- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1896 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
57 odpowiedzi
Arkon
5
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Lanosss
16
no i here we go, kierunek średni jednakhttps://x.com/FabrizioRomano/status/2071285448727462392
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1896 Culés
5
Argumenty o tym że u nas jest 40 milionów ludzi i nie można znaleźć dobrych kopaczy to taki o kant dupy trochę.
Z top 10 krajów pod względem ludności to w sumie w pilke co najmniej średnio to grają reprezentacje takie jak USA, Meksyk i Brazylia. Portugalia ma 10 milionów ludzi, a Euro wygrali i od zawsze maja jednych z najlepszych zawodników. W Polsce musi się zmienić ta betonowa myśl szkoleniowa, te stare dziadki żyją tym starym futbolem i to blokuje rozwój reprezentacji. Takie są fakty
6
@DaPidejpi Polska myśl szkoleniowa nawet Messiego by sprowadziła do roli przeciętniaka.
2
@DaPidejpi Dziwnym trafem największe imprezy wygrywają te duże kraje. Argentyna 45 mln, Francja 68 mln i sporo Afrykanów, którzy mają Francuskie korzenie. Pisanie o USA, gdzie sportami ważniejszymi od soccer są koszykówka, baseball, football amerykański, czy hokej to nieporozumienie.
2
@AlexDark00 A Chiny, Indie, Meksyk itd? Tu nie chodzi o ludność, ale o piłkarskie geny, filozofię, szkolenie. Od zawsze mamy te same reprezentacje w ścisłym topie, bo po prostu to są piłkarskie potęgi bez względu na liczbę ludności.
Od takich krajów jak Niemcy, Anglia, Hiszpania, Portugalia, Włochy czy Francja jest mnóstwo państw z większą liczbą ludności.
0
@TheNekro94 Sam wymieniłeś kraje, które są ogromne, ale w nich szkolenie leży, bo piłka nożna to nie sport narodowy. Chiny grają w pingla bardziej, w Indiach jest krykiet. Jedynie Meksyk, ale to i tak biedny kraj, gdzie szkolenie i warunki są o wiele gorsze niż w Francji, Niemczech, czy Polsce.
0
@AlexDark00 No tak, szkolenie leży i inne sporty są ważniejsze. Dlatego też tylko kraje, które futbol mają w genach wygrywają największe turnieje. MŚ wygrało ile państw? 7-8 chyba. Zawsze to są te same państwa i to się nie zmieni. I nie chodzi tu o liczbę ludności.
0
@TheNekro94 Tak czy inaczej- więcej materiału - więcej możliwości znalezienia lepszych piłkarzy. Dziwnym trafem są to kraje większe. Jedynie Urugwaj jest wyjątkiem, ale to fenomen i wyjątek potwierdzający regułę. Czemu Francja tak dominuje? Bo ma tylu jakościowych piłkarzy, że mogą dwie drużyny wystawić.