La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 976 Culés

konto usunięte

8

Dzisiaj o 20:30 rozpocznie się ostatnia kolejka Serie B. Tabela na ten moment prezentuje się następująco:

https://pbs.twimg.com/media/GNJ4sMWXIAAXLQ1?format=jpg&name=medium

Parma pewna pierwszego miejsca i bezpośredniego awansu. Cremonese pewne baraży z 4, a Catanzaro z 5 miejsca. Palermo, Sampdoria i Brescia również pewne baraży z miejsc 6-8, ale tu, jak widać po punktacji, może dojść do przetasowania. No i najciekawsza część, czyli walka o drugie miejsce i bezpośredni awans między Como, a Venezią. Przy równej liczbie punktów awansują Ci drudzy ze względu na lepszy bilans meczów bezpośrednich. Dzisiejsi rywale tej dwójki:
Como - Cosenza (Cosenza już o nic nie gra),
Spezia - Venezia (Spezia nie jest pewna utrzymania). Także w zdecydowanie lepszej sytuacji jest Como, które jest zależne od siebie i mam nadzieję, że to właśnie oni awansują do Serie A, choćby ze względu na Cesca Fabregasa, który jest tam asystentem trenera. :)

@JimMorrisonFCB @NeroTFP1 @Ojciec5tkidzieci @Kidd @takisobiektos @escarabajo @Stinger_ @FcPortoFan1999

1

@P33ck Pamiętam, że w playoffach mają głupią zasadę, że jeśli w dwumeczu jest remis to nie ma dogrywki tylko drużyna z wyższą pozycji tabeli ligowej przechodzą dalej. Chociaż mogliby po karnych rozstrzygać dwumecze.

1

@P33ck Ale za to Venezia ma obłędne koszulki:)

1

@mordini123 ale czy to faktycznie głupa zasada? Cały sezon jesteś lepszy, a o tym czy awansujesz ma zadecydować 1-2 mecze, w których akurat będziesz w delikatnie słabszej formie.

konto usunięte

1

@escarabajo Owszem. I fińskiego superstrzelca Pohjanpalo z 22 golami :)

konto usunięte

2

@mordini123 @escarabajo Mnie zawsze irytowała kwestia baraży. 8 miejsce to prawie połowa ligi, a ciągle taka drużyna ma szansę na awans. Niby to daje dodatkowego smaczku i emocji, ale fair to za bardzo nie jest. Między 3, a 8 drużyną może przez cały sezon być duża różnica punktowa, a w barażach akurat forma dnia zadecyduje i Ci lepsi w ciągu całego sezonu odpadają, bo im mecz nie wyszedł...

1

@P33ck dlatego myślę, że w przypadku remisu lepsi awansują to uczciwe rozwiązanie.

1

@P33ck najważniejsze, aby Como awansowało. Piękne miejsce to może przyciągnąć ciekawych piłkarzy i coś tam ugotować. Do tego nasz Francesc

1

@P33ck I Christian Gytkjaer gra w Venezii, były piłkarz Lecha Poznań - kibicuję im żeby awansowali do Serie A.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?