La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1644 Culés

2

No i sezon się zakończył.
Tak na szybko - 9 wspaniałych miesięcy, dublet, genialny Messi i Suarez, przez większość sezonu świetny też Neymar. Trio MSN zrobiło swoje, obrona umie grać pięknie - ostatnie mecze temu dowodzą, nikt nie potrafił nam wcisnąć bramki, nawet Sevilla, która pare dni temu grając 11 vs 11 z Liverpoolem strzeliła im 3 bramki, nam wczoraj nie potrafiła żadnej. Tylko jedno ale...ten pechowy KWIECIEŃ. 1 miesiąc zagrany słabo na 10 miesięcy całego sezonu i już nie jest perfekcyjnie. Oczywiście dublet jest piękny - mało komu się to udaję co sezon, ale powtórka trypletu byłaby czymś niezwykłym. Sezon zakończony, piłkarze myślą już o Euro/CA/urlopie, a w tym czasie włodarze Barcy ? Muszą myśleć nad transferami - jak widać 1 skład jest świetny, ale brak ewidentnie ławki. I to mocnej ławki. O ile Arda odpali - tego jestem pewien, Sergi Roberto jest już zawodnikiem na miarę Barcy, do tego najprawdopodobniej zagra u nas D.Suarez i mamy zdolnego (aczkolwiek swojego potencjału nie pokazuje) Rafinhę. Pomoc jest ok.
W obronie potrzeba nam kilku zmian - Alves jeszcze ma przebłyski swojego geniuszu, do niego dochodzi Aleix Vidal, który też moim zdaniem odpali jeśli dostanie dajmy na to około 20-25 spotkań. W środku obrony jest genialny Pique i Mascherano - tam nam dużo zmian nie trzeba, ale ławka - trzeba ją wzmocnić. Zostawić Mathieu lub Bartrę i do niego dokupić ławkowego stopera - ale takiego z ogromnym potencjałem, tak żeby za rok czy dwa zastąpił godnie naszego Mascherano. No i lewa strona - Alba też ma przebłyski. Potrafi pół sezonu grać średnio, a potem 3-4 mecze odpalić i pokazać swoją najlepszą wersję. Trzeba mu dać kopa - musi czuć oddech na plecach, kogoś młodego. No i KONIECZNIE zmiennik dla tria MSN.

Tak więc ja bym to widział tak:
- stoper
- lewy obrońca
- zmiennik dla MSN (skrzydłowy lub napastnik)
-ewentualnie jakiś pomocnik (pewnie D.Suarez)

0

@Kubix93 pomocnik kreatywny i nie taki ktory posyła piłki w BOK i w tył.

0

@Wojciech6 Tylko co wtedy z Ardą ? Co z Rafinhą ? Co z Denisem Suarezem - oddamy go do Villarrelu ? Nie kupimy go za czapkę gruszek to już przepadnie.
Iniesta potrafi zagrać genialnie, ale ok - zmieniamy go na kogoś młodszego, Iniesta na ławkę i co z Ardą, Suarezem czy Rafinhą?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?