- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1774 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
157
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1774 Culés
9
Dzisiejszy mecz Francji z Senegalem ma podtekst historyczny. Obie drużyny zagrały ze sobą w fazie grupowej na Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii w 2002 roku. Francja przystępowała do turnieju jako aktualny Mistrz Świata i Europy, oraz jeden z największych faworytów do końcowego triumfu. Zostali jednak pokonani przez Senegal 1:0 w meczu otwarcia, co było olbrzymią niespodzianką, i zajęli ostatnie miejsce w grupie, bez ani jednego zwycięstwa, kończąc swój udział na fazie grupowej. Rozpoczęli tym samym niechlubną serię (przerwaną jedynie przez Brazylię w 2006 i Francję w 2022 roku), w której aktualny Mistrz Świata odpadał z turnieju już po fazie grupowej.
Ciekawostką jest też fakt, że wszyscy Senegalczycy, którzy grali w tym meczu, byli zawodnikami francuskich klubów, a ich trenerem był Francuz - Bruno Metsu. Ostatecznie na tych mistrzostwach Senegal dotarł do ćwierćfinału, gdzie odpadł z Turcją po porażce 1:0.
Od tamtego meczu Francja nie zagrała już ani razu z Senegalem, dlatego spotkają się po raz pierwszy od 24 lat i mają okazję do rewanżu.
@Kgorecki2500 @Comentateiro @FCBparasiempre @macio_944 @NeroTFP1 @norbi77 @July_6_BcN @clyde
0
@Pawlak1992 w drugim meczu otwarcia*
2
@UriBoyka Jesteś pewny?
1
@UriBoyka Był jakiś inny mecz otwarcia wtedy?
@Pawlak1992
1
@Pawlak1992 pamiętam ten mecz, kibicowałam wtedy jako mały dzieciak Francji i byłam mega zawiedziona. XD
0
@Pawlak1992 ok, Francja- Senegal, wtedy jeszcze nie było że gospodarz otwiera
1
@clyde Ja pamiętam że kibicowałem wtedy Brazylii, ale moja sympatia do nich objawiła się w trakcie turnieju, gdy zobaczyłem ich grę. Ronaldo Nazario stał się wtedy moim ulubionym piłkarzem.
2
@Pawlak1992 oj tak, miałam koszulkę z Nazario. Ostatnio nawet znalazłam jakieś stare zdjęcie gdzie miałam około 6 lat i stałam w koszulce Ronaldo :D
1
@clyde Też miałem, kupiona na bazarze w Stambule, do teraz gdzieś mam.