- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1194 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1194 Culés
8
Gry grami ale dzisiaj przypada bardzo smutna rocznica w naszej historii...
43 lata temu, 13 grudnia 1981 Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego pod przewodnictwem generała Wojciecha Jaruzelskiego wprowadzono w Polsce stan wojenny. Wprowadzony został by stłamsić rosnącą w siłę "Solidarność" i demokratyzujące się społeczeństwo. Po jego wprowadzeniu aresztowani ok. 5 tys. osób a w czasie jego trwania ok. 10 tys. W jego czasie doszło do wielu tragedii ludzkich chociażby podczas pacyfikacji kopalni "Wujek" gdzie życie straciło 9 osób a 23 strajkujących zostało rannych. Ale to nie tylko tragedie grupowe ale i indywidualne. Warty wspomnienia jest chociażby Grzegorz Przemyk zakatowany na komisariacie przez milicjantów. Chłopak świeżo po maturze (o tej historii nakręcono naprawdę świetny film "Żeby nie było śladów" ale jak dla mnie on jest do obejrzenia tylko raz). Stan wojenny zawieszony został 31 grudnia 1982 a całkowicie zniesiony 22 lipca 1983 roku. W czasie jego trwania życie straciło 40 osób, 21 zostało rannych a ok. 10 tys. internowanych. [Wikipedia]
Dodatkowym gorzkim momentem (?) tego wszystkiego jest to, że osoby odpowiedzialne za te wydarzenia chyba nigdy nie poniosły odpowiedzialności (a jedna której należała się szubienica za zdradę kraju została nawet I prezydentem III RP...)
No i nie było już ikonicznego "Teleranka"
@macio_944 @NeroTFP1 @Ojciec5tkidzieci @escarabajo @michal26 @Comentateiro @misterio @Wasacz_ @MesQueUnClub_87 @Kapitan hawk
0
@Kgorecki2500 Wprowadzam w Polsce stan wojenny!
0
@FcPortoFan1999 Na szczęście nie masz takiej mocy
0
@Kgorecki2500 Na charakter przejściowy bo ukonstytuowała się wojskowa rada ocalenia narodowego...czy jakoś tak On to mówił.
2
@Kgorecki2500 na szczesci jarek uratowal nas lezac do gory dupa do 12. Jak wiadomo o czym mowili jego wyznawcy on cierpial bardziej niz internowani. Pamietamy [*]
No i szkoda, ze stan wprowadzal zolnierz, ktory walczyl w WWII, dziadek w powstaniu styczniowym.