La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 614 Culés

0

Co do tej lini obrony, która wzbudza tyle emocji po ostatnich spotkaniach już pomijając kontuzje czy zmęczenie sezonem i idący za tym spadek koncentracji to Flick zdaje się na konferencji przed klasykiem poruszał ten temat…jestem prawie pewien. Wszystkie formacje to naczynia połączone i nie możemy zmienić tej jednej rzeczy i obniżyć samą linię obrony bo to rozwali całą strukturę. Albo gramy z tożsamością Flicka wykorzystując tego zalety i godząc się z wadami albo zmieniamy cały system. Oczywiście okresowe zejście do średniego czy niskiego bloku w konkretnej fazie meczu jest ok, ale to zupełnie co innego. Nie możemy być taka maszyna do pressingu, która zduszą rywali i ładuje średnio po 3 bramki na mecz jednocześnie w żaden sposób nie ryzykując. Coś za coś.

0

@ViscaelBarca2007 Ale w 85 minucie nasz pressing nie funkcjonuje już tak dobrze. Jakoś z Benficą potrafiliśmy cofnąć się w swoje pole karne. Nie trzeba przez cały mecz robić tego samego żeby być wiernym swojemu stylowi. Dzisiaj znowu prawie straciliśmy zwycięstwo.

0

@Derean tak, ale to tłumaczyłem. Okresowe zejście na konkretną fazę żeby utrzymać wynik jest ok, ale jako stała zmiana czy całkiem poroniony pomysł obniżenia samej lini obrony już nie. To co robimy przez cały sezon jednak dało nam dużo więcej dobrego niż zabrało.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?