- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1021 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
66 odpowiedzi
Ilka
5
A po ciężkiej pracy dobry lodzik :) https://zapodaj.net/images/a19fde8b97e2d.jpg
21 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1021 Culés
3
Świetny liczby Kurtuły biorą się głównie stąd, że Real broni niską linią defensywną i dopuszcza swojego bramkarza do niewielu sytuacji beznadziejnych. Gość ma czas na reakcję, ma świetny refleks i warunki fizyczne, więc broni w sytuacjach, w których powinien bronić. Nie jest jakimś cudotwórcą.
Wczorajszy mecz pokazał co mógł zrobić w sytuacjach, w których taki Szczęsny jest zazwyczaj w meczach. Po Polaku się jeździ, że ma niewystarczający poziom i "nie ratuje jak Kurtuła", a prawda jest taka że różnicę robi obrona, która u nas jest skrajnie wysoko ustawiona, a w Realu nisko. Każdy błąd obrony to sam na sam, nie wspominając o kiepskim bronieniu przy stałych fragmentach.
Wczoraj przez babole obrony nagle Belg musiał bronić w sytuacjach standardowych dla Szczęsnego i nagle wpuścił manitę (jeden gol anulowany przez spalonego, ale akcja szła normalnie) - ojej, kto by pomyślał. Tak samo w meczach z nami, kiedy potrafiliśmy rozklepać Real, nagle Tibo wpuszcza 3,4 lub 5 goli.
Tak samo Sommer w dwumeczu z nami robił parady po strzałach z dystansu (z jednym wyłączeniem akcji Erica, który beznadziejnie uderzył), kiedy Szczęsny dostawał gole po strzałach z kilku metrów.
Garcia też nic nie zmieni w tym temacie, bo bramkarze to nie są cudotwórcy. Obrona musi się poprawić - inaczej żaden bramkarz nie będzie miał szansy "zrobić różnicę".
1
@sciahoo No to jest logicznie,że jak gramy wysoką obrona to możliwe,że częściej będziemy tracić bramki po kontrach. No,ale cos za cos, dzięki temu możemy bardziej dominować przeciwnika w meczu. A i ten pomysł na pewno się poprawi z biegiem czasu,wiec na luzie.
0
@sciahoo ilu bramkarzy obroniłoby strzał Sabitzera z końcówki meczu z BVB? interwencje tibo są wybitne mimo, że nie zawsze będzie bronił.
0
@VegetaPolska Eeee. Każdy dobry bramkarz? Bez przesady. To był strzał z 11 metrów po krótkim słupku. Był dobrze ustawiony, dobry refleks i obronił. Koniec historii.
To jest typ obrony, którym można się zachwycać.
albo taki.
Sam Tibo miał w swojej karierze znaaaacznie lepsze interwencje. Choćby ta