- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1094 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1094 Culés
10
No Miller z RIGCZem
Z tej "starej gwardii", to jego chyba lubię najbardziej. Nie pieści się i mówi jak jest. Bardzo ciekawe pod kątem geopolitycznym. Można wiele wyciągnąć, bo ten stary komuch wie co mówi. Zna metody Rosji, zna metody UE i zna metody Amerykanów.
Obejrzałem póki co tylko ten pierwszy, 12 minutowy filmik, ale już mogę polecić.
Ciekawe ile z tego się sprawdzi.
Faktem jest, że: Trump dąży do pokoju na Ukrainie, a także, że powoli kończy ten napór USA na Rosję i Rosję na USA. (Czytaj NATO vs. Rosja) Wiadomo czemu. Chiny.
Reszta jest niewiadomą. Wiele wskazuje, że i Polska i UE przespały ten okres. Było tak dużo czasu, by wypracować jakieś rozwiązania. Tymczasem widać, że to Proxy War i Trump z Putinem się nie pieszczą, tylko wprost to komunikują...masakra innymi słowy. A trzeba się było Bartosiaka słuchać. To był jeden z jego scenariuszy, czyli focusowanie się na Chinach i stopniowe odejście od konfliktu z Rosją.
Oby Radek Sikorski okazał klasę i naprawdę coś dobrego tutaj wykombinował. Liczę na jego doświadczenie. W tym momencie jest najwazniejszą osoba w państwie.
@Kgorecki2500 @tomek8756 @barcelonaLM @mekston @Comentateiro @JimMorrisonFCB @Jakchcesz @GeneralXavi @FcPortoFan1999 @Aragorn33
5
@michal26 Sikorski jest zależny od decyzji Tuska. Obawiam się, że tam jest zero niezależności w decyzjach
0
@michal26 Uderzył dość mocnymi słowami.
0
@barcelonaLM nie wiem tego. Należy tak założyć, ale naprawdę liczę na to, że Sikorski ma zadrę po wybraniu Tęczowego Rafała, a nie jego (największy błąd Tuska w tej kadencji).
Radek jest prodesjonalistą i można go nie lubić przez wzgląd zwłaszcza na jego antypolską żonę. No, ale on jest naprawdę świetnym MSZ.
0
@FcPortoFan1999 to jest mało powiedziane. Wali między oczy
1
@michal26 On się nie gryzie po języku.Jednak takie określenia jak Jałta 2.0 to są mocne słowa.
0
@FcPortoFan1999 najbardziej mi się podoba ten pragmatyzm i realizm u niego. Wprost mówi. UE nic nie zrobiła i wyrazi tylko oburzenie. Ukraina jest w tragicznym położeniu i wytłumaczył czemu. Skrytykował UE, wytłumaczył działania USA. Naprawdę wiele można wywnioskować z tego wystąpienia.
4
@michal26 "Faktem jest, że: Trump dąży do pokoju na Ukrainie"
To jest Twoja opinia, a nie fakt. Na razie to wygląda na dążenie do zawieszenia walk, usunięcia ukraińskiego dowództwa i zwasalizowania przez Trumpa tego, co z Ukrainy zostało, oddając rosji to co dotychczas zajęła.
To nie jest dążenie do pokoju.
1
@michal26 zacząłem słuchać i już na początku bzdura - Polska nie zwołała szczytu bo na szczyt musiałaby zaprosić wszystkich, w tym Orbana i Fico. Trzeba się przyzwyczajać, że poważne decyzje dot. Ukrainy będą podejmowane w ramach dobrowolnej koalicji państw ze wsparciem KE.
0
@Aragorn33 To są rozmowy pokojowe i USA dążą do zakończenia tej wojny i podpisania jakiegoś paktu. Bliżej nie znane są nam jego założenia. Nie zmienia to faktu, że to są rozmowy pokojowe mające na celu zakończenie, a nie zamrożenie konfliktu
1
@Aragorn33 "bzurda", bo to Ci nie pasuje do koncepcji. Teraz będziemy mieli miesiące zderzenia z real politic. Putin z Trumpem będą się dogadywać i jedynie informować kraje UE. Ukraina na samym końcu się dowie co panowie postanowili.
