La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1605 Culés

2

W sprawie OpenAI jest i polski wątek. Trzech polskich naukowców odchodzi z firmy po zwolnieniu Sama Altmana.

Jakub Pachocki był dyrektorem ds. badań, Szymon Sidor był badaczem, a prof. Aleksander Mądry był kierownikiem zespołu ds. oceny ryzyka i już wcześniej ostrzegał przed brakiem transparentności firm rozwijających AI i potrzebą państwowych regulacji.

Wg mediów zwolnienie Altmana i prezesa Brockmana było nagłe i zaskoczyło pracowników. Dochodziło do tarć z głównym naukowcem, Ilyą Sutskeverem, zwłaszcza w kwestii polityki bezp. (Altman był zwolennikiem większych ograniczeń i mówił o ryzyku AI).

1

@Montjuic No już teraz moim zdaniem trzeba jakoś ogarnąć kwestie prawne, ryzyka związane z AI, chociaż patrząc po regulacjach, podejściem prawnym co do ściągania danych np. z chmur obliczeniowych w procesach to ciężko to widzę.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?