La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1272 Culés

5

Dań z europejskich świątecznych stołów mogli spróbować mieszkańcy Waszyngtonu. Ambasady państw Unii Europejskiej w ramach imprezy EU Holiday Food Tour serwowały bożonarodzeniowe przysmaki. Furorę robił bigos przygotowany przez kucharza ambasady RP w Waszyngtonie.

Każda placówka przygotowała to, co jest popularne w czasie świąt Bożego Narodzenia w danym kraju. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wejściówki rozeszły się błyskawicznie. Organizatorem wydarzenia była Delegatura Unii Europejskiej w Stanach Zjednoczonych.
To kapusta kiszona i mięso. Bardzo mi smakuje! Naprawdę. Wasze danie to jedyne danie na słono tutaj, to wspaniałe - mówiła Amerykanka, która zajadała się polskim bigosem.
Polski bigos jest w czasie tej imprezy bardzo popularny - podkreślała Katarzyna Rybka-Iwańska, szefowa działu dyplomacji publicznej i kulturalnej w ambasadzie RP w Waszyngtonie

Pracownicy naszej placówki dyplomatycznej rozdawali też bombki z regionalnymi wzorami.
Ta impreza promuje kuchnie Unii Europejskiej, chcemy zapoznać Amerykanów z europejskimi smakami - podkreślała Katarzyna Rybka-Iwańska.

Przedstawiciele ambasad zachwalali to, co przygotowali. Mamy tu ciasto migdałowe z Włoch, z miasta Mantua, a do tego mus dyniowy - mówiła dyplomatka pracująca w przedstawicielstwie Włoch. To tradycyjne ciasto migdałowe, które jemy w Hiszpanii - w czasie świąt, ale również w ciągu roku -tłumaczyła przedstawicielka placówki dyplomatycznej Hiszpanii.
To pierniczki z Łotwy - to tradycyjna potrawa dla nas, powiedziałabym: smak dzieciństwa - zachwalali pracownicy ambasady Łotwy. [RMF 24]

Ale super inicjatywa :D Zazdro, też bym popróbował
@Kondziubarca @tomek8756 @michal26 @JimMorrisonFCB @hayek @Comentateiro @macio_944 @HighestInTheRoom

2

@Kgorecki2500 Świetna inicjatywa!

2

@Kgorecki2500 @JimMorrisonFCB Faktycznie ciekawa inicjatywa:)
Fajne, by było takie wydarzenie w Warszawie lub gdzieś tam w Polsce, gdzie można by było spróbować różnych dań z poszczególnych stanów USA i poznać różnorodność tego kraju;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?