- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 733 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 733 Culés
6
pewnie spotka się to z krytyką, ale ja będę zadowolony jeśli wygra dzisiaj Ronaldo. Każdy z nas wie że jeśli chodzi u umiejętności to Messi bije go i to mocno, ale mentalność Crisa, jego sportowa złość i wola zwycięstwa imponuje.
może wielu wkurzać nawet wśród swojej drużyny, ale on mierzy wysoko i często takie liderowanie przynosi efekty, nawet jak koledzy patrzą na niego z grymasem. Te scenki z serii jedenastek gdzie krzyczy jak lider zachęcając do strzelania innych robiły wrażenie
ja często żałuję że nasz Messi do swojej największej genialności nie może dołożyć takiego wiecznie głodnego nastawienia i liderowania wśród grupy - oczywiście w lepszym wydaniu niż to robi Ronaldo, bo te cechy u CR7 są w dużej ilości choć jakościowo są średnie - zawsze jednak coś
1
@hoeniker Nie sądzę, by Messi był mniej ambitny od Crisa, też ma obsesję na punkcie wygrywania, ale w przeciwieństwie do Portugalczyka potrafi zachować klasę nawet w niesprzyjających okolicznościach.
Masz sporo racji i szanuję twoją opinię, lecz uwierz mi, że Messi też ma ten "głód" tylko Messi nie gestykuluje tak żywiołowo jak arbiter nie zagwiżdże, ani nie obraża drużyny przeciwnej gdy jest remis ;)
Myślę, że co do kwestii bycia liderem, to obaj są kiepskimi liderami, Messi nie ma tej charyzmy, a Ronaldo bywa zbyt egoistyczny i arogancki, a jego komentarze pomeczowe, no to nie wypada zbyt elegancko.
Jednakże myślę, że obaj mają niesamowite ambicje, bez tego nie byliby tam gdzie są, a denerwuje mnie też gadanie, że Messi to talent od boga, a Cris ciężka praca - Tak naprawdę Leo miał ciężej ze względu na problemy zdrowotne i nie był skazany na sukces, więc myślę, że wejście na szczyt kosztowało go podobnie wiele co "pracowitego" Ronaldo ;)
2
@hoeniker Dlaczego ma się posypać fala krytyki? Każdy kibicuje komu chce i myślę wszyscy racjonalnie myślący użytkownicy tej strony to zrozumieją. Jednak ja się nigdy nie zgadzałam się ze stwierdzeniem, że Ronaldo to praca a Messi talent. To co - Leo nie musiał mieć w ogóle samozaparcia i nie musiał ćwiczyć bo wszystko wyssał z mlekiem matki, a Cristiano nie ma talentu i wszystko zawdzięcza kopaniu piłki 24/7? Obydwoje z pewnością włożyli w swoje kariery tyle samo pracy, z czym dla mnie swoje cechy Ronaldo zbyt uwydatnia - każdy pilkarz chce osiągnąć sukces, nie tylko on. Rozmawiałam dzisiaj z moją ciocią, starszą już kobietą, która na futbolu niezbyt się zna, ale ma doświadczenie i wiedzę, jak to starszy człowiek. Mecze ogląda jak gra Polska. Nigdy nie poruszałam z nią tematu piłki, aż do dzisiaj - była oburzona, że Portugalia ślizgała się praktycznie w każdym etapie Euro i nie powinna awansować. Powiedziała, że nie rozumie fenomenu Ronaldo na tym turnieju, wszyscy o nim mówią a on nic nie gra, macha rękami, robi dziwne miny, rzuca się na trawę, pociąga wysoko spodenki - starsza kobieta, której ja w ogóle nie narzuciłam swojego zdania, nie mówiłam, komu kibicuję i czy sama lubię CR7. OK, emocje, chęć zwyciężania, ale on po prostu przesadza, trzeba panować nad emocjami. Cała jego sylwetka i wszystkie cechy są mocno uwydatne, ciągle jest pokazywane jaki to on pracowity nie jest, wrzuca zdjęcia na Instagrama z siłowni z podpisami 'bez bólu nie ma sukcesow', bo w końcu inni piłkarze nje ćwiczą przed meczem. Nie, ja tego nie kupuję. Uff, trochę się rozpisałam, dzięki za przeczytanie ;)
2
@LioNey99 Messiemu brakuje charyzmy? :D Przecież każdy piłkarz jest w niego zapatrzony jak w lusterko, on nie musi krzyczeć ani nawet mówić głośno, starczy, że na typa krzywo popatrzy albo delikatnie pochwali i to już działa jak motywacyjny kop. Nie wiem, skąd utarło się, że "charyzmatyczny" = "głośny i temperamentny", Don Corleone w Ojcu Chrzestnym też chyba ani razu nawet nie podnosi głosu, a jest najbardziej charyzmatyczną postacią w historii kina ;)
1
@LioNey99 Chyba zaczęłam pisać akurat jak ty dodałeś komentarz - myślę dokładnie tak samo, może poza tym liderowaniem, bo nie wiem jak jest w rzeczywistości :)