La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1239 Culés

8

Enrique chce Jonny Castro (Celta), aby zastąpić Alvesa. (SER)

2

@Gaucho A ty chyba jesteś jego największym zwolennikiem ;)

2

@Gaucho Świetny wybór!
Jak nie on to Mario Gaspar! :D

9

@Gaucho Byłby to świetny ruch. Od dłuższego czasu mocno liczę na to, że trafi do Barcelony. Chłopak jest obunożny, może zagrać na dwóch flankach defensywy. Byłby niezłym rywalem (i może następcą) dla Alby, a przy okazji ciekawą alternatywą dla Sergiego i Aleixa.

Do tego dorzucić jeszcze transfer stopera (powiedzmy, że będzie to Umtiti) i defensywa (moim zdaniem) gotowa. Przy założeniu, oczywiście, że Mascherano zostanie.

1

@destro Dlaczego tak sądzisz? Pierwszy raz czytam o tym kolesiu :)

2

@Gaucho Wydawało mi się, że go najbardziej widziałeś w Barcelonie na prawej obronie za Alvesa. Jeśli nie to musiało mi się coś pomylić:P

3

@hen0x Nie wydaje Ci się, że jakiś zmiennik za Albe również by się przydał? Wiem, że Castro może grać na obu stronach jednak obstawiam, że jak przyjdzie to bardziej LE będzie na niego stawiać na prawej stronie.

1

@destro Mi to nie wydaje się, że ktoś do nas trafi w miejsce Alvesa. Klub postawi na Vidala i Roberto, a jeśli już to jaram się Nathanielem Clynem ;)

1

@destro No ale cena za wykupienie Castro to 12 mln euro, a o Nathanielu to nawet nie myśle :)

konto usunięte

1

@hen0x Rywalem? Następca? Jest to solidny, uniwersalny i utalentowany zawodnik ale to raczej następca Adriano. Raczej papierów do walki z Alba nie ma. Co oczywiście nie oznacza, że nie powinien dołączyć. Wolałbym oczywiście Rodrigueza który spokojnie by wygryzl że składu Jordiego ale obunozny, solidny Hiszpan to świetna opcja na zmiennika

3

@destro Jonny to nominalny lewy obrońca. Na prawej flance grywa, ponieważ prawą nogę ma niedużo gorszą od lewej. Mógłby pełnić w klubie podobną rolę, co Adriano.

Na nowego prawego obrońcę bym nie liczył. Szczerze powiedziawszy, to mam nadzieję, że żaden na Camp Nou nie przyjdzie. Raptem rok temu klub sprowadził Aleixa, a przez cały sezon Lucho pracował nad przekształceniem Sergiego w bocznego defensora. Absurdem byłoby nie danie im szansy w nowej kampanii.

0

@Razorek Ja bym się też nie pogniewał jakby Conte chciał się pozbyć Azpilicuety z Chelsea ;)

konto usunięte

0

@Gaucho I to już byłby ktoś kto mógłby spokojnie walczyć o miejsce w składzie, w chwili obecnej nawet byłby pierwszym wyborem na prawą stronę defensywy. Ale niestety wątpię, by Conte pozbył się tak dobrego i uniwersalnego gracza.

1

@hen0x Z Vidalem jest ten problem, że jest kiepski w obronie. Oczywiście ma jeszcze czas aby to poprawić, jednak nie zmienia to faktu, że ja osobiście za Alvesa widziałbym jeszcze jakiegoś godnego prawego obrońcę który pewnie i tak nie przyjdzie... Co do Roberto to bardziej widzę w nim pomocnika. Zresztą według mnie Barca potrzebuje kogoś kto potrafi namieszać w ofensywie na prawej obronie, Roberto bardziej należy do piłkarzy defensywnych ;/

Ale gdyby przyszedł Castro byłoby fajnie i tak. Uniwersalny, tani, całkiem niezły ale są dużo lepsi.

1

@Razorek Chłopak ma raptem 22 lata, a rozegrał już prawie 10 tysięcy minut w La Liga. Ostatnio także dość regularnie grywa w kadrze U-21, a rywalizować musi przecież z takimi zawodnikami, jak Adrian Marin czy Jose Gaya. O czymś to chyba świadczy.

W miarę regularnie oglądałem w tym sezonie Celtę i muszę przyznać, że Jonny dość często mi imponował. Wydaje mi się, że ma papiery na duże granie.

2

@destro Dla Sergiego nie ma za bardzo miejsca w środku pola. Kontuzję wyleczył Rafinha i od razu wskoczył w hierarchii przed Hiszpana. Jest jeszcze Arda, któremu też trzeba będzie dać szanse w nowym sezonie. Swoje przecież kosztował. Do tego dochodzą Denis (jego sprowadzenie, to już chyba pewnik) i Samper, który ponoć ma spędzić rundę jesienną w pierwszym zespole.

Jak dla mnie Sergi, Aleix i Jonny byliby wystarczającym zabezpieczeniem prawej flanki. Klub powinien rozważyć transfer nowego bocznego defensora dopiero jeśli okazałoby się, że żaden z nich nie zapewnia właściwego poziomu.

0

@hen0x http://www.transfermarkt.pl/jonny-castro/profil/spieler/175446 a on to Wam kogoś tak przypadkiem nie przypomina? ;)

1

@hen0x No w sumie mnie przekonałeś. Jednak z całym szacunkiem do Roberto, dla mnie na prawej obronie byłby brany pod uwagę jako ostatni w hierarchii biorąc pod uwagę jeszcze Castro czy Vidala na którego ja liczę najbardziej. Świetnie grał przecież w Sevilli.

Ciekawi piłkarze na PO jak dla mnie to również Gaspar, Fabinho i Cancelo. Co myślisz? Bellerin to wiadomo numer 1.

1

@loswariatofano Mi on przypomina takiego grzecznego, poukładanego, chłopaczka który zaraz po treningu grzecznie idzie spać ;)

3

@destro Aleix świetnie grał w Sevilli, ale wypełniał tam trochę inne zadania. Z czego pamiętam, to rozegrał w Andaluzji chyba raptem 9 spotkań w roli prawego obrońcy.

Ja osobiście jestem zwolennikiem Sergiego. Wytrzymałość, waleczność, spokój, opanowanie, inteligencja, kreatywność, dynamika. Wie kiedy się podłączyć, a kiedy zostać z tyłu. Świetnie sprawdza się w grze kombinacyjnej. Potrafi dobrze dośrodkować piłkę. Dzięki jego (bardziej) zapobiegawczej grze na więcej (z przodu) pozwolić może sobie Alba. W podobny do Sergiego sposób gra właśnie Jonny Castro.

Szczerze? Bellerin jakoś mnie nie jara. Nie lubię piłkarzy, na których pompuje się balonik. Poza tym Arsenal oczekuje za niego fortuny. Jeśli miałbym wybrać, któregoś z podanych zawodników, to byłby to Mario Gaspar.

0

@hen0x Dokładnie. Szczerze mówiąc nie wiem skąd się bierze przekonanie, że Roberto jest "bardziej defensywny". Warto przypomnieć sobie pierwszy mecz z Realem z tego sezonu. To, że Roberto nie drybluje jak Iniesta nie znaczy, że jest defensywnie usposobiony.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?