La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1761 Culés

3

3 z 4 kapitanów było więcej niż oczywiste - jedynie Dembele mógł być za Araujo, ale to dobrze świadczy o Urugwajczyku. Fajnie że nie skompromitowaliśmy się grając kartą wielkiego nazwiska (Lewy czy Gundogan).
PS: dziwię się że kibice tak płaczą z powodu Roberto jakby pierwszy raz w życiu mieli kontakt z piłką - w Realu w poprzednim sezonie kapitanami byli Benzema, Nacho, Modrić i Carvajal bo taka jest hierarchia.
W większości przypadków tak to wygląda - aby bardzo młody zawodnik mógł być jednym z kapitanów to musiałby mieć wielki charakter oraz szacunek i respekt w szatni, nie wspominając o umiejętnościach przywódczych. To nie zdarza się często, a trudno oczekiwać przykładowo od nieśmiałego Pedriego czy cichego Gaviego aby byli tak przebojowi jak lata temu Totti czy de Ligt. Dzisiaj nie ma nastolatków jak przykładowo Bellingham, który w BVB był jednym z kapitanów i rozstawiał po kątach dużo starszych kolegów. Jeśli komuś się nie podoba zestawienie 4 kapitanów Barcelony to może jedynie żałować że nie ma innych wystarczająco mocnych osobowości w szatni bo tylko to mogło zmienić zasady hierarchii.

konto usunięte

0

@JarekS
Wiadomo, że Roberto jest lubiany w klubie. Tylko dlatego jeszcze tam jest.
Biorąc pod uwagę, że jest bardzo często "w szpitalu", to MATS jest prawdziwą jedynką.

2

@Awtameok_Klana Dla ciebie czy dla szatni? Dla szatni Roberto będzie prawdziwą jedynką bo ze wszystkimi trzyma sztamę i każdy go szanuje, a ter Stegen trzyma się głównie z 3 piłkarzami. Takie kwestie mają znaczenie przy motywowaniu zespołu i dbaniu o odpowiedni mental czy podpowiadanie młodszym kolegom.

konto usunięte

0

@JarekS
Patrzę na pracę na boisku i kontakt z sędziami.
Poza boiskiem, to pełna zgoda. Roberto tworzy dobry mir.

0

@Awtameok_Klana czyli sam sobie odpowiedziałeś. Roberto zasłużenie jest kapitanem, a do tego jest legendą klubu.

konto usunięte

0

@MarcepanowyKsiaze
A gdzie ja napisałem, że to zły wybór?
Napisałem, że w związku z faktem, że on jest w ostatnich latach często kontuzjowany, to MATS będzie prawdziwym kapitanem na boisku przez większość sezonu.
Oczywiście życzę brak kontuzji Roberto, ale doświadczenie mi mówi, że jak zawodnik przez trzy lata łapał szybko urazy, to już tak mu zostanie do końca kariery.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?