La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1590 Culés

0

Siemka mam pytanie dla ludzi znających się na komputerach. Mam 3 letniego laptopa Samsung. Mocno się grzeje i wolno chodzi, zawiesza na kilka sekund. Czy wymiana past i gruntowne przeczyszczenie w serwisie pomoże?

0

@bartekvisca  Kiedy go formatowałeś ??

0

@matesfcb93 Format już był w przeciągu 3 lat z 3 razy na pewno. Myślę że ostatni jakieś pół roku temu może z 8 miesięcy. Raz już robiłem formata żeby sprawdzić czy coś to da i nic. Czuje że jest mocno gorący z prawej stronie, przy wylocie od wentylatora.

konto usunięte

1

@bartekvisca  Kup sobie podstawke chlodzaca. A wymiana past i czyszczenie pewnie cos pomoze, ale raczej nie az tak bardzo (no chyba, ze tam juz nie ma praktycznie pasty).

0

@GregSTG A jak sprawdzić czy taka pasta jest?

0

@bartekvisca  Powiem Ci tak , jeśli nie chcesz kupić nowego a opłaca Ci sie inwestować w w stary , to zanieś do konkretnego serwisu , tam Ci go wyczyszcza, nałożą pasty , strzelą formata i kup podstawkę chłodzącą . Pewnie korzystając z laptopa stawiałeś na łóżku i tym podobniej. Nie było przepływu powietrza .

0

@Vhaeraun rozbierasz, odkręcasz na części pierwsze i tam gdzie styka sie z płytą główną powinna być taka pasta

0

@Vhaeraun Z tego co wiem to nie sprawdzisz, znaczy jedynie wyjście to rozebrać laptopa i zdjąć procesor ale wtedy i tak musisz pastę wymienić :D Z tego co się orientuje to pastę podobno w niektórych przypadkach nie trzeba zmieniać w ogóle bo tak szybko się nie z używa ale zaleca się mimo wszystko po 2-3 latach to zrobić. A jak najlepiej sprawdzić czy pasta jest ? Pobrać sobie program do pomiaru temperatury i jeśli jest za wysoka na procesorze to znak że trzeba wymienić. W moim przypadku to chyba po prostu już mocno zakurzył się w środku a przy okazji pastę mogą wymienić.

0

@matesfcb93 W nowego nie będę inwestował bo to całkiem dobry laptop jeśli chodzi o takie podstawowe użytkowanie. Do gier mam PS4 :)

0

@bartekvisca  To zanieś i powiedz, co chcesz zrobić a oni ci wszystko na a cacy zrobią

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?