La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1454 Culés

2

Port Szczecin-Świnoujście zerwał umowę z konsorcjum firm DEME i QTERMINALS, które miało sfinansować i zrealizować budowę Terminala Kontenerowego w Świnoujściu. Tym samym wyrzucają projekt do kosza i mamią Polaków niewykonalnym Przylądkiem Pomerania."

Krótko mówiąc wg rządu który będzie przy władzy jeszcze jakieś półtorej roku wybudujemy sobie sztuczna wyspe i tak powstanie terminal :Do co z tego że Wiceminister Marchewka jeszcze 3 tyg temu obiecywał że jest za tym projektem, że wszystko jest na dobrej drodze i projekt zakończą zgodnie z planem.

Firma, z którą właśnie zerwano kontrakt na budowę terminalu kontenerowego miała doświadczenie w budowie głębokowodnych torów wodnych takich, by do portu mogły podejść oceaniczne jednostki kontenerowe o zanurzeniu 17m, takie, jakie mogą wchodzić do Rotterdamu i Hamburga. Nie istnieje polska firma, która ma takie doświadczenie a także sprzęt do wykonania takich prac, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że budowa takiego toru wodnego całkowicie uniemożliwi odbudowę Nord Stream.

O to toczy się gra. Najpewniej klasycznie Niemcy plus Polska polityka blokują inwestycje, a to ciekawe bo nawet niemieckie think tanki mówily że inwestycji tej już nie da się zatrzymać, są wszystkie pozwolenia itd.

Odsyłam do rozmowy:



Oczywiście na Onecie cisza a na głównej wybory burmistrza Nowego Jorku

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?