La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1033 Culés

1

Kogo winić za kontuzje Bernala?

Moim zdaniem 50/50.
Barcelona która wrzuca kolejnego nastolatka na pełny młyn z chłopami la liga.
Marc oczywiście jest bardzo, bardzo dobry ale jednak wcześniej o czymś takim nie słyszałem żeby kilkoma 17 latkami naraz grać w zasadzie pełne mecze. To nie jest do końca normalne.
Sądze że gdyby nawet i ten beznadziejny Oriol był to Bernal grywałby bardziej po połowie, coś takiego.
Tymczasem szwagry wykombinowały to tak że Flick nie miał za bardzo kogo poza nim tam wystawić.

Po drugie sędziowie. Durnie skończone. Patałachy, niedojdy, zadufane buce.
Zamiast chronić piłkarzy, panować nad agresją to dziady prowadzą tak mecze żeby jeszcze bardziej wszystkich dojechać. Zespoły marnują czas? Doliczajmy 20 minut do regulaminowego czasu. Piłkarze brutalnie faulują? Nawet nie ma żółtej. Ale już za dyskusje, za głupie zagrania to dadzą. Żeby piłkarze byli jeszcze bardziej sfrustrowani na boisku.

21

@don'T.R.I.P.e nikogo nie należy winić bo jego kontuzja to wynik starcia boiskowego. Równie dobrze mogło go to spotkać na treningu albo w spotkaniu drużyny rezerw czy nawet Juvenilu.

1

@Aragorn33 niby tak, ale przy wyniku 1-3 1-4 mecz nie zostałby przedłużony o 10 min, Rayo już by się też nie spinalo tak na walkę do końca i prawdopodobnie do tego zajścia by nie doszło

1

@don'T.R.I.P.e Ale tam nie bylo faulu na nim to nie bylo jakies ostre wejscie.
No zdarzaja sie kontuzje rownie dobrze mogl jej doznac w skladzie 2 zespolu. Inni 17 latkowie nie maja kontuzji z zespolu.
Taki jest sport sa kontuzje nie ma co tutaj dorabiac jakis teorii.

11

@karci0 no nie - nie da się zaplanować czy przewidzieć urazów wynikających ze starć z rywalami. Taka kontuzja może się przydarzyć każdemu i w każdym momencie spotkania czy treningu i nikt nie ma na to wpływu.

2

@don'T.R.I.P.e Już bez przesady. Kontke możesz złapać w każdym momencie meczu. Poza tym Juventus np. gra teraz większością nastolatków i nikt nie mówi, że wrzuceni na głęboką wodę.

2

@don'T.R.I.P.e „Moim zdaniem 50/50.
Barcelona która wrzuca kolejnego nastolatka na pełny młyn z chłopami la liga.”
Co to jest w ogóle za argument? Jak ma ktoś 17 lat to nie może grać i naraża się go na kontuzje? We Francji to też normalne, że tacy nastolatkowie już w tamtej lidze grają. Chcesz kogoś winić? Win tego pajaca z gwizdkiem, bo jakby wyrzucił murzyna za faul na Pedrim, tej sytuacji z Bernalem nie byłoby na 99%…

1

@don'T.R.I.P.e kolega z Polska myślą szkoleniowa, mimo że 17 latek będzie się wyróżniał to nie dawać mu grać bo za młody bo pewnie nie da rady, poczekajmy aż będzie miał 25 lat i wtedy damy mu szansę…
Kontuzji możesz się nabawić schodząc ze schodów…a co dopiero w sporcie gdzie jesteś narażony na kontakt fizyczny..

0

@Aragorn33 Wiem o co chodzi i teoretycznie masz racje. Ale praktycznie się do końca nie zgadzam. Wszyscy zawodnicy i trzenerzy zawsze podkreślają że najwięcej piłkarze męczą się w końcówkach, tam też dochodzi do coraz mniej skoordynowanych ruchów oraz frustracji, piłkarze nie do końca panują nad swoimi ciałami, robią ryzykowne wejścia, mięśnie pewnie nie działają na 100% także ryzyko na pewno jest o wiele większe.

0

@KaammiilM1206 Zauważ że nie napisałem o tym żeby nie grał tylko że trzeba młodych troche ostrożniej wprowadzać. Zobacz co oni zrobili z Pedrim, jakie on ma teraz problemy przez to że go w młodych wieku "zajechali".
Tacy 17 latkowie nadal się rozwijają przecież, daleko im do dorosłych chłopów mimo wszystko.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?