La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1029 Culés

2



Tak to wygląda. :D Mam nadzieję, że na walnym zgromadzeniu prezesów klubów Plus Ligi pod koniec listopada dojdzie do porozumienia i liga od sezonu 25/26 będzie liczyła 14, a nie 16 zespołów. Chociaż wymarzony scenariusz, to 12 zespołów. :)

2

@Ojciec5tkidzieci
O co chodzi?
I dlaczego zmniejszenie ligi jest dobre ?

konto usunięte

3

@mientusek1407 pewnie kontuzje przez większa liczbę meczów

2

@mientusek1407 Przez zbyt napięty kalendarz. Siatkarze są bardzo eksploatowani. Sezon reprezentacyjny zakończył się w październiku (na początku), a pod koniec miesiąca już rozpoczynała się liga. Liga, gdzie gra się po 3 mecze w przeciągu 12 dni! Dodajmy do tego europejskie puchary i puchar krajowy. Siatkarze zapierdzielają na takich obrotach, że organizm ma prawo się zbuntować.

Plus zmniejszenie ilości drużyn w lidze zwiększa jej atrakcyjność. Drużyny są bardziej wyrównane. Pomijam kwestię pozyskiwania zawodników - przy obecnym formacie, w grudniu już mamy do czynienia z wieloma transferami na kolejny sezon. To jest patologia.

0

@Ojciec5tkidzieci
A ile zespol gra w najwiekszych ligach? Jak to wyglada w innych topowych ligach ?

0

@mientusek1407 U nas 16. We Włoszech 12, w Niemczech 12, w Turcji 14.

0

@Ojciec5tkidzieci
Niemiecka liga jest topowa ?

0

@mientusek1407 Topowa nie. Ale ma silnego przedstawiciela w postaci Berlin Volleyball, dlatego ją wymieniłem. :)
Topowe to są polska, włoska. Turecka jest silna. Kiedyś rosyjska była topką, ale to przed sankcjami nałożonymi na ten kraj (w Rosji jest pdoobnie jak u nas 16 zespołów).

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?