A ja ci powiem tak. To trzeba było zaprosić Orbana i Fico. Tego nie zrobiono. Tutaj nie ma woli wspólnego dogadania się, tylko pójścia w zaparte. W tym czasie Francja sobie z Ruskimi deale robi. Zaraz wyjdzie, że Niemcy też, bo są w dupie energetycznej. I tyle będzie. Szopka na całego.
Cała nadzieja w Sikorskim i liczę, że coś mądrego tutaj wykombinuje. Na szczęście Polska widzę jest bardzo otwarta na deale, ale z USA. Sporo wizyt. Jutro bodaj kolejny przedstawiciel Amerykanów do nas przyjeżdża, a to akurat dobrze dla nas.
Powinniśmy się trzymać USA za wszelką cenę.
1
@michal26 to Twoje wypieranie rzeczywistości jest urocze :)
1
@michal26 bzdura bo po prostu to jest bzdura, bez żadnych dodatków :) UE ma swoje procedury, które są długotrwałe i które skutecznie można blokować - i dlatego aktualne nadzwyczajne ustalenia odbywają się formalnie poza strukturami UE, gdzie władze UE są jedynie reprezentowane przez Urszulkę.
Sugerujesz, że lepiej byłoby zrobić to w ramach UE z jakimś ostentacyjnym łamaniem zasad UE, byleby połechtać polskie ego i sprowadzić wszystkich przywódców do Wawy? ;p I Ty coś piszesz o real politik?
2
@michal26 "Cała nadzieja w Sikorskim i liczę, że coś mądrego tutaj wykombinuje. Na szczęście Polska widzę jest bardzo otwarta na deale, ale z USA. Sporo wizyt. Jutro bodaj kolejny przedstawiciel Amerykanów do nas przyjeżdża, a to akurat dobrze dla nas.
Powinniśmy się trzymać USA za wszelką cenę."
xDDDDD
Amerykanie to nas tak odwiedzają bo chcą nas wkopać w wysłanie polskiego kontyngentu na Ukrainę na czym zależy Trumpowi. W Monachium Kellogg 2x spotykał się z Sikorskim i go do tego namawiał a jak się nie udało to pojechał do Dudy.
USA właśnie cały nasz region kopie soczyście w dupę, ściska się z Putinem, a Ty postulujesz, byśmy dalej wchodzili Trumpowi w tyłek? Dobrze się czujesz?
1
@Aragorn33 Ty chyba nawet nie wiesz czym jest realpolitik.
Wypieranie, to masz wiecznie Ty. Tobie się wydaje, że UE jest jakimś tutaj graczem? Właśnie plują nam na mordę, a my udajemy, że deszcz pada.
Jakiś typ płacze przed całym światem (Heusgen) i to jest podsumowanie naszych możliwości.
Od 3 miesięcy wiadomo w jakim kierunku to idzie, że Trump zakończy ten konflikt. I te głąby nic nie zrobiły poza wyrazami oburzenia i niepokoju..zero propozycji. Trump i Putin plują nam na mordę. Vance publicznie ubliża całej wierchuszce UE i my dalej nic.
To jest właśnie problem. Wszystko trwa za długo i nic z tego nie wynika. Tylko gadanina.
Tymczasem USA z Rosją, czy tego chcemy czy nie, działają.
I właśnie przez takie gadanie i wieczne "stanie z boku" np. w wykonaniu Niemiec, to Rosja teraz wygrywa wojnę. Oczywiście NA SZCZĘŚCIE okupuje to potężnymi stratami, więc mam nadzieję, że będzie to pyrrusowe zwycięstwo.
Zobaczysz, że najbliższe tygodnie, miesiące, to będzie jeden wielki szok, bo nagle Wujek Sam będzie bardziej stanowczy. Dlatego liczę, że te dobre relacje Polski z USA teraz zaprocentują i będzie jakieś rozwiązanie, gdzie Polska na tym nie ucierpi, albo ucierpi możliwie najmniej.
