La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 901 Culés

7

Widzę, że dominuje dziś temat filmów;-) to też się wypowiem-obejrzałem dziś "Nienawistną Ósemkę". Dla mnie bomba, typowy film w stylu Tarantino, z ogromną przyjemnością oglądało się potyczki słowne bohaterów. Ktoś zauważył wcześniej brak nominacji dla roli Jacksona.słusznie, bo jedno dla była rewelacyjna. Ale mnie jeszcze bardziej zachwycił Russell. Gość wymiatał i rządził w każdej scenie, w której się pojawiał. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji zobaczenia tego filmu, to bardzo polecam. I ostrzegam-krwawy;-)

konto usunięte

4

@paoramirez1 Popieram. Hateful eight wymiata. Film na poczatku mocno przegadany ale takich aktorow to sie slucha I oglada jak wryty. Swietny scenariusz, rewelacyjne dialogi I wiele zaskakujacych zwrotow akcji. Tarantino w formie.

2

@El dominatore Cały film generalnie przegadany, dosłownie parę scenerii, mnóstwo zwrotów akcji i niesamowite dialogi. Cóż... cały Tarantino. Kocham gościa.

2

@paoramirez1 Cała obsada świetnie zagrała, nawet Madsen i Bichir, czyli raczej dosyć charakterystyczni aktorzy bardziej typecastingowi trzymali bardzo wysoki poziom. Tima Rotha tak samo bym wyróżnił, zagrał postać, która wyglądała jak napisana pod Waltza i zrobił to tak dobrze jak Waltz.

Pod względem realizacyjnym to chyba najlepszy film Tarantino, wszystko dopięte na ostatni guzik - genialne zdjęcia, muzyka jak zawsze trzyma poziom, technicznie perfekcja. Przed obejrzeniem czytałem krytykę odnośnie samej fabuły, ale wszystko bzdury - jak dla mnie mogłoby trwać nawet dłużej niż 3 godziny, bo dzięki temu postacie zostały genialnie rozwinięte i jak zaczynają się mordować, to jest o wiele mocniejsze wrażenie.

konto usunięte

1

@paoramirez1 Wlasnie ogladam jeszcze raz ale niestety mam film z lektorem... To jak pic łyche z kubka ktorym sie wsypuje proszek do prania. Nie polecam.
Swietne tlumaczenie mialo Pulp Fiction. Dobrze oddany sens dowcipow choc dialogi nie byly takie zawiłe jak w Hateful 8.

1

@Ledsbourne dokładnie się zgadzam co do długości, zupełnie nie przeszkadzało mi, że to aż trzy godziny, bo ogladało się niezwykle przyjemnie, a każda postać wnosiła coś nowego i była interesująca. Pasjonujący climax był wynikiem doskonale rozwiniętego scenariusza i wielu konftrontacji bohaterów, można było aż wyczuć, jak wielką niechęcią się darzyli.

2

@El dominatore Też nie cierpię ogladać filmów z lektorem, nie wiem czemu tak często polscy lektorzy zmieniają sens dyskusji i tłumaczą niedokładnie, bądź pomijają niektóre ważne słowa bądź całe zdania, przez co widz nie rozumie czasami, co się tak naprawdę stało i o co chodzi. Dopiero odsłuchanie angielskiej wersji wyjaśniło mi nieraz, o co tak naprawdę chodziło bohaterowi.
Lektor tłumaczy niedbale, poza tym zagłusza aktorów, którzy swoim tonem dodają wartości filmowi.

konto usunięte

1

@paoramirez1 Ja jako mlody szczun mialem wielki stos komiksow Marvela i DC. Tak mi jakos zostalo, że uwielbiam ogladac na duzym ekranie wszystkie filmy o super-bohaterach (moze za wyjatkiem spider-mana bo wszystkie czesci to tragedia). Moze i dla umyslu marny to trening ale dla oczu orgia a i czlowiek poczuje sie 20 lat mlodszy. Wiec jak widze Adamczyka i spolke podkladajacego glos wielkiego chlopa Thora itp to mi niedobrze. To tak jakby zastapic szcekanie bernardyna miałczeniem kota.
Jesli ktokolwiek chcialby sie wybrac na dobry film w tym stylu to polecam Deadpoola. Chory dowcip, chyba najlepsze sceny walk jakie widzialem z dodatkiem krwawej lazni, wlasnie w stylu Tarantino. Bylem juz na tym 2 razy i bawilem sie setnie. Nie jest to film gdzie sie mozna wybrac z synem bo Deadpool ma malo wspolnego z typowym bohaterem.

konto usunięte

1

@Ledsbourne 3 godziny? Wow. Nawet nie zdawalem sobie sprawy, ze tyle ten film trwal. To jak z Wilkiem z Wallstreet - skonczyl sie jak zaczalem sie rozgrzewac :D

1

@El dominatore Rzeczywiście dubbing polski ostatnio kuleje. Winę za to producentów i reżyserów, którzy wypromowali Adamczyka, Karolaka, Szyca i jeszcze kilku "gwiazdorów", pchanych na siłę wszędzie, gdzie się da, czy to do dubbingu bajek, filmów Marvela czy tych nieszczęsnych polskich ""komedii". Spodziewałem się po Deadpoolu, że to będzie kicha i kolejny marny, hollywoodzki filmik. Ale skoro mówisz, że warto obejrzeć, to obejrzę;-)

2

@El dominatore Tak, też generalnie oglądam większość tych komiksowych ekranizacji, jedne mi się podobają bardziej, inne mniej, ale "Deadpool" to powiew świeżości! Faktycznie styl pastiszu w stylu Tarantino i Rodrigueza, fajna rozwałka i świetny humor, można wybaczyć przewidywalną fabułę nawet.

Co do dubbingu, to dla mnie to jeszcze gorsze niż lektor (chyba, że w filmach animowanych). Przy dobrym lektorze, który ma odpowiednio bezpłciowy głos, można usłyszeć większość oryginalnych dialogów, więc to też nie najgorsze (btw, @paoramirez1: to nie lektor tłumaczy tylko tłumacz, lektor jedynie czyta :P ). No i do niektórych filmów po prostu całkiem nieźle pasuje lektor, np. akcyjniaki z lat '80 - przecież "Kung Fury" czytane przez Tomasza Knapika nabierało jeszcze lepszego klimatu! :D

2

@paoramirez1 Nie tylko polski dubbing kuleje, ale aktorstwo/kino też ostatnio. Widząc reklamy/zwiastuny różnych "Planet Singli" czy "Słabych Płci" w kinie zbierało mnie na wymioty. Aktorstwo tak sztuczne jak w TVN, przy tym Nicolas Cage zdobyłby Oscara, żarty rodem z amerykańskich komedii dla nastolatków z przełomu wieków :( Oczywiście dalej się zdarzą interesujące i dobrze zagrane filmy jak "Pokłosie" czy "Ida", do nich z kolei się motłoch przyczepia, że są "antypolskie" :D

konto usunięte

2

@paoramirez1 Dodam tylko, ze mialem kilka komiksow Deadpoola i musze powiedziec, iz tworcy filmu postanowili go nie robic az tak denerwujacym jak "na obrazkach" :D
Koniecznie zobaczcie wersje angielska bo akcent i glos Ryana Reynoldsa pasuje do tego bohatera jak ulał. Widzialem tlumaczenie w polsko-jezycznym zwiastunie i prawie puscilem pawia.
Ogolnie goraco polecam ten film dla kazdego kto po prostu chce sie dobrze bawic i ma tak zrypane poczucie humoru jak Leds czy ja :D

2

@Ledsbourne Tak, oczywiście są dobre polskie filmy, te które wymieniłeś oczywiście większości widzów się nie podobały, bo nie było tam szpary między zębami Karolaka. Lubię polskie dramaty i filmy akcji, wesele czy dom zły były rewelacyjne. Masz rację, bolączką są komedie-już nawet nie bezpłciowe, ale żenujące i drażniące.
Skoro kolejna osoba poleca Deadpoola, to z pewnością zobaczę:-)
PS. Racja, to nie lektorzy tłumaczą, chodziło mi ogólnie o efekt końcowy ich pracy, który słyszymy w filmach:-)

1

@El dominatore Ogólnie słabo znam postać Deadpoola, dobrze usłyszeć opinię kogoś, kto jest w temacie;-) to chyba w ogóle nie jest raczej dobry bohater, racja? W komiksach był takim cynikiem i cwaniaczkiem jak w zwiastunach? Jak porównasz go do tej postaci z "Wolverine-geneza"? Sorry za ten potok pytań, ale lubię słuchać znawców;-)

2

@paoramirez1 W "Genezie Wolverine" Deadpool miał dosyć małe pole do popisu i bazował na dość płytkim humorze, przynajmniej w porównaniu do tego, co jest w "Deadpoolu". Ale dobrze znać inne filmy z uniwersum Marvela, żeby załapać wszystkie mniej i bardziej subtelne odniesienia w Deadpoolu, które moim zdaniem stanowią największą siłę tego filmu ;)

konto usunięte

1

@paoramirez1 Deadpool z Wolverina to "jakas fikcja". Ogolnie nie pamietam zeby taka historia miala miejsce w komiksach, choc Deadpoola tez malo znam w porownaniu do np X men I Wolverina - moje ulubione komiksy.

konto usunięte

0

@paoramirez1 Haha granie z Cristiano musi byc strasznie frustrujace. :-D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?