La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1043 Culés

4

We wtorek rano Polska, Litwa, Łotwa i Estonia ogłosiły wycofanie się z Konwencji o minach przeciwpiechotnych (Konwencji Ottawskiej) - przekazało litewskie ministerstwo obrony w oficjalnym komunikacie.

"W ostatnich latach znacząco wzrosły zagrożenia militarne dla państw graniczących z Białorusią i Rosją, dlatego tak ważne jest wzmocnienie zdolności odstraszania i obrony tych krajów" - podano.

1

@Safrani Wspaniała wiadomość! 1,5 im zajęło ale w końcu podejmują dobre decyzje

konto usunięte

0

@Safrani Bardzo dobra decyzja. Szczerze mówiąc to wątpiłem, bo projekt ustawy w tej sprawie już od 7 miesięcy był mrożony w połączonej Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Spraw Zagranicznych:
https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=612


1

@Safrani nie chce się czepiac bo sam się zastanawiam czy to już wypowiedzieli czy tylko zarekomendowali i temat dalej będzie się wlókł:

"W świetle tych rozważań, my - Ministrowie Obrony Estonii, Łotwy, Litwy i Polski - jednogłośnie rekomendujemy wypowiedzenie Konwencji Ottawskiej. Nasza decyzja to czytelny przekaz: nasze kraje są gotowe i mogą użyć każdego niezbędnego środka do obrony naszego terytorium i wolności."

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/oswiadczenie-ministrow-obrony-estonii-lotwy-litwy-i-polski-o-wypowiedzeniu-konwencji-ottawskiej">Oświadczenie Ministrów Obrony Estonii, Łotwy, Litwy i Polski o wypowiedzeniu Konwencji Ottawskiej - Ministerstwo Obrony Narodowej - Portal Gov.pl

konto usunięte

0

@mmaciass Wypowiada to prezydent po wyrażeniu w formie ustawy zgody przez parlament, przynajmniej u nas, teoretycznie to rząd nawet nie musi brać udziału w procesie, ale w praktyce to wiadomo jak jest. Te oświadczenie z naszej strony to de facto zapowiedzenie złożenia projektu ustawy, tak jak wcześniej pisałem, taki projekt już leży ponad pół roku w komisji, ale pewnie wnioskodawca był nie taki jak trzeba czy cuś.

0

@kibicblaugrany chyba trafiłeś w punkt, nie ten wnioskodawca był. Teraz jest "właściwy" to może przepchną tą dobrą ustawę. Ehh co temat to mi się przypominają czasy saskie.. sabotowanie / zrywanie sejmów itp

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?