- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1452 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
96 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
39 odpowiedzi
Rastafarnianin
0
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1452 Culés
6
W grudniu 1934 roku Ruch Chorzów udał się do Niemiec na gwiazdkowe tournée, gdzie zmierzył się z niemieckimi klubami.
Podczas tournée w Niemczech ekipa Ruchu pokonała 1:0 słynny Bayern Monachium. Mecz rozegrano 30 grudnia 1934 roku, jedyną bramkę wbił monachijczykom Teodor Peterek, a bramkarz Eryk Tatuś obronił karnego, którego egzekwował Schneider.
To było niesamowite tournée, bo Ruch rozprawił się jeszcze z równie utytułowanym VfB Stuttgart. Po zaciętym spotkaniu wygrał 5:4. Hattricka zaliczył Wilimowski, a dwa trafienia dorzucił Gerard Wodarz.
Zwycięstwa Ruchu nie umknęły także uwadze czynnikom państwowym. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nagrodziło klub za najlepsze wyniki na arenie międzynarodowej. Pozostaje sobie wyobrazić, co byłoby, gdyby w sezonie 1934/35 istniały europejskie puchary. Kto wie... może Ruch podbiłby Europę? Niewątpliwie był silną polską ekipą.
@escarabajo @Danny Gaucho @Ojciec5tkidzieci @JimMorrisonFCB
5
@NeroTFP1 Może gdyby nie przyszła II Wojna Światowa to Polska piłka w tamtych czasach osiągnęłaby zdecydowanie więcej niż jest to obecnie.
1
@FcPortoFan1999 Niewątpliwie szkoda. Już na MŚ w 1938 roku pokazaliśmy się z dobrej strony. W 39 udowodniliśmy, że potrafimy wygrać z wicemistrzami świata. Na mundialu w 1942 mielibyśmy naprawdę mocny skład. 26-letni Wilimowski, Wodarz 29 lat i inni. To byłaby naprawdę silna ekipa.
1
@NeroTFP1 Najpewniej w 1942 albo najdalej w 1946 roku Polacy byliby mistrzami świata..a że wojna to jedyne medale mistrzostw to te z 1974 i 1982 roku..