- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1031 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1031 Culés
0
Windows, Linux Czy Mac OS.Który z nich według was najlepszy i dlaczego?
0
@Barca2022 Linux jest dla ludzi co nie robią nic innego na laptopie (na PC imo nie ma sensu) jak oglądanie filmów czy byle czego lub przeglądania internetu. MAC nie wiem bo nie korzystałem a Windows jest uniwersalny. Linux jest ograniczony jak chcesz robić coś więcej niż przeglądać poczte
2
@Emhyr Używasz laptopa jako zwykły użytkownik? Windows.
Używasz laptopa do bardziej technicznych zabaw? Linux.
Nie masz co robić z hajsem i chcesz szpanować? Mac.
Ale chowając wewnętrznego hejtera Appla - podobno dla grafików/muzyków sprawdza się świetnie. Niektórzy programiści sobie chwalą, ale ja jestem w drugim obozie xd
0
@Emhyr No ja akurat linuxa sobie wgrałem obok Windowsa.Gry mi na nim działają bez problemu, open office jest ,pad mi działa ,myszki ,klawiatury ,kamerki też i wiele innych rzeczy również.Moim zdaniem linux wcale taki ograniczony nie jest.Mii tylko czytnik kart pamięci w laptopie nie działa na linuxie jeszcze.No i na starego kompa myślę ,że linux się przyszłościowo jeszcze będzie wspierany bo jak wiadomo windows 11 ma wymagania jakie ma a windwos 10 od października 2025 nie będzie wspierany czyli będzie sporo wirusów krążyć po sieci.
1
@Barca2022 Mało gier na Linuxa a zwłaszcza te nowe wspierają tylko Windowsa, nie znajdziesz wszystkich programów podobnych do tych co działają na Windowsie. W ogóle Linux jest dla mnie takim systemem że ludzie specjalnie chcą coś używać spoza mainstreamu nawet jeśli to nie jest dobre i się wyróżniać. Nie sądzę że Linux będzie wspierany bo starych komputerów jest coraz mniej. Jakbym miał np mojej babci zainstalować system to byłby to Linux bo jest niesamowicie prosty ale żeby siedzieć na nim cały czas to bym nie mógł bo bym czuł że mam jedną związaną rękę. Za dużo pieprzenia się z szukaniem zamienników programowych
0
@Emhyr No właśnie z tymi nowymi grami moze być problem i z nowszymi kartami graficznymi.Bo ja osobiście tylko sprawdzałem te starsze gry i działają przez wine albo od razu natywnie zwłaszcza te ze steama.No i faktycznie jest trochę pieprzenia się z odpalaniem gier i nie tylko.A z tego co wiem to linuxa instalują nawet na RTXach i działa on ,ale ze sterownikami chyba były kiedyś problemy na Nvidii.No i mi linux na miom starociu śmiga aż miło a z windowsem coraz gorzej i dlatego muszę kombinować z linuxem.Szkoda mi laptopa wyrzucać i kupować następnego za 5 tysi by mi microsoft za 3 lata pokazał faka i zmusił do kupienia kolejnego za 5 tysi ,by zainstalować windowsa 12 ,który wyjdzie pewnie w tym roku z jeszcze wyższymi wymaganiami niż 11 ,która mi ledwo co działa a 12 nawet pewnie nie ruszy.
0
@Emhyr No linux jako jedyny system na kompie to na pewno odpada.Nawet dziś tego deus exa zainstalowałem z epica i działa na windowsie bez problemu od razu po zainstalowaniu a na linuxie musiałbym pewnie protony instalować ,lutrisy itd.
1
@Barca2022 No tak jak napisałem wyżej: linux jest git jak chcesz sobie go używać do oglądania filmów na wakacjach bo nic na kompie nie będziesz robić albo wyjeżdżasz w jakąś delegację żeby być na bieżąco w informacjach