La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1446 Culés

10

Gerard Pique: "Mistrzostwa świata w Rosji będą moim ostatnim turniejem w reprezentacji Hiszpanii. Nie podjąłem tej decyzji pod wpływem chwili, myślałem nad tym już i czuję, że tak właśnie muszę postąpić. Starałem się dać tej drużynie wszystko, nie powinno być co do tego wątpliwości. Są ludzie, którzy mnie tu nie chcą. Jestem podekscytowany projektem Julena i to mnie jeszcze tu trzyma. Zaczęliśmy to razem, to i razem skończymy."
Decyzja ponoć podjęta z powodu kampanii, którą hiszpańskie media prowadzą przeciw niemu.

9

@Nigaki Lepiej dla klubu. Przez te ostatnie kilka sezonów nie będzie nadmiernie eksploatowany. Ciekawe jestem tylko, jak wyglądać będzie środek obrony La Roja bez niego. Następców za bardzo nie widać. Laporte jednak wybrał Francję, Mere czy Vallejo to jeszcze "dzieciaki", a Nacho i Bartra to raczej nie ten poziom.

4

@hen0x Ramos też młodszy już nie będzie. Może ten Bartra wystrzeli z formą. Do mundialu jeszcze trochę, mają czas, żeby się przygotować czy chociażby młodych podszkolić. Nie będę jednak rozpaczać, jeśli przez to Hiszpania zacznie się staczać. Będę się za to śmiała, jeśli zatęsknią za Pique jak Argentyna za Messim i na kolanach go będą błagać o powrót.

0

@Nigaki Nie dziwię się. Jest jednym z najlepszych na boisku, strzela ważne gole, stwarza zagrożenie pod bramką. Jest filarem reprezentacji. Pamiętam jak przed Euro Hiszpania grała mecz towarzyski z jakąś bardzo słabą reprezentacją, wygrywali wysoko, jakoś 5,6:0. Koło 60 minuty Pique zszedł z boiska. Śledziłam relację tekstową z tego meczu - gdy Gerard został zmieniony (chyba przez Bartrę ) po jakimś czasie w tej relacji przeczytałam, że defensywa po zejściu Pique całkowicie się pogubiła, rozpaczliwie się bronią, nie potrafią wyprowadzić piłki, a drużyna przeciwna naciska mimo wysokiego wyniku Hiszpanów. Gerard nie robi nic złego, a mimo to jest prowadzona przeciwko niemu kampania, bo tak, bo to w końcu Pique, twitterowy pajac i idiota który nie szanuje barw narodowych i pokazuje środkowy palec podczas hymnu. Smutne, po prostu smutne. Mógłby grać w reprezentacji jeszcze wiele lat. Dla mnie to jasne, dlaczego rezygnuje.

3

@Nigaki Myślę, że nie dojdzie raczej do ekstremalnej sytuacji, w której RFEF błagałby Pique o powrót do kadry. Bartra jest niezły. Za słaby na Barcelonę, ale niezły. W Dortmundzie się sprawdza, ale nie wydaje mi się, żeby mógł stworzyć z solidny duet z Ramosem. Obydwaj dość przeciętnie grają na linii. Lubią popełniać błędy w ustawieniu. To byłaby "tykająca bomba".

0

@Eleri Nie powiem, Gerard zasłużył nieco na złe traktowanie, ale co najwyżej ze strony fanów Realu, bo nie przypominam sobie by poza chodzeniem na marsze niepodległościowe był kiedykolwiek otwarcie przeciw Hiszpanii. Nawet same marsze nie są jakieś negatywne, ot starają się o odłączenie od Hiszpanii, co wiadomo, może wkurzać, bo kraj straci pieniążki napływające z Katalonii i kawałek lądu, ale sam Gerard tego nie wymyślił, dążenie do niepodległości istniało jeszcze na długo przed jego narodzinami, a media hiszpańskie czepiły się go jakby był co najmniej Che Guevarą.
Takie wydarzenie jak to z rękawami czy pokazywaniem środkowego palca to tylko kolejny powód do tego, by zmieszać Gerarda z błotem. Hur dur, nie miał hiszpańskich barw na rękawach, o la boga, nie traktuje reprezentacji poważnie gardzi nią. Wszystkie pięknie i ładnie, tylko w takim razie czemu nie został w Barcelonie? Wszystko już z Hiszpanią wygrał, równie dobrze mógł zostać w domu z dzieciakami i szydzić z Hiszpanii na Twitterze. Zamiast tego lata po boisku już w drugim meczu i wypruwa sobie flaki, żeby Hiszpania zakwalifikowała się na mundial. Ale jasne, oskarżmy go o nienawiść do swojego narodu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?