La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1487 Culés

6

Netflix podjął się nakręcenia serialowego Prequela mojego ulubionego kryminału NOIR Polańskiego "Chinatwon". Jedyna nadzieja w tym, że będą współpracowali z Davidem Fincherem, ale i tak wyczuwam tu lekkie obawy względem profanacji.

@BorzyKrzys @Ojciec5tkidzieci @Zoker @JimMorrisonFCB @arsenallondyn0 @NeroTFP1 @Lionel_Messi10

Dużymi krokami zbliża się film "Nosferatu", który zapowiada się zacnie i może być jednym z lepszych horrorów w tym roku.

2

@MesQueUnClub_87 No na Nosferatu czekam, i na dokończenie trylogii Horroru z Mią Goth - MaXXXine, po Pearl i X jestem ciekaw jak poprowadzą tą postać, co do Chinatown, też jestem lekko sceptycznie nastawiony, jak i na nowego Gladiatora ;]

0

@arsenallondyn0 Nowego Gladiatora na pewno sprawdzę, żeby wyrobić sobie własną opinię, ale uważam, że takich produkcji się nie tyka pod 20 latach dla profitów kasowych.

3

@MesQueUnClub_87 No ja pewnie też, tak jak oglądałem każdą kolejną część Robin Hooda, np ;)
Niby ta z Crowe'm też nie była zła, ta najnowsza, nawet nie pamietam aktora grającego główną postać już odpada ;) dla mnie top to wersja z Costnerem,

Klasyki tamtych czasów (~90- ~00) w filmach kostiumowych - dramatów historycznych to dla mnie właśnie R-H - Książę złodziei, Patriota, Ostatni Mohikanin, Ostatni Samuraj, Troja, Gladiator, Królestwo Niebieskie, Braveheart - takie filmy mogę oglądać non stop :D to akurat moja ulubiona tematyka ;)

1

@MesQueUnClub_87 w Nosferatu to gralem w gre i pamiętam stary film ;-)

0

@MesQueUnClub_87 "uważam, że takich produkcji się nie tyka pod 20 latach dla profitów kasowych."

Bo?
Jak będzie gniot to będzie gniot i tyle. Nic przecież to nie zmieni w kwestii odbioru pierwszej części.
Co wy macie z tym że nie wolno/nie powinno się kręcić jakiś kolejnych części filmów które okazały się klasykiem?
Czy to w jakiś sposób będzie ujmą dla tej pierwszej świetnej części?

Nie rozumiem takiego podejścia. Będą recenzję że będzie słabe to sobie nie obejrzysz, ale są tacy co chętnie obejrzą kolejny w film w tym klimacie.

To tak jak z serią Szybcy i Wściekli. Pierwsze części to było naprawdę fajne kino sensacyjno-komediowe. Ostatnie to już odlecieli w kosmos (i to dosłownie), ale mi to nie przeszkadza by z chęcią obejrzeć kolejne części (jeśli powstaną).

0

@Bobo25 No właśnie. Porównujesz serię Szybkich i Wściekłych do Oscarowych produkcji, które od dekad wiszą na listach najlepszych produkcji wszechczasów. To świadczy o tym, że dla Ciebie film to film i czasem sobie załączysz coś w niedziele dla zabicia czasu, ale jest grupa ludzi dla których to jest życiowa pasja i mają dużo większe więzi z pewnymi dziełami. Gladiator to arcydzieło pod każdym względem i nie podoba mi się fakt, że wycierają sobie dzisiaj gębę znanymi tytułami tylko po to by się łatwo nachapać. Teraz taka moda przyszła, że zamiast wymyśleć coś nowego to bazują na czyiś projektach. Ja i tak sprawdzę ten tytuł bez względu na to jakie będą komentarze. Nie sugeruję się cudzym gustem.

0

@MesQueUnClub_87 Szybcy i siekli to tylko przykład. Chcesz inny to proszę Terminator. Jak powiesz że to nie jest klasyka to zwątpie w ludzki intelekt.
I nakręcili z 5 czy nawet 6 części a tylko 1 i może 2 trzymały poziom.
Pójdźmy w inną stronę był film Batman, który też zapisał się w historii i co nakręcili sporo innych części i np trylogia Nolana była świetna.
Gdyby twórcy mieli takie podejście jak Ty to ni byłoby trylogii Nolana...
Mozna tak wymieniać i inne przykłady, gdzie kolejne części też były dobre lub bardzo dobre, choć i sporo było kitów jak choćby Tytanic 2, ale czy to coś ujęło pierwszej części????

Ale co z tego wyjkdzie taki Mesklub cały na biało i powie że nie wolno kręcić bo to klasyka...
A może wyjdzie coś fajnego z tego ale nie bo nie wolno ruszać...

Po raz kolejny jak wyjdzie ten Gladiator 2 (czy jak go tam nazwą) i będzie kichą to przecież nic nie zmieni to w odbiorze pierwszej części dalej będzie "to arcydzieło pod każdym względem"
I tyle.
Nie chcesz nie oglądaj kolejnej części ale nie uzurpuj sobie prawa do zabraniania (pośrednio rzecz jasna) obejrzenia innym kolejnego filmu powiązanego z pierwowzorem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?