- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1445 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
96 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1445 Culés
0
Jak myślicie Lech wygrał z Fiorentiną i z Legią bo zmiana trenera im była potrzebna i teraz bedą wszystko wygrywać czy poprostu sfarcili
5
@jasiek12 Myślę, że i to i to. Na ironię, myślę że bez względu na to, jaki trener by objął Lecha po Skorży, było by tak samo. Bo zmiana czasem sama z siebie ma taki pozytywny efekt. Zmiana niesie nową nadzieję i pokrzepia. Także to, czy Urban był dobrym wyborem, okaże się dopiero za parę miesięcy. Teraz myślę że Lech właśnie pod wpływem tej zmiany samej w sobie, podniesie się nieco z kolan i pozytywnie zaskoczy.
To tak jak osoba, która po traumatycznych przeżyciach np. goli się na łyso, czy zmienia coś innego w swoim wyglądzie. Z jakiegoś powodu, jest to oczyszczające i sprawia, że czuje się lepiej... Choć problemu nie rozwiązuje.
2
@jasiek12 Ciężko powiedzieć ale po tak fatalnym ostatnim okresie Lecha kiedyś musieli wreszcie ruszyć, a pokonanie Fiorentiny i Legii jednak do łatwych rzeczy nie należy także myślę że powoli poznańska lokomotywa rusza.
Ile w tym zasługi Urbana to przekonamy się w maju ale myślę że zmiana pomogła przynajmniej "na chwilę".
Fart na pewno też ponieważ widzieliśmy ile Lech miał szczęścia np. w LE z Włochami ale suma summarum żeby wygrywać trzeba mieć i umiejętności i szczęście.
4
@jasiek12 Niby jest w piłce takie prawo, że wygrywa lepszy.. ale jak mierzą się zespoły z taką różnicą klas, to niekoniecznie się ono sprawdza.. nie umniejszam Lechowi zwycięstwa, ale to jest tylko jednorazowy wybryk jakich i tak za wiele jeszcze dłuuugo nie zobaczymy.. po fazie grupowej LE w 2010/11 jak remisowali z Juve i ogrywali City to już oczywiście potęga na miarę wygrania rozgrywek..
Polskie zespoły nie ugrają nic dopóty, dopóki będą przez każdego pompowane ponad swoje możliwości.. zwycięstwo z Fiorentiną jest sensacją, a taką być nie powinno, na taką nie powinno być kreowane, bo to się później wszystko odbija, o czym nasza piłka przekonała się z milion razy.. wygrana to wygrana, dalej róbmy swoje.. reprezentacja idzie w dobrym kierunku, bo Nawałka ma chłodną głowę i jest ogarniętym gościem.. pamiętam jego słowa po meczu z Niemcami sprzed roku, kiedy mówił, że "ostatni gwizdek meczu z Niemcami jest pierwszym gwizdkiem do przygotowań do meczu z Irlandią" - takie podejście powinno być wszędzie.. liczy się tu i teraz, zapominamy o wszystkim, co wcześniej miało miejsce, a nie jaramy się 5 lat jedną wygraną i przez to potem notujemy 40 porażek..
2
@derlis Co do Nawałki to ja wiem że zrobił świetną robotę bo Polska zagra na Euro ale póki co z tym też spokojnie.
Trzeba pamiętać że Polska na razie awansowała "tylko" do grona 24 zespołów w Europie.
Przypomnę że Benhakker awansował z Polską na 16 zespołowe Euro, a więc żeby wyrównać wynik z ilością drużyn to ekipa Nawałki powinna wyjść z grupy...
Co do tej chłodnej głowy Nawałki to jednak trzeba poczekać na sam turniej Euro 2016 bo z reprezentacją też tak było że najpierw wielkie wygrane w eliminacjach a potem klapa na samym turnieju (MŚ 2002, MŚ 2006, ME 2008 i ME 2012), a wtedy też mówiono że trenerzy nie są źli..., a już szczególnie tak chwalony Benhakker...
Dlatego ja mam nadzieję że i gra Lecha powoli zacznie iść w górę, co prawda w Urbana za bardzo to ja nie wierzę ale na nasze polskie warunki nie jest to zły trener i może jeszcze podnieść Lecha co najmniej do niezłego poziomu, a więc do walki o puchary (nie zapominajmy że później dzielmy punkty) jak i o wyjście z grupy LE pomimo tego że ta grupa łatwa nie jest a Lech póki co pokazał tylko kawałeczek niezłej piłki ale potrzebując do tego sporo szczęścia.
2
@Stinger Ja akurat nie wierzę w geniusz Nawałki. A już te zmiany w meczu ze Szkocją, to mnie zszokowały. Może i udział ma w sukcesie reprezentacji(awans), ale bardziej tutaj miał dużo szczęścia, że trafił na takie pokolenie, takich graczy(Lewy w najlepszej okazałości, Krychowiak, Glik, bramkarze, Milik, Kuba itp.