Jeśli Trump teraz coś robi, to znaczy, że ma zgodę sztabu. W sensie departamentu obrony, etc.
Mieliśmy dwa wyjścia i od roku wiadomo, że któreś z tych są możliwe.
Dalsza nawalanka bez gwarancji poprawy na froncie, lub jak najszybsze zakończenie się wojny. Idzie to w drugim kierunku.
I teraz mam pytanie. Jak UE i Polska się przygotowało przez ponad rok, od kiedy wiadomo, że 50% szans na taki scenariusz będzie?
0
@Aragorn33 pewnie kurła. Lepiej z Niemcami trzymajmy xD UE właśnie dostaje w dupę od Rosji i USA, Chiny tylko patrzą i się w duchu z tego smieją, ale tak - nie trzymajmy się jednego z trzech największych supermocarstw, tylko idźmy za UE, które nas i tak rucha w dupę wpychając nam pakty migracyjne xDDD
Ty jesteś niepoważny. USA jest jedyną nasza szansa tutaj, bo w razie konfliktu, to Niemcy nam nie pomogą, a USA jakkolwiek tak. Przykład UA pokazuje, że gdyby nie wsparcie Amerykanów, to by po paru miesiącach zwyczajnie padli. Zobacz co się dzieje na froncie i to pomimo jakiego wsparcia.
Jesteśmy w naprawdę trudnym położeniu, ale twierdzenie, byśmy z USA nie trzymali, bo masz jakieś urojenia, to jest zwyczajnie debilizm
1
@michal26 Ty się musisz zdecydować czy chcesz rozmawiać o realpolitik czy o pluciu na mordę i moralnych zwycięstwach.
Prawda jest taka, że bez zgody Europy Trump z Putinem to się może przy ciasteczkach spotkać i wyściskać. To my mamy zamrożone ponad 250 mld rosyjskich aktywów. To my możemy odnowić kupowanie rosyjskich surowców. To my transferowaliśmy technologię do rosji.
Co Trump miałby dać putinowi? Zacznie rosyjską ropę kupować? Podzieli się amerykańską technologią? Wyśle amerykańskich żołnierzy na linię styku obu armii? A może pomoże Putinowi finansowo? ;p
Już jest zapowiedź niewliczania wydatków wojskowych przy liczeniu deficytów budżetowych + zapowiadany kolejny wspólny pakiet dla Ukrainy. Sama Ukraina i UE działają, by do sprawy włączyć Turcję i stosowany jest szantaż Chinami. Nie słuchałeś wypowiedzi po spotkaniu - ważna jest dyskrecja.
Co do rzekomej bierności - wiesz, że właśnie sam Rheinmental osiągnął produkcję pocisków artyleryjskich kal. 155mm na poziomie całej amerykańskiej? A cała Europa ma prawie 3x większą i zapowiadane są dalsze wzrosty? Zobacz sobie jak na giełdzie wyglądają notowania amerykańskich i europejskich spółek zbrojeniowych i domyśl się co przewiduje rynek.
0
@michal26 "I teraz mam pytanie. Jak UE i Polska się przygotowało przez ponad rok, od kiedy wiadomo, że 50% szans na taki scenariusz będzie?"
Tu już częściowo dostałeś odpowiedź - zobacz sobie jak rośnie produkcja zbrojeniówki. Przed wojną Rheinmental produkował rocznie 70k pocisków 155mm a cała Europa niewiele więcej. Obecnie z tego co kojarzę już produkujemy koło 2 mln sztuk rocznie i zapowiadane jest zwiększenie produkcji.
Polska buduje Tarczę Wschód + kontynuuje zakupy i rozbudowę armii (podobno w końcu ruszy się kwestia własnej produkcji amunicji 155mm).
Co do samego zachowania Trumpa to może nie rozwijaj tematu bo sam pisałeś, że będzie chciał pokazać siłę w relacjach z putinem i go dociśnie.
1
@michal26 Serio Ty piszesz o powadze? Trump właśnie obwinia Ukrainę o rozpoczęcie wojny, zapowiada wielką przyjaźń i zacieśnienie relacji z Putinem, rozważa wycofanie wojsk od Bałtów, zapowiada powrót do tematu Fort Trump (czyli płacenia haraczu za obecność amerykańskich wojsk) - i Ty chcesz się go kurczowo trzymać za nogawkę? ;pp To jest kompletny odlot.
0
@Aragorn33 realpolitik, to jest twarda polityka, właśnie z usunięciem moralnych aspektów i jakichś ideologicznych frazesów. Czysta siła. I to pokazuje USA i Rosja względem UE. Mówią nam wprost, że my gówno znaczymy, bo zajmujemy się jakimiś pierdolami,.a to jest wojna. Pokaz siły. Fakty są takie, że Ruscy (gorzej napisać nie mogę, bo ostatnio dostałem bana za wulgarne ich określenie xD) dalej się trzymają, gospodarka wojenna się sprawdza. Nam spadł komfort życia i już nam to nie pasuje, więc europejczycy są za pokojem na Ukrainie.
W każdym razie - to mam na myśli poprzez plucie nam na mordę. Oni się dogadają i tyle mamy do gadania. Przynajmniej ku temu to zmierza. I co my mamy z tym fantem zrobić. Sytuacja robi się naprawdę poważna i się żarty skończyły. Szczerze mówiąc, to myślałem, że jako UE mamy jakiś plan,.a tutaj wyczuwalny jest chaos. Trump wydaje się, że ugrywa dla USA, ale to nie jest równoznaczne z ugrywaniem dla UE. Jak mówię - szerzej skomentuję, jak już będziemy WIEDZIEC, a nie tylko czytać opinie i nagłówki gazet. Pokoju jeszcze nie ma.
0
@Aragorn33 na resztę już jutro odpowiem, bo czas spać xD
Ale postaram się oczywiście odnieść.
2
@michal26 zrobię sobie screena i pogadamy o tym ile znaczy UE w tym konflikcie i o sile Trumpa dogadującego się ponad naszymi głowami, gdy przyjdzie do uzgodnienia zdjęcia europejskich sankcji i rozmieszczenia europejskich sił w Ukrainie ;p
Już sobie wyobrażam jakie fikołki będziesz robił, tłumacząc "realpolitik" Trumpa, który będzie się tłumaczył z fiaska negocjacji i obwiniał o to złego Zeleńskiego i niedobrą UE ;p
Jak napiszę, że Trump gówno znaczy i bez Europy nic nie ustali z Putinem to Twoim zdaniem to też jest "realpolitik" bo twardo pokazuję Trumpowi ile znaczy? ;p
Prawda na razie jest taka, że nikt ustaleń USA-Rosja nie akceptuje, Ukraina odmówiła oddania surowców, a dzisiaj integralność terytorialną Ukrainy poparł Erdogan. Tyle siły Trump pokazał, że hoho ;p
"W każdym razie - to mam na myśli poprzez plucie nam na mordę. Oni się dogadają i tyle mamy do gadania. " - piszesz o realpolitik i kolejny raz plujesz pustymi ogólnikami. Co bez nas i Ukrainy ustalą? ;p Co Trump da putinowi bez nas? Kupi jego surowce? Da mu amerykańską technologię? Zorganizuje pomoc finansową dla orkowej gospodarki? Konkrety Michał :)
2
@michal26 przeczytałem tę Waszą nocną dyskusję z @Aragorn33@ i wiesz co Michale. Jak Ciebie czytam, to jakbym swojego syna sprzed 4-5 lat słuchał. No, ale ona miał wtedy 14-15 lat i też niewiele rozumiał, a myślał, że we wszystkim ma rację.
0
@michal26 Nie wiem dlaczego kreujecie Sikorskiego na niewiadomo kogo, faktem jest, że on nie ma jakiejkolwiek decyzyjności i tak pozostanie.
0
@michal26 Najpewniej lata doświadczeń robią swoje.