La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1474 Culés

0



"Gwarancje bezpieczeństwa najłatwiej daje się wtedy, kiedy nie są one potrzebne. W momentach, kiedy powstaje ryzyko, że trzeba będzie je zrealizować każdy zastanawia się dwa razy - niezależnie od tego, co mówił wcześniej.

Dlatego Kissinger tłumaczył, że "układy o bezpieczeństwie zbiorowym działają tylko wtedy, kiedy wszystkie państwa mają taki sam pogląd na naturę zagrożeń, i są gotowe używać siły niezależnie od ich własnych interesów narodowych".

To jest elementarz - ale w Polsce przez lata za takie "podważanie wiarygodności Sojuszu" groził stos. Warto pamiętać o tym mordowaniu debaty publicznej przez mainstreamowe autorytety polityczno-komentatorsko-eksperckie.

W wyniku tego Polska jest całkowicie nieprzygotowana na radzenie sobie z rzeczywistością, której nadejście było zgoła możliwe do przewidzenia."

0

@RosjaninBut sądzę że gadanie i podważanie dla sojuszy go osłabia.Należy się tego wystrzegać co nie iznacza że należy być gotowym.W tej chwili nic nam nie grozi Rosja traci zapasy i cenne drogie uzbrojenie.Czyli możliwość walki na przestrzeni lat obecnie dostali od usa nowy sprzęt.Każdy tydzień walki to dla nas czas a dla nich strata sprzętu i ludzi już w 2028r będziemy miedź nieźle wyposażoną armię. Generalnie cały pas wschd.zbroi się na potęgę. Podczas całe konfliktu są u nas wojska bato Włoszech, Francuzi, Amerykanie, Brytyjczycy , Niemcy, Norwegowie obecnie.A Niemcy to pożyczyli Patrioty.Obecnie są Norweskie.Nie ma na razie powodu aby wątpić w nato na dziś.Dla Rosji Europa jest bardzo silna na dziś oni zpo 3 latach wojny zdobyli 20% ukrainy;) ......

0

@Borneo Tu chodzi o to, żeby nasi politycy rozumieli, że to co na dziś dzień wygląda w miarę dobrze, może skruszeć pod wpływem potencjalnych gwałtownych zmian, które mogą niespodziewanie nastąpić. Żeby w ogóle brali to pod uwagę, a nie żyli w przeświadczeniu, że to się na pewno nie zdarzy.

0

@RosjaninBut tzn trzeba robić kilka rzeczy
1.dbać o sojusz i nie podważać go
2 .zadbać o armię , czyli uzbroić się porządnie
3.dbać bezpieczęństwo energetyczne - rozproszone
4.dbać o gospodarkę
5.Dbać o nowe sojusze, aby były alternatywą jeśli coś by padło.
Tu mamy nowy sojusz w sprawie Bałtyku z krajami Finlandia Szwecja Norwegia Dania.
Mieliśmy rozmowy z Turcją, i Sikorski rozmawiał już z Japonią.Staramy się o te rzeczy dbać jak na razie.Wejście do Europejskiej tarczy gdzie są pociski anty balistyczne a my tego nie mamy to też jest to ruch w tą stronę .Też mamy nowy sojusz Ukraina która w boju jest doświadczona...znajdzie się ktoś kto cię nie zostawi...


« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?