- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1457 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
72 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1457 Culés
1
Zanim zlecą się "obrońcy moralności", zacznę od tego, że nie wiem jak było w tej sprawie, nie wiem kto według prawa jest winien, a kto nie. Jak dla mnie moralnie zarówno Alves jak i ta kobieta zachowali się niewłaściwie, bo on mając żonę zabawiał się z innymi laskami, a ona została jedną z takich lasek, wiedząc, że on ma żonę (nie uwierzę, że go nie znała, nie wiedziała kim jest).
Natomiast zastanawiam się czy kiedyś doczekamy się tego typu sprawy, w której winną zostanie uznana kobieta, która najpierw omotuje sobie faceta wokół palca, a gdy w pełni świadomie doprowadzi do tego, że ten już nie jest w stanie się jej oprzeć, nagle jak gdyby nigdy nic rzuca "nie chcę"..
0
@4Fabregas4 Stary, pojechałbyś do Stanów na imprezę to gwarantuje Ci, że byś nie rozpoznał gwiazd NBA, NFL, NHL. Dodatkowo jak domyślasz w klubie nie jest jasno. Ona nie miała obowiązku go znać. Randomowa dziewczyna nie wymieni 5 najpopularniejszych piłkarzy na świecie, a ma znać dziadka Alvesa. Totalne bzdury napisałeś, chłop myśli, że jak ma pieniądze to może wszystko. Wystarczyło iść do burdelu, a że jest głupi jak but i 15 razy zmienia zeznania to też nie najlepiej o nim świadczy.
1
@4Fabregas4 "Natomiast zastanawiam się czy kiedyś doczekamy się tego typu sprawy, w której winną zostanie uznana kobieta, która najpierw omotuje sobie faceta wokół palca, a gdy w pełni świadomie doprowadzi do tego, że ten już nie jest w stanie się jej oprzeć, nagle jak gdyby nigdy nic rzuca "nie chcę".."
Nie doczekamy, bo to co piszesz nie ma sensu. Nawet jeśli kobieta jest chętna na seks to ma pełne prawo w ostatniej chwili się wycofać i facet powinien uszanować jej decyzję i zostawić ją w spokoju. To tak jakbyś zaprosił ludzi na popijawę, usiedlibyście do stołu, trzymalibyście już kieliszki w dłoniach i nagle stwierdziłbyś, że jednak nie chcesz pić, a oni odpowiedzieliby ci: "Sorry, za późno na zmianę decyzji" i siłą zmusiliby cię do picia. Uważałbyś, że to w porządku?
0
@insp1re
Jeśli go nie znała, a on zaprosił ją do swojej loży, to zapewne spytała kim on jest..
A jeśli nie to.. nie umniejsza jej winy moralnej, bo powinna się zapytać.
"Chłop myśli, że jak ma pieniądze to może wszystko", tzn. może zaprosić laskę do swojej loży- tak to bogatemu wolno.
A ona tak bardzo nie chciała tam iść i gardziła tymi jego pieniędzmi, że poszła nie tylko do loży, ale i za nim do prywatnej toalety- fakty.
0
@Pawlak1992
Tu nie chodzi o chęć na seks, tylko o kuszenie faceta, tylko po to by gdy osiągnie cel, wycofać się w ostatniej chwili, a później oskarżyć go o gwałt. Takie celowe działanie wymuszające karę dla faceta, albo kasę w ramach rekompensaty.
Chodzi dokładnie o sytuację, w której nie jest to rozmyślenie się, tylko od początku do końca działanie zaplanowane.
1
@4Fabregas4 A jak udowodnisz kobiecie, że było to zaplanowane działanie? Poza tym nawet gdyby było zaplanowane, to nie ma za co winić kobiety. Ona nie przyłożyła mu pistoletu do głowy i nie powiedziała "Masz mnie zgwałcić". Miał wybór. Gdyby nie był gwałcicielem, to nie dałby się w to wciągnąć, tylko po odmowie grzecznie by wyszedł i nie byłoby czego udowadniać kobiecie, bo do niczego by nie doszło. A skoro ją zgwałcił to dobrze zrobiła, bo dzięki swojemu planowi przysłużyła się dobru publicznemu, ukazując prawdziwe oblicze sukinsyna i tym samym chroniąc potencjalną ofiarę, która mogłaby być przez niego zgwałcona w przyszłości.
0
@Pawlak1992
Alkohol, wdzięki kobiety i.. nie trzeba gwałciciela by móc kogoś nim zrobić.
Jak udowodnić? A jak się udowadnia, że kobieta nie chciała?
A jakby to facet się w ostatniej chwili rozmyślił i nie był w stanie obronić to ktoś by w to uwierzył? Jak to udowodnić?
Albo właśnie, odwróćmy sytuację, wyobraźmy sobie, że to facet uwodzi pijaną kobietę i ta się na niego rzuca, on wtedy "nagle się rozmyśla", a ona nie jest już w stanie się powstrzymać. Rozumiem, że taki facet jest bohaterem w Twoich oczach, bo "ukazał prawdziwe oblicze gwałcicielki", ona idzie wtedy siedzieć, a on "biedaczek" jest w opinii publicznej uznany za ofiarę?
Zostawiam Cię z tymi pytaniami na koniec, bo nie chce mi się dłużej dyskutować z kimś kto myli przestępcę z ofiarą.
1
@4Fabregas4 Już to widzę jak silniejszy i cięższy facet nie jest w stanie się obronić przed słabszą i lżejszą kobietą, w dodatku pijaną. :D
Może rzeczywiście skończ lepiej dyskutować, bo coraz głupsze te twoje komentarze. :D
0
@Pawlak1992
To teraz wyjaśnij, w którym miejscu napisałem coś o sile i wadze kobiety i mężczyzny w moich czysto teoretycznych przykładach?
Idealny pokaz tego jak zamiast czytać ze zrozumieniem przypisujesz innym coś czego nie napisali i próbujesz tym dyskutować.
0
@4Fabregas4 To wnioski czysto logiczne. Jeśli wyobrażasz sobie sytuację, w której mężczyzna zostaje zgwałcony przez kobietę i wątpisz w to, że ktoś by mu uwierzył, to musisz sobie wyobrażać silnego mężczyznę i słabszą od niego kobietę, bo tylko w takiej sytuacji nikt by mu nie uwierzył. Jeśli mężczyzna byłby słabszy od kobiety i został przez nią zgwałcony, i on poszedłby z tym na policję, to każdy by mu uwierzył po porównaniu ich gabarytów.
0
@Pawlak1992
Rewelacja, po co dowody, po co śledztwo, ustalanie faktów? Wydajmy wyrok na podstawie wagi i siły uczestników zdarzenia.
Kończ waść..
0
@4Fabregas4 Dowody, śledztwo i ustalanie faktów jeszcze bardziej pomogą ofierze gwałtu w udowodnieniu winy gwałcicielce. Ty wątpiłeś w to, że ktoś może uwierzyć facetowi zgwałconemu przez kobietę, a teraz podałeś trzy argumenty, które sprawiłyby, że ludzie by mu uwierzyli, więc sam się zaorałeś. :D