- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1420 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1420 Culés
13
Niezawodne M.V.P.:
26 lutego 2011 r. FC Barcelona zdała egzamin celująco, pokonując Mallorcę 3:0 i udowadniając, że w razie potrzeby Guardiola może liczyć na swoją ławkę rezerwowych. FC Barcelona odniosła 22. zwycięstwo w sezonie w meczu, w którym miała problemy z rozkręceniem się, ale ostatecznie zwyciężyła dzięki jakości ataku i grze takich zawodników jak Keita. Gole dla Blaugrany zdobyli Messi, Villa i Pedro. Zespół Guardioli przybył na stadion „Iberostar” bez czterech podstawowych zawodników: Valdésa, Xaviego, Puyola i Alvesa. Trener Barcelony był zmuszony zastąpić Alvesa na prawym skrzydle Adriano, a także przywrócić Abidala na środek obrony, wystawić Keitę w pierwszym składzie i powierzyć Inieście rolę rozgrywającego. Barça rozpoczęła mecz z wieloma problemami w środku pola i z trudem przejęła kontrolę nad grą. Mallorca z kolei ruszyła do ataku a Webó był ich najgroźniejszym zawodnikiem, wspieranym przez Ayoze. Minęło pół godziny, zanim Barcelona stworzyła sobie pierwszą klarowną okazję w meczu. Po prostopadłym podaniu Messi wykończył strzałem, który przeleciał nad bramką Aouate. Minutę wcześniej Ayoze miał kolejną okazję, zmuszając Pinto do interwencji. Choć okazji było niewiele, obie drużyny miały swoje szanse. Mallorca zaczęła bardzo dobrze i wydawała się zdeterminowana, by nie oddawać pola. Jednak z powodu braku pomocy, Barça polegała na sile swojego ataku. Niezasłużenie, Blaugrana zdobyła bramkę w 37. minucie, ponownie dzięki Messiemu. Po mistrzowskim podaniu Keity, Argentyńczyk znalazł się sam na sam z Aouate i widząc jego wahanie, przerzucił piłkę nad bramkarzem precyzyjnym strzałem głową. Bramka dodała skrzydeł drużynie Guardioli i zmiażdżyła Mallorcę. Barça obudziła się z letargu i od tego momentu bezlitośnie atakowała bramkę Mallorki.
Barça rozpoczęła drugą połowę lepiej ustawiona niż w pierwszej, w końcu rozgrywając piłkę do woli. Poprawa widoczna pod koniec pierwszej połowy trwała a druga bramka padła wkrótce po kontrataku. Z wysoko ustawioną linią obrony, Mallorca nie mogła nic zrobić przeciwko prostopadłemu podaniu Busquetsa do Villi , który znalazł się zupełnie sam przed Aouate i bez problemu zdobył drugą bramkę. Była 56. minuta a mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Ale do Barcelony dołączył jeszcze jeden gość: Pedro. Napastnik z Wysp Kanaryjskich potwierdził swoją znakomitą formę trzecim golem, zaledwie dziewięć minut po uderzeniu Villi (65. minuta). Pedro ponownie zaskoczył bramkarza Mallorki potężnym strzałem z krawędzi pola karnego, który wpadł do siatki. Nie było już wątpliwości, że mecz wygra Barça a Guardiola wykorzystał okazję, by dać odpocząć Pedro i Villi, zastępując ich Bojanem i Afellayem. Co więcej, w końcówce trener Blaugrany dał szansę debiutu zawodnikowi akademii Martínowi Montoyi, który zastąpił Adriano na prawym skrzydle.
Josep Guardiola przyznał, że jego zespół napotkał trudności w pierwszej połowie meczu z Mallorcą i pochwalił grę Maliana Seydu Keity w wygranym 3-0 meczu z Mallorcą na „Iberostar”. „Ci, którzy nie grają, mają trudności z przebiciem się do podstawowego składu, ale muszą wiedzieć, że mają pewność siebie. Ale z postawą taką jak Seydu(Keita) wszystko jest łatwiejsze. Dzisiaj, wraz z Andrésem (Iniestą), wspierał nas w pierwszej połowie. Zawsze atakował a potrzebujemy kogoś takiego jak Seydu, dlatego tak bardzo się z niego cieszę” – oświadczył Guardiola. Barça miała problemy w pierwszej połowie meczu a Guardiola przyznał, że przeciwko Mallorce „to był mecz, w którym pamiętam, że mieliśmy największe problemy, żeby się rozkręcić”.
@Sysia11
@Safrani
@Ogorinho1974
@MoralnyKarzel
@misterio
@Marusek
@Lionel_Messi10
@Gary
@Bernard777
@Adran360