La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 712 Culés

26

Czy komuś to się podoba czy nie - Raphinha stał się liderem zespołu, który ciągnie jego grę zarówno od świetnych zachowań defensywnych, po kreację, a kończąc na strzelaniu goli. Patrząc na statystyki i generowanie oczekiwanych asyst, goli czy sytuacji zakończonych strzałem jest to absolutna topka w top5 lig - współczynniki SCA90 czy GCA90 jednoznacznie to potwierdzają, że bez jego kreatywności Barcelona by miała bardzo ciężko.
Szkoda że Xavi stracił 1.5 roku robiąc z niego skrzydłowego, którym nigdy nie był. To że w ostatnim meczu Gundogan pozwolił mu strzelać karnego (Lewy był już na ławce) jednoznacznie pokazuje jak wielką rolę w zespole odgrywa dzisiaj. Aż strach pomyśleć jak dobry by był grając w nowocześnie grającym topowym zespole, gdzie system gry oparty jest bardziej na ofernywnie grających pomocnikach niż szarpiących skrzydłowych. Może część niedowiarków zrozumie, że na rynku Raphinha jest dużo więcej wart niż taki de Jong bo ma cechy poszukiwane przez topowe kluby, a mimo to że Barcelonie gra w starym stylu to i tak wykręca niezłe liczby.

0

@JarekS Sądzisz, że za de Jonga nie znalazłby się chętny zapłacić ok.70--80 mln?

1

@Comentateiro uwzględniając wysoki kontrakt de Jonga oraz specyficzny profil wymagający gry dodatkowego pomocnika defensywnego to zgadzam się z wyceną CIES - jego wartość rynkowa to max 60mln. Transfer takiego zawodnika dla każdego klubu to wielkie obciążenie zarówno biorąc pod uwagę kwotę transferu jak i kontrakt. Za Raphinhę kluby z Premier League bez problemu mogą zapłacić grubo powyżej 80mln euro, ale sprzedaż w zbliżonej kwocie de Jonga jest nierealna.
Wg mnie Barcelona by zgodziła się na transfer de Jonga nawet za 50mln euro jeśli tylko mogłaby jakoś obejść zalegle pensje, ale sam piłkarz musiałby również chcieć odejść. W obecnej sytuacji trudno myśleć pozytywnie jeśli Xavi oficjalnie mówi że na niego liczy i wiąże z nim przyszłość, zatem de Jong podobnie do Lewego zapewne zostanie na następny sezon.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?