La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 704 Culés

4

20 kwietnia 1943 roku w Częstochowie oddział Narodowych Sił Zbrojnych dokonał szturmu na Bank Emisyjny, mieszczący się na alei Najświętszej Maryi Panny (podczas okupacji Adolfa Hitlera). W pobliżu banku mieściła się także siedziba częstochowskiego gestapo. Ze skarbca banku zdobyto 2,6 mln tzw. "Młynarek", czyli okupacyjnej waluty, które przekazano na działalność ZG Stronnictwa Narodowego. Spektakularna akcja trwała 30 minut i odbyła się bez wystrzału. Po Częstochowie krążyły plotki o desancie brytyjskich komandosów. Głównodowodzącym tej niezwykłej inicjatywy był kapelan NSZ ks. mjr Feliks Kowalik ps. ''Zagłoba''.

1

@Majkel34 Lubię te Twoje historyczne ciekawostki. Red is bad.

2

@Dari0G dziękuję. Dużo koresponduję na przykład z Leszkiem Żebrowskim.

Wciąż jestem uczniakiem pod względem faktycznym i merytorycznym.
Są po prostu ludzie, o których moim zdaniem TRZEBA mówić.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?