- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1109 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1109 Culés
3
"Ludzie nie mają dzieci z wygody, kiedyś była bieda i mieli po 6/7 w latach 50"
Kocham internetowe dyskusje! Kiedyś ludzie nawet w jaskiniach mieszkali. To, że 70 lat temu nie mieli tyle rozumu i sposobów do zabezpieczania nie znaczy, że dziś będą robić to samo. Jak ja się cieszę, że ojciec nie poszedł w ślady dziadka i zdecydował się "tylko" na trójkę dzieci, zamiast ósemki.
Ceny spore, zarabiając średnio w Polsce te 4 tysiące na rękę wielu młodych ludzi nie stać na własne mieszkanie bez kredytu, a co dopiero potomstwo. Bo jeśli na mieszkanie/dom trzeba by odłożyć 10 lat pensji (i to na czysto, bez jedzenia, rachunków itd) to ja się takiej sytuacji nie dziwię. Dokładając do tego ludzi, którzy wolą podróżować i wybrali inny sposób na życie oraz kobiety mające świadomość, że w razie poważnych wad i tak będzie trzeba urodzić, to wynik inny być nie może. I to się długie, długie lata nie zmieni, dlatego imigracja (w tym również z Afryki) jest nieunikniona. Bo Ukraińcy prędzej czy później pojadą do Niemiec pracować za 15 euro, zamiast w Polsce za 25 czy 30 ;)
2
@MESSIah16 ukraincy przede wszystkim sami mają jeszcze większy problem z demografią, choć czasem się zastanawiam czy statystyki dot. tego kraju są podawana odnośnie tej populacji która pozostała na ukrainie, czy jako całość, z emigrantami (bo zakładają że wrócą). Z reguły nie jest to jednoznacznie rozróżniane a powinno być.
0
@MESSIah16 Ukraińcy niech sobię jadą na zachód, ważne żeby kobiety wiązały się z Polakami i rodziły im dzieci.
0
@MESSIah16 Kilkadziesiąt lat temu ludzie byli wstanie wybudować/kupić dom czy mieszkanie na jakiejś marnej pensji jednej połówki.
Teraz ceny nieruchomości to żart i to jest jedna z wielu przeszkód ale prawdopodobnie największa.
Z drugiej strony też nie trzeba się oszukiwać i można przyznać że wiele ludzi nie ma dzieci z wygodny ale ne pewno nie jest to jakiś ogromny procent.