La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 730 Culés

0

Co ma wspólnego Jan Paweł II z zamachami na World Trade Center z 11 września 2001? Ano niewiele, ale nie można powiedzieć, że zupełnie nic.

W roku 93 terroryści przeprowadzili pierwszy zamach na WTC, który się nie do końca udał (wieże miały runąć, jedna na drugą) Al Kaida w osobie Chalida Szajcha Muhammada zaczęli więc planować kolejny atak.

W roku 1995 na światowych dniach młodzieży na Filipinach przebywał papież Jan Paweł II. Wtedy to jeden z terrorystów miał wysadzić się w powietrze będąc w przebraniu księdza lub ministranta (dzięki niemu mieli dostać się w pobliże polaka).

Świat miał pogrążyć się wówczas w chaosie, a wszystkie środki bezpieczeństwa miały zostać skierowane na ochronę pielgrzymek. Wówczas terroryści mieli przejść do 2 fazy. Mieli wejść na pierwszy etap podróży samolotów lecących z Azji do USA i tam podłożyć bomby w kilkunastu samolotach. Terroryści wówczas wysiedli by jeszcze w Azji, a w kolejnej części lotu samoloty wysadzono by w powietrze.

W ostatnim etapie zamachowcy mieli przejąć samolot i uderzyć nim w siedzibę CIA. Plan się jednak nie powiódł, ponieważ wybuchł mały pożar w mieszkaniu jednego z zamachowców przebywającego na Filipinach.

Przypaddkowe odkrycie planów Operacji Bojinka zaledwie tydzień przed zamachem zniweczył okrutne plany Al Kaidy. Sam pomysł z użyciem samolotów jako broni samemu Osamie bin Ladenowi się spodobał. Wtedy to Chalidd Muhammad zaczął opracowywać plany dobrze już znane z 11.09.2001.

Ps. Ci wszyscy zamachowcy na czele z bin Ladenem (synem milionera) to byli dobrze usytuowani ludzie. Niestety tak się kończy ślepe zapatrzenie w wodza. Nie ważne czy politycznego czy religijnego.

4

0

@Szklaner i ciekawostka .
Slayer miał wydać oficjalnie tego dnia płytę zatytułowaną ,, God Hate Us All" ale z racji poskładania się wież zdecydowali się przesunąć .

konto usunięte

1

@Szklaner za chwilę ci jakiś mędrzec napisze że to Pentagon dokonał tych zamachów :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?