La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1518 Culés

konto usunięte

1

Ubolewam bardzo nad formą "polskich" mediów sportowych. Przeczytałem właśnie artykuł na sport.pl, który dziwnym trafem pojawił się po odpadnięciu Bayernu z LM, a mianowicie wg. dziennikarza przepis bramek na wyjeździe to relikt przeszłości, archaizm, coś niesprawiedliwego i nielogicznego. Tenże dziennikarz idzie w rozważaniach jeszcze dalej rozpisując się, że ta zasada zabija spotkania. Zapis, który działa już od dobrych kilku lat nagle jest określany reliktem. W mojej ocenie to bardzo dobry przepis, bo nie powoduje takiego wyeksplatowania piłkarzy i wręcz przeciwnie, czyni widowisko lepszym co pokazała rywalizacja Atleti z Bayernem (walka o tego gola do samego końca, a nie czekanie na dogrywkę).

0

@krzychu1526 ja ogólnie jestem przeciwny dogrywkom bo to tylko nie potrzebne męki dla zawodników. Od razu zrobić karne i po sprawie

2

@krzychu1526 Ja szczerze mówiąc również mam wątpliwości co do słuszności tej zasady.
Na przykładzie właśnie Atletico - Bayern. Atletico strzela 2 bramki w dwumeczu, Bayern strzela 2 bramki, a awansuje Atletico. Dla mnie jest to niezbyt sprawiedliwe. Nie rozumiem również dlaczego to właśnie gole na wyjeździe są tymi ważniejszymi. No sam nie wiem. Nie mówię, że ta zasada jest zła, ale mam wątpliwości co do słuszności jej istnienia.

1

@krzychu1526 Ja bym plusów tego przepisu szukał raczej gdzie indziej - wyrównuje rywalizację, gdzie teoretyczną przewagę ze względu na teren ma gospodarz drugiego meczu - zdecydowanie lepiej grać ewentualną dogrywkę przed własną publicznością, która będzie nieść zmęczonych zawodników i deprymować w decydujących momentach rywali.

konto usunięte

2

@krzychu1526 Dlatego, że ukazał się po odpadnieciu to jest zły? Cały tekst jest dobrze uargumentowany. Wszystko przybiera zbyt taktyczny charakter. W dodatku przez losowanie jeden zespół jest w pozycji uprzywilejowanej.

konto usunięte

0

@Razorek Gdyby Atletico odpadło to by takiego nie było...

0

@krzychu1526 To tylko domniemania, żeby nie było takiego tekstu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?