La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 713 Culés

23

I to są problemy kibiców Realu Madryt - dlaczego ludzie cenią bardziej Gaviego (wyjaśnił, że o niego chodzi) niż Lewisa, który ma 1,3k minut w tym sezonie PL - i to jest jedyny argument madrydzieciaka bo jak sam przyznał, w życiu nie widział nawet jednego spotkania rozegranego przez Lewisa ;pp

https://x.com/majko_77/status/1775092583309488323

37

@Aragorn33 Niech kolejna upośledzona wypowiedź kibica Realu Madryt nie odwiedzie Was od faktu, że Real Madryt to najbardziej propagandowy, pozorny, bezczelny i obrzydliwy klub w historii.

3

@Aragorn33 Nie ma co się czepiać - prawda jest taka że gdyby grał w Barcelonie to by walczył o nagrodę Goldem Boy bo to nagroda, w której wielkie marki piłkarskie są premiowane (dlatego w plebiscycie często jest dużo piłkarzy m.in. Realu i Barcelony, którzy na to nie zasługują, a z racji tego że są z wielkich klubów to znajdują się w rankingu).

21

@JarekS w Barcelonie by raczej nie grał bo technicznie jest trochę drewniany. To raczej oczywiste, że 17-latek grający w Barcelonie (czyli najwyższym poziomie) jest lepiej postrzegany niż 17-latek grający w klubie ze średniej półki - po prostu w słabszych klubach łatwiej się przebić.

Nie zmienia to faktu, że strasznie rozbawił mnie kolega madryciak, który najpierw się oburzył, że Gavi jest wyżej wyceniany niż Lewis po czym zapytał jak ten Lewis w ogóle gra bo go jeszcze nie widział ;p

4

@Aragorn33 dokładnie - poza tym przecież poza Barcą jak Pedri zgarniał nagrodę to w Hiszpanii też go doceniali - dostal powolanie i grał w repce ktora weszla do top4 euro i odpadla dopiero po karnych.

Gavi tak samo - juz ponad 20 spotkań w repce. Jasne repki są różne ale wciąż to pokazuje ze jest to zdecydowanie wiecej w kontekscie tego jak Gavi czy wczesniej Pedri zgarniali ta nagrode. Niedługo Yamal ją weźmie.

konto usunięte

0

@Aragorn33 Oj tu się nie zgodę. Obecnie to w Barcelonie dużo łatwiej się przebić do pierwszej drużyny, niż w drużynie szejka. Przez problemy finansowe kadra ciągle dopięta jest na 75% i brakuje po prostu dopięcia jej kilkoma transferami. Dwie kontuzje i już zaczyna się myśleć o wystawieniu kogokolwiek ze szkółki. Sam fakt minut dla Jutgli czy Minguezy jest dobrym argumentem ku temu.

6

@Khajio nie chodzi o sam fakt przebicia się tylko o fakt gry z topowymi rywalami. Barca ze swoimi młodziakami wygrała ligę hiszpańską i obecnie walczy w ćwierćfinale LM - a gdzie zaprowadził Newcastle ten Lewis?

Mingueza czy Jutgla od początku byli traktowani jako zapchajdziury i tak też grali. Obecnie podobnie nikt nie myśli na poważnie o Golden Boy'u czy innych nagrodach dla Fermina - po prostu gra bo są braki, ale każdy widzi różnicę potencjałów między nim a Yamalem, Cubarsim czy wcześniejszą grą Gaviego czy Pedriego.

konto usunięte

0

@Aragorn33 Tak jest i masz rację, ale to się nie ma nijak do "po prostu w słabszych klubach łatwiej się przebić". Po prostu w innych klubach Jutgla czy Mingueza nie mieliby perspektyw nawet na bycie zapchajdziurą, co o Minguezie będącym rezerwowym prawym obrońcą trudno zresztą powiedzieć. U nas znając życie ten Miley też byłby po debiucie i kilkuset minutach.

2

@Khajio pisząc o przebiciu się nie mam na myśli byciem zapchajdziurą tylko normalnej rywalizacji i wygraniu jej z podstawowymi zawodnikami. Przecież Gavi, Pedri czy teraz Yamal i Cubarsi nie grają przez brak topowych zawodników tylko dlatego, że te miejsca sobie wywalczyli.

Nikt nie pisze o wielkim talencie Fermina bo każdy wie, że gra bo inni są kontuzjowani.

Przykładowo Cubarsi - myślisz, że łatwiej byłoby mu się przebić w Newcastle, rywalizując z Botmanem, Scharem, Lascellesem czy Dummetem - czy w Barcelonie, rywalizując z Araujo, Kounde, Christensenem czy Inigo (gdy wszyscy są zdrowi)?

To samo z Gavim - wywalczył sobie miejsce w składzie, rywalizując z Busim, FDJ, Pedrim, Countinho czy Nico. To trudniejsze zadanie niż wywalczenie sobie dzisiaj miejsca w Newcastle, gdzie w środku ciekawie gra tylko Guimaraes.

1

@Aragorn33 ten chłopak ma za miesiąc 18 urodziny. To jest rocznikowo 18-latek. W poprzednim sezonie (który należałoby porównać do Yamala czy Cubarsiego) już tak nie grał więc to całe porównanie nie ma żadnego sensu.

To jest gość z rocznika Warrena Zaire-Emerego, Endricka czy Jorrela Hato,

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?