- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 976 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 976 Culés
0
To i ja wypowiem się na temat tego kto będzie transmitował LM. Trochę szkoda, że nc+ straci LM, chyba każdy się już przyzwyczaił do oglądania LM na ich kanałach, ale ja wole już Polsat niż Eleven. Dlaczego? Kurde skąd wzięło się to Eleven? Nagle weszli na rynek, zgarnęli co się dało, a co nie to zaraz zgarną. Skąd mieli na to kase, że zdetronizowali takie nc+? Myślę, że niezłe łapówki musiały mieć miejsce. Dlatego fajnie, że LM przynajmniej jeszcze kilka sezonów nie dla nich. Co do Polsatu to powiem tak, mają ekspertów a nie komentatorów. Jedynym takim z topu jest Borek. Bo ani Kołtoń, Bożydar Iwanow nimi nie są. Może oprócz Borka jest jeszcze Marcin Feddek. Są eksperci, Andrew Iwan, Dziekanowski, no Bonika z racji pełnionej przez niego funkcji już nie uda im się sciągnąć. No i oczywiście truskawka na torcie Tomasz