La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1450 Culés

0

W sumie nie wiem co o tym myśleć.


Wiadomo, że zaraz podniosą się głosy, że wolność jest, nikt nikomu nie każe niczego kupować, itp. Tylko coś takiego jest mniej więcej na tym samym poziomie moralnej wątpliwości, co puszczanie przez "Republikę" reklam Mango starszym osobom, żeby kupowali ten przepłacony syf w postaci masażerów stóp, które odmienią Twoje życie, sokowirówek, które oczyszczą Twoje ciało, czy innych poduszek, które niby naprawią Twoje wieloletnie zaniedbywanie i wady postawy.
Tylko tu jest gorzej, bo nawet tego "złomu" nie dostaniesz xP

2

@misterio jak chodziłem do podstawówki, to przed szkołą lubiłem oglądać Mango xd

1

@PatrychoO mnie tam śmieszyło, że zawsze ci aktorzy w reklamach musieli grać największych nieudaczników ever, typu jest zwykła drabina, to musi z niej spaść, żebyś kupił za jedyne 299 zł drabine z szelkami, tylko u nas! XP

konto usunięte

0

@misterio idąc tą logiką to kluby piłkarskie są na tym samym poziomie co Trump i oszuści z telezakupów mango, bo przecież koszulkę zawodnika możesz kupić za 20 złotych na allegro zamiast przepłacać. Tak samo jak kupowanie wszelkiego rodzaju "suwenirów" z planów filmowych czy oryginałów użytych w filmach za niebotyczne sumy.

0

@siuuu zabawne bo podałeś dwa przykłady, a wraz z tymi kartami NFT i produktami Mango wpadają one w 3 różne klasy abstrakcji i nijak mają się jedne do drugich.
1. Ciuchy to ciuchy, pomijając czy piłkarskie czy nie nawet, jedne będą po 20 zł, a z jakiegoś Gucci czy Versace po kilka lub kilkanaście tysięcy. Z samym tym nie mam problemu. Tutaj lepszą analogią byłby influ reklamujący je i wmawiający Ci, że jak nie kupisz, to jesteś gorszym człowiekiem, bo trzeba być trendy.
Natomiast wartość pamiątek ogólnie czy to z planów filmowych, czy np. sportowych albo obrazów masz fajnie wyjaśnione w tym filmie:



Tak więc oba przykłady nietrafione.

konto usunięte

0

@misterio "nijak mają się jedne do drugich" - właśnie takie odczucie miałem odnośnie porównywania kart Trumpa do telezakupów mango. Stąd też moje przykłady, i jak sam zauważyłeś - takie porównywania nie mają sensu.

1

@siuuu ale akurat Trumpa mają. Koleś wykorzystuje swoją rozpoznawalność i slepą wiarę wyborców, bedąc ich autorytetem, żeby zarobić (i to na czymś, co moźna nazwać scamem). Wątpliwe moralnie.

konto usunięte

0

@misterio no ja bym takich kart, autografu czy skinów do gier w życiu nie kupił, bo dla mnie to wyrzucanie kasy w błoto, ale uważam że dla wielu sympatyków Trumpa to jednak będzie zakup warty swojej ceny z którego będą zadowoleni. Ja piję do tego że no moim zdaniem to głupi i zbędny wydatek, ale jakoś nie potrafię widzieć tego w tej samej kategorii co naciąganie osób starszych na jakieś drogie garnki. Tak samo za głupi wydatek uznałbym jakikolwiek sprzęt apple'a z ich gigantycznymi marżami, ale jednocześnie myślę że dla fanów marki sprzęt ma atuty sprawiające że jest to dla nich zakup warty swojej ceny.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?