La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 966 Culés

5

Dopiero końca dobiega pierwszy dzień przerwy reprezentacyjnej, a mi się wydaje, że to już co najmniej tydzień minął. Dłuży się niesamowicie.

0

@Stinger_ Najcięższe są te pierwsze 3-4 dni bez meczów.

0

@Stinger_ to jeszcze jeden dzień i wraca piłka klubowa :P i skoki się zaczynają :P

0

@tadzik447 Kto w skokach będzie faworytem i dlaczego to będzie Granerud?

0

@FcPortoFan1999 Granulat będzie takim faworytem jak sezon temu :)
To będzie sezon Joju ;)

0

@tadzik447 Bajo-jajo bajo-jajo znów wygra? Jemu jeszcze się chce?

2

@tadzik447 Akurat na skoki narciarskie czekam bardzo. Już niebawem - kto faworytem? Ciężko w tym momencie strzelać ale zapowiada się, że Andreas Wellinger, Ryoyu Kobayashi, Marius Lindvik wyglądało najlepiej w końcówce sezonu letniego włącznie z krajowymi mistrzostwami.

Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft, Słoweńcy (Lanisek, Zajc), Forfang, zapewne inni Austriacy, może któryś z Niemców nie założą broni ale jeśli miałbym typować kogoś do KK to byłby to ktoś z pierwszej trójki, którą wymieniłem.
Polacy? Obawiam się, że szału nie będzie.

0

@Stinger_ Paweł Wąsek ma w tym sezonie odpalić czy mu się podoba czy nie.Jeśli nie odpali, to Będziemy podążać drogą Finlandii.

0

@FcPortoFan1999 raczej mało wskazuje na to, że odpali

0

@Pnog37 Liczyć na kolejną młodość emerytowanych skoczków inaczej Dziadków, to jest już akt desperacji..

0

@FcPortoFan1999 ja bym bardziej liczył na kogoś młodszego (poniżej 20) ale to jeszcze nie w tym sezonie. Nasi emeryci (Żyła, Stoch) raczej będą celować w MŚ, Kubacki wygląda na zagubionego, a Zniszczoł to trochę znak zapytania

0

@Pnog37 Zniszczoł, to nie jest trwały materiał na lidera reprezentacji.

1

@FcPortoFan1999 Jeśli Paweł Wąsek zrobi wynik na poziomie Aleksandra Zniszczoła z poprzedniego sezonu to będzie już bardzo dobrze ale moim zdaniem bardzo ciężko będzie o TOP 20 wręcz nie za bardzo w to wierzę ale cóż, pozostaje kibicować.

0

@Stinger_ Bo w sumie kiedy jak nie teraz? On ma już 25 lat a nie 18 czy 19.

0

@FcPortoFan1999 Aleksander Zniszczoł w sumie dopiero koło 30-stki miał swój prime (zobaczymy czy jeszcze będzie w stanie go poprawić) więc teoretycznie i Paweł Wąsek ma jeszcze czas ale ile można mówić, że ktoś ma jeszcze czas jeśli jest w idealnym wieku dla sportowca?
Chyba tylko w Polsce ciągle się mówi "ma jeszcze czas" nie zwracając uwagi na wiek.

0

@Stinger_ Bo On znajduje się w wieku który dysponuje do osiągania największych sukcesów w karierze.Skoczkowie po trzydziestce to w większości przypadków są już po drugiej stronie rzeki.Jeśli nie te najbliższe sezony to cóż...Ziobro, Mateja i inne Zniszczoły przerabiali podobny kierunek.

1

@Pnog37 Kogoś młodszego poniżej 20 lat? Skoki narciarskie to w sumie bardzo dziwna dyscyplina i często ktoś wyskakuje znikąd lub kończy swoją wielką formę nagle i do końca kariery nie potrafi skakać mimo, że osiągał wielkie sukcesy więc i któryś z Polaków może zaskoczyć ale w tym momencie niestety nasi młodzi skoczkowie mają problemy w PK więc gdzie do PŚ? Może oczywiście zdarzyć się tak, że nagle przez rok coś im przeskoczy i będą wymiatać ale przynajmniej w tym momencie mimo potencjału, który na pewno mają nie wiem czy są w stanie zrobić aż taki krok do przodu by punktować w PŚ.

Zresztą u nas po jakimkolwiek sukcesie wszyscy się cofają. Pamiętasz Jana Habdasa? Nawet zaczął punktować w PŚ (najwyżej miejsce 11), a teraz?
Teraz mimo że wciąż jest młody (21 lat) to w ostatnim sezonie zbierał jakieś drobne punkty w PK, a w tym sezonie letnim nawet nie potrafił zdobyć punktów PK i niestety wyglądał coraz gorzej.

0

@FcPortoFan1999 Tzn. ja powiem tak - najlepszy sezon w karierze może zrobić nawet bez wielkiej formy bo do przebicia ma "tylko" 31 miejsce w PŚ i 190 punktów ale jeśli w nadchodzącym sezonie zajmie 29 miejsce w PŚ i zdobędzie 205 punktów to będzie to duża poprawa?
Oczywiście statystycznie będzie to najlepszy sezon w karierze ale chyba nie o taki sezon nam chodzi tym bardziej, że nie licząc naszych "emerytów" tylko Aleksander Zniszczoł jest jeszcze jakąś nadzieją choć i on jest już po 30-stce więc na pewno nie jest to skoczek na długie lata.

0

@Stinger_ Wymagam od niego przynajmniej Top15 w PŚ bo takie pogłębianie przeciętności do niczego go nie będzie prowadzić.

0

@FcPortoFan1999 Nie do końca się z tym zgodzę. Oczywiście popadnięcie w przeciętność nie jest dobre ale Kamil Stoch swego czasu także ustabilizował się na dosyć długo na takim przeciętnym poziomie - 3 razy z rzędu zajmował 30 miejsce w PŚ, a w kolejnym 24. Dopiero później tak trochę nagle wbił do TOP 10 PŚ i zaczął odnosić wielkie sukcesy, a w wieku był bardzo podobnym do Pawła Wąska (mógł być trochę młodszy Kamil Stoch wtedy) także jak widać można z tego wybić się mocno do góry.

A co do Pawła Wąska to na TOP 15 nie ma co liczyć - po cichu chciałbym żeby lider z poprzedniego sezonu Aleksander Zniszczoł zrobił kolejny krok do przodu i powalczył o TOP 15, a Paweł Wąsek o TOP 20 ale będzie to zapewne trudne.

0

@Stinger_ Kamil, w wieku 23 lat zaczął być coraz bardziej regularny.W wieku 25 lat, cały czas szybował do góry.Nie miał czegoś takiego jak regularność miejsc 25-30, tylko chodzi o miejsca w czołowej dziesiątce.

0

@Stinger_ Też tak mam, ale za chwilę potężna Probierzówka, więc życie jest piękne.
https://www.bu.edu/files/2024/08/Hey-BU-Blog-Headers.jpg

0

@Stinger_ właśnie my mamy ten problem, że ci nasi młodzi po bardzo dobrych występach szybko zjeżdżają z formą i za kilka lat ci, którzy obecnie są uważani za spore talenty (Tomasiak, Łukaszczyk, Byrski, Joniak itp.) mogą być w takim momencie jak obecnie Habdas, Juroszek, Pilch itd. nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, może zbyt duża presja, przez co głowa nie dojeżdża, może problem jest w szkoleniu, a może zupełnie w czymś innym

1

@misterio Probierzówka to styl życia.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?