- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1502 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
77 odpowiedzi
Arkon
7
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
GreenNinja55555
19
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Czy zamierzasz śledzić dokładłnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1502 Culés
1
@okiemtypera_lucaxx95 podsunąłeś mi do głowy pewne pytanie. Zakładając czysto hipotetycznie, że mamy wagon przedziałowy, który zostaje wykupiony przez grupe przyjaciół (oczywiście to niemalże niemożliwe, bo zawsze znajdzie się tam ktoś "obcy"), która organizuje tam imprezę. Co wtedy się dzieje? Konduktor musi tego zakazać, wzywa policję czy jak to wygląda?
Wiem, że pytanie z gatunku tych absurdalnych i debilnych, ale jestem ciekaw jak to by wyglądało z punktu widzenia pracownika kolei
0
@konrad1661
Jeżeli spożywa się tam alkohol, to oprócz tego, że łamiesz regulamin PKP, to na dodatek łamiesz prawo, bo ono zabrania spożywania alkoholu w takich miejscach jak pociągi. Pewnie kończy się policją. Podobnie zresztą sprawa wygląda w przypadku braku alkoholu, a zbyt wielkiego hałasu, bo pewnie można to podciągnąć pod zakłócanie spokoju w miejscu publicznym.
0
@konrad1661 w Intercity można "wynająć" wagon pod specjalne spotkanie - nie wiem jakie są konkretne warunki, ale myślę że dopuszczalne byłoby picie itp - pewnie kwota uwzględnia odp. odszkodowanie.
W przypadku pasażerskich czymś na ten wzór są przejazdy kibicowskie - wtedy najczęściej wygląda to tak, że kibice zajmują np. cały ostatni wagon i w zasadzie mają tam monopol bo jako pracownicy jesteśmy informowani o przejeździe kibiców, ale sprawdzanie im biletów każdy uważa za zbędne z wiadomych przyczyn.
A dając czysto hipotetyczny przypadek, że np. 20 osób wybiera się KŚ od Katowic do Zwardonia i udaje im się "zająć" np. pół wagonu, to w teorii mogą sobie tam gadać, grać w karty, żartować, ale nie mogą zakłócać porządku, czyli np. picie alko, muza na pełną glizdę albo zbyt głośne zachowanie to podstawa do wyproszenia z pociągu, ew. wezwania policji w przypadku braku reakcji.