- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1989 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
57 odpowiedzi
Arkon
5
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Lanosss
16
no i here we go, kierunek średni jednakhttps://x.com/FabrizioRomano/status/2071285448727462392
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1989 Culés
4
PART II
- Cześć Leo, jestem Paulo Lopez i jestem kapitanem zespołu do lat 12. Dla mnie i mojego zespołu zaszczytem jest oglądanie Twojej gry. Chciałbym zadać Ci dwa pytania – pierwsze, czy było trudnym zostawić swoją rodzinę i przyjaciół?
- Tak, to była wielka zmiana. Zostawiłem za sobą wiele rzeczy. Nie miałem szansy, jak inne dzieci z La Masii, widzieć mojej rodziny zbyt często, widziałem ich raz-dwa razy w roku i tak, to było trudne.
- Drugie pytanie – gdy byłeś mały, myślałeś o tym, że zamierzasz być najlepszym piłkarzem na świecie?
- Gdy byłem młody, marzyłem o dostaniu się do pierwszego zespołu, staniu się profesjonalistą, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że tak się to wszystko potoczy.
- Cześć Leo! Mam na imię Alex Rico z zespołu do lat 16. Jesteśmy w zespole dumni, że wygrałeś piątą Złotą Piłkę. Moje pytanie brzmi – jaką radę dałbyś juniorom, którzy chcą grać w piłkę nożną?
- Nie lubię dawać rad, ale gdybym musiałbym, wtedy powiedziałbym, aby korzystali z każdej sytuacji, każdej minuty, którą mają tutaj, w FC Barcelonie. Masz szczęście być w wielkim klubie i to może dać Ci szansę nie tylko w piłce, ale i w życiu. Szansę na naukę, dorastanie i uzyskanie wykształcenia. Myślę, że najważniejszą rzeczą jest korzystanie ze wszystkiego i zabawa swoim futbolem, a także bycie tak profesjonalnym, jak to możliwe, nic więcej.
- Jakie masz wspomnienia z La Masii, gdy byłeś młodszy?
- Więc, tak naprawdę nie spałem w La Masii, ponieważ byłem ze swoimi rodzicami. Chodziłem do szkoły Leona XII, gdzie chodziły wszystkie dzieci z La Masii i spędzałem tam dzień, po czym przychodziłem tutaj, ponieważ po południu trenowaliśmy. Mam świetne wspomnienia ze wszystkich popołudni z chłopcami, którzy byli w takiej samej sytuacji, daleko od swoich rodzin i z marzeniami o dostaniu się do pierwszego zespołu. Naprawdę, to były świetne czasy.