La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1498 Culés

3

W kontekście tej kontuzji Pedriego przypomniała mi się sytuacja sprzed kilku tygodni, gdzie klub wrzucił jakoś kilkuminutowy filmik z treningu na siłowni, który później został przeanalizowany przez jakiegoś trenera - generalny wniosek był taki, że naszych zawodników nikt nie nauczył poprawnego wykonywania ćwiczeń na siłowni bo wszystko robili źle ;p

Nigdy tego nie rozumiałem - klub warty miliardy, zarabiający setki mln euro każdego roku, budujący swoją markę i dochody na piłkarzach - i od tylu lat nie potrafi nawet zatrudnić sztabu od przygotowania fizycznego z najwyższej półki, który ogarnąłby chłopakom odpowiednie diety i prawidłowe wykonywanie treningów...

1

@Aragorn33 Przecież Lewy wyciskał sztangę łamiąc wszystkie normalnie zasady. Ogólnie wszystko tam złe robił. Nie wiem jak go w tym BM uczyli

0

@tbas bo oni nie mają dobrze sztangi trzymać czy ćwiczyć tylko dobrze grac w piłkę.

1

@tbas pamiętam też chyba Araujo wyciskającego hantle, gdzie łokcie mu się trzęsły na boki. Oczywiście to były ręce, ale skoro ćwiczenia na ręce źle robią to dlaczego ćwiczenia nóg mieliby robić poprawnie.

0

@barcelonaLM ale jak źle machasz sztanga to zdecydowanie zwiększasz sobię szansę na uraz.

0

@barcelonaLM Ale jak już robią na przykład przysiady ze sztangą to obciążone są nogi więc to wpływa na mięśnie nóg a przy nieprawidłowym wykonywaniu ćwiczeń można odnieść uraz/kontuzje. Więc nie do końca zgodzę się z tym stwierdzeniem, że nie mają dobrze ćwiczyć.

0

@barcelonaLM jak źle wykonuje jedne ćwiczenia to ćwiczenia na nogi pewnie też źle robią - a to prosta droga do urazów.

0

@Aragorn33 Może nie zwracają tak uwagi na to co robi sztab przez te zawirowania z budżetami, pensjami, rejestracją nowych zawodników itd. Odnoszę wrażenie, że w Barcelonie pewne rzeczy są od kilku lat źle robione bądź nie zwraca się uwagi.

konto usunięte

0

@Aragorn33 Ogólnie powtórzę to co w innym wątku, ale uważam że nie ma co się dziwić że fizjo, lekarze czy TPF mogą nie być pierwszego sortu. I to nie jest tylko problem Barcelony bo zobacz np. Brighton klub z PL a mają amatorów w sztabie że Moder 2 rok po zerwanie więzadeł wraca... albo słynna sesja Realu Madryt na siłownii https://www.sportbible.com/football/reactions-news-weird-real-madrids-gym-sessions-are-going-viral-for-all-the-wrong-reasons-20190925

Dlaczego tak jest? W 100% nie wiem ale się domyślam - bo wybitni fachowcy nie chcą pracować w klubach sportowych bo jest to ogromna praca do wykonania zarówno fizycznie jak i czasowo, a płaca pewnie taka że więcej zarobią w prywatnej klinice i dużo mniejszym nakładem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?