La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 713 Culés

2

"Nagrody dla piłkarza miesiąca La Liga:

* Antoine Griezmann - 8
* Lionel Messi - 8
* Karim Benzema - 5
* Iago Aspas - 4
* Luis Suárez - 4
* Robert Lewandowski - 3
* Cristiano Ronaldo - 3
* Vinicius Jr - 2

Polski napastnik po raz trzeci sięgnął po prestiżowe wyróżnienie (październik 2022, luty 2024, październik 2024). Co ciekawe, więcej tego typu nagród zdobyło ledwie 5 zawodników."

Coś takiego rzuciło mi się w oczy.
Leo Messiemu i Cristiano Ronaldo nie dawali tych nagród chyba tylko dlatego, że na tej liście nie byłoby praktycznie nikogo poza nimi bo to jest aż niemożliwe żeby Lewandowski już dogonił CR, a Leo miał tyle samo nagród co Griezmann.

0

@Stinger_ Nagrodę zaczeli rozdawać dopiero w 13/14, więc już dobre parę lat po przyjściu Ronaldo i Messiego. Co nie zmienia faktu, że i tak dziwne, że taki Ronaldo tylko 3 dostał.

2

@kanver_ Mimo wszystko 8 sezonów Leo Messiego w La Liga od rozpoczęcia rozdawania tych nagród i "tylko" 8 nagród czyli jedna na sezon i tyle samo co Griezmann, który oczywiście jest bardzo dobrym piłkarzem, miał świetne mecze, miesiące ale na pewno Leo Messi w tym czasie miał ich więcej.

Z Cristiano Ronaldo trochę inna sytuacja bo "tylko" 5 sezonów ale i tak robiąc tak kosmiczne liczby te 3 nagrody wyglądają bardzo dziwnie.

Gdyby rozdawali od sezonu przede wszystkim 2008/09 to na pewno obaj, a szczególnie Leo Messi mieliby więcej tych nagród ale dalej nie zmienia to faktu, że chyba trochę specjalnie doceniali innych bo tak to by zdominowali ten "konkurs".

3

@Stinger_ I tak te nagrody przyznawane przez publikę trzeba brać z przymrużeniem oka :) Np. w Bundeslidze w 20/21, publika wybrała jako MVP sezonu Haalanda, a nie Lewego który pobił rekord Mullera.

0

@Stinger_ była nawet chyba sytuacja, że pomimo wykręcania niesamowitych wyników Leo przez cały sezon nie dostał ani jednej nagrody.

1

@Rifek No właśnie - pamiętam takie sytuacje i pamiętam, że wielu się dziwiło dlaczego Leo Messi nie dostał nagrody.
Być może to właśnie przez to, że by zdominował tą nagrodę i nikt za bardzo by jej nie dostawał ale mimo wszystko to trochę głupi argument bo to tak jakby powiedzieć - nie dajemy Leo ZP 2023 bo już ma ich za dużo.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?