- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1024 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
mekston
3
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
pt9
2
Bo w takie dni najważniejsza w życiu jest opalenizna. Reszta może zejść na drugi... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1024 Culés
13
Duma Katalonii uratowana przed spadkiem:
4 marca 1934 r. FC Barcelona zakończyła rozgrywki ligowe na… 9 pozycji z 10 zespołów w tabeli. Na najgorszy sezon w historii złożyło się kilka czynników. Jednym z nich była rozpoczęta sezon wcześniej przebudowa składu. Ponadto plaga kontuzji i kryzys instytucjonalny, który skończył się dymisją prezydenta Joana Comy. Barça w tamtym sezonie przegrała wszystkie mecze wyjazdowe a wygrała osiem u siebie, tracąc jedynie 2 punkty w meczu z Realem Madryt. Co ciekawe od trzeciego miejsca w tabeli Blaugrane dzieliło zaledwie 3 punkty, co świadczyło o bardzo wyrównanej walce. Kiedy jesteśmy mali i stajemy się kibicami piłki nożnej, jedną z pierwszych rzeczy, których zazwyczaj dowiadujemy się, jest to, że w Hiszpanii są trzy drużyny, które zawsze grały w Pierwszej Lidze: Real Madryt, FC Barcelona i Athletic Bilbao. I to stwierdzenie jest rzeczywiście niepodważalne. Jednak był czas, kiedy FC Barcelona spadła do Drugiej Ligi i mimo wszystko zagrała w Pierwszej Lidze w kolejnym sezonie. Posłuchajcie: Rozpoczął się nowy sezon niedawno utworzonej Ligi Narodowej. A konkretnie cofnijmy się do sezonu 1933/1934. Barça przeżywała jeden z największych kryzysów, zarówno na boisku, jak i poza nim, i w niczym nie przypominała klubu, jakim jest dzisiaj. Po zdobyciu pierwszego tytułu mistrzowskiego w historii (w sezonie 1928/1929), przez kolejne cztery sezony konsekwentnie plasowała się w pierwszej czwórce.
Jednak omawiany sezon był katastrofalny dla Blaugrany, która przegrała wszystkie dziewięć meczów wyjazdowych i jeden u siebie. W ostatniej kolejce Barça zmierzyła się z Realem Betis, który wygrał 1:0, co oznaczało spadek do Drugiej Ligi, gdyż drużyna zajęła dziewiąte miejsce w dziesięciozespołowej lidze . Na szczęście dla Barçy, La Liga zdecydowała się na rozszerzenie Pierwszej Ligi, z czego nie spadły ani Barça (przedostatnia), ani Arenas de Getxo (ostatnia). Atlético Madryt i Sevilla awansowały w tym sezonie a Pierwsza Liga rozrosła się do 12 drużyn z poprzednich 10. Blaugranie udało się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej i od tego czasu zaczęła się rozwijać, stając się gigantem, którym jest i był przez większość swojej historii. Jednak z technicznego punktu widzenia, FC Barcelona spadła do Drugiej Ligi tylko raz. Miało to miejsce 4 marca 1934 roku na stadionie Realu Betis.
@Adran360
@Bernard777
@Gary
@Kapitan hawk
@Lionel_Messi10
@Marusek
@misterio
@MoralnyKarzel
@Ogorinho1974
@Safrani