La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1047 Culés

16

A więc, tak jak obiecałem napisze parę słów od siebie.
Zapewne narażę się banem, aczkolwiek mam nadzieję, że nie. To jest la rambla, wyrażę tylko swoją opinię a wszelkie wulgaryzmy ogwiazdkuję.
Zaczynając rozmowę o tej skorumpowanej gali, czy organizacji.
Cieszę się, że Barcelona dostała swoje nagrody, na które zapewne zasłużyła. Nikt jej nie odbiera honorów, jednakże, to co właśnie zobaczyłem przerosło ludzkie pojęcie.
Rozumiem, gala w Dubaju. Rozumiem - EMIRATY. Rozumiem, Islam.
Natomiast to czego nie rozumiem to ta zasrana poprawność polityczna.
Powiedzcie szczerze cules, zauważyliście to, że każdą nagrodę wręczały Abdullahy, Ahmedy itd? Zauważyliście. Widzieliście ich piękne tradycyjne stroje.
Pytanie drugie - usłyszeliście jakiekolwiek słowo płynące z ich ust? Nie.
Nie usłyszeliście, ponieważ mówić nic nie musieli. Po cholere zatem mieli wręczać nagrody skoro nic nie mówili? Było na miejscu wiele wybitnych jednostek, które chętniej widziałbym na zdjęciu podczas wręczenia nagrody Messiemy, Bartomeu, czy komukolwiek innemu.
Gdzie my dążymy? Gdzie jest ta granica?
Kiedy chcesz jechać do Dubaju na wczasy (znam z autopsji) masz obowiązek podporządkować się zasadom panującym w tych muzułmańskim kraju! Nie wychylaj się, nie prowokuj, nie wychodź o takiej i takiej porze, jak zostaniesz zgwałcony to masz problem.
Czy widzieliście kiedykolwiek, żeby oni stosowali się do europejskich zasad?
Z jednej strony nie widzieliście.
Z drugiej strony widzicie, ponieważ tych zasad nie ma, zapraszają miliony imigrantów na pstryk palcem, bez sprawdzania "bo tak". "Bo oni są biedni i uciekają przed wojną".
Po czym wysadzają 100 osób.
Ja rozumiem, nie wszyscy islamiści to terroryści. Ale głupi zrządzeniem losu, wszyscy terroryści to islamiści.
Ciężkie czasy nastają dla Europy. Najgorsze jest to, że przez jej własną głupotę.
[1/2]

konto usunięte

12

@jacobFCB Dlaczego nagrody wręczały "araby"? Hmmm, może dlatego że to oni to organizują? Nie, to na pewno nie to.

2

@jacobFCB Bez przesady. Sponsorują, to i nagrody wręczają. Nie ma się czym tak bardzo denerwować.

0

@jacobFCB 100% prawdy w tym co napisałeś.

1

@Razorek OK, czyli rozumiem, że w każdej poprzedniej gali FIFA, a były bodajże 22, nagrody wręczali ludzie z kraju w którym odbywała się ta gala tak?

1

@sidzej Nie denerwuję się :)
Szkoda tylko, ze FIFA nie honorowała tak poprzednich organizatorów imprez FIFowskich. Bo z czego dobrze kojarzę, nigdy nie zdarzyło się, aby wszystkie nagrody wręczali ludzie z kraju w którym była organizowana gala.

1

@sidzej No, chyba, że jestem w błędzie.

4

@jacobFCB Fakt, że na gali nagrody wręczali przedstawiciele sponsorów (nazywani tutaj, w najłagodniejszych przypadkach, "Arabami"), że prowadząca miała akcent wskazujący na to, że angielski nie jest jej ojczystym językiem (a poza tym śmigała jeszcze po hiszpańsku, włosku, portugalsku i francusku) i że Wilmots wygrał nagrodę dla najlepszego trenera, którą Lucho miał gdzieś, bo prowadzi akurat trening, spowodował, że na La Rambli nastał ból dupy porównywalny do tego, jaki był na fioletowej po ostatnim klasyku, łącznie z rasistowskimi tekstami i Twoim apokaliptycznym wywodem opartym na domysłach i popieranym argumentami, które są kłamstwami. Jest rozmach!

0

@jacobFCB Szczerze mówiąc nie wiem. W każdym razie ta gala nie ma żadnego znaczenia i nie ma sensu porównywać jej do jakiejkolwiek gali FIFA. Ta gala jest robiona chyba tylko właśnie dla sponsorów z bardzo bogatych krajów arabskich i tyle.

1

@GenerałXavi Może w 100% kucem Korwina nie jestem, ale ideowcem na pewno. Mam wartości, które nie zmieniają się w czasie. I tego zamierzam się trzymać. W końcu startowałem do sejmu z 9 okręgu :P

1

@Ledsbourne Ah, to nazywanie czyjegoś zdania kłamstwem ! :D Kocham to.
Można się nie zgadzać, lubię prowadzić konstruktywny dialog. Jeżeli moja argumenty są kłamstwami (co notabene nie wiem w jaki sposób mogłoby być możłiwe) to ok..

2

@GenerałXavi na siebie? 500 coś.

6

@jacobFCB "Ja rozumiem, nie wszyscy islamiści to terroryści. Ale głupi zrządzeniem losu, wszyscy terroryści to islamiści." - kłamstwo, nie wiem, czy świadome. ETA i IRA mają/miały zgoła odmienne cele i podłoże ideologiczne. Nie wspominając już np. o takich gościach jak Breivik czy TImothy McVeigh.

"Czy widzieliście kiedykolwiek, żeby oni stosowali się do europejskich zasad?
Z jednej strony nie widzieliście." - wbrew pozorom, ja widziałem. Nie wszyscy uchodźcy/przyjezdni z krajów arabskich są ortodoksyjnymi islamistami, część ma luźne i zdroworozsądkowe podejście do religii (tak samo jak z katolikami, nie wszyscy są hardkorowymi fanatykami), część ucieka właśnie dlatego, że w ich kraju mogą ich spotkać nieprzyjemne konsekwencje np. ich ateizmu.

Poza tym, z Twojego postu wynika ni mniej ni więcej, że powinniśmy równać do nich, czyli równać w dół. ISIS nie zależy na podboju Europy, zresztą wprost mówią o tym, że ich celem jest utworzenie silnego państwa islamskiego na bliskim wschodzie, stąd zamykanie granic Europy przed uchodźcami jest im całkiem na rękę - bo bez poddanych nie mieliby na dobrą sprawę kim rządzić. Tak samo, jak na rękę jest im podział, jaki następuje obecnie w Europie i strach, jaki wywołują zamachy, który w dużej mierze jest zresztą przyczyną tych podziałów.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?