- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1823 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
55 odpowiedzi
Arkon
5
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Lanosss
16
no i here we go, kierunek średni jednakhttps://x.com/FabrizioRomano/status/2071285448727462392
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1823 Culés
5
To co wypuszcza oficjalna telewizja Realu Madryt to jest wstyd. To jasne. Jednak ja nigdy nie zrozumiem mówienia w drugą stronę, że drużyna pokrzywdzona przez sędziego powinna mimo błędów wygrać mecz, strzelając kilka bramek. A taką retorykę przyjmują nawet kibice Realu, ale także niektórzy z nas, gdy to my stracimy punkty po ewidentnych błędach sędziów. No nie! Zwycięstwo to zwycięstwo, nieważne jak wymęczone. Gdyby wczoraj wyleciał zawodnik Espanyolu to naprawdę bardzo mało prawdopodobne jest, że Real by stracił punkty, a jeszcze mniej prawdopodobne, że by przegrali. I takie zwycięstwa też się zdarzają w sezonie ligowym i drużyny z topu mają do tego prawo, żeby ledwo, ledwo wymęczyć 3 punkty. Nienormalnym jest, że w czasach, gdy sędziowie mają potężne narzędzia, by zminimalizować liczbę błędów (czyt. VAR), nadal pojawia się ich tak wiele.
Dlaczego o tym teraz akurat piszę? Zawsze, gdy piszę o tym po błędach na naszą niekorzyść to jest szansa pomyśleć, że to takie nieobiektywne bredzenie. Ale ja naprawdę tak uważam. Mówienie, że drużyna powinna takie mecze wysoko wygrywać mimo błędów sędziego, uważam zwyczajnie... za głupie.
Teraz będzie coś, co spowoduje, że jeśli jesteś kibicem Realu i już dałeś herbika, to teraz zabierzesz... To też nie będzie nic odkrywczego, ale patrząc tylko na wczorajszy jeden mecz to jest to oczywiście skandal. Jeśli jednak obrać perspektywę całego sezonu, to skandalem jest, że tak rzadko mamy okazje być świadkami błędów na niekorzyść Realu, a jednocześnie tak często spotykamy się z błędami na naszą niekorzyść. Myślę, że gdyby usiłować podliczać wpływ sędziów na punkty to Real i tak byłby na plus, a my na minus. Dlatego ani trochę nie jest mi ich żal, że wczoraj nastąpiło wypaczenie wyniku. Mały kroczek w kierunku sprawiedliwości. Ale nie takiej sprawiedliwości oczekuję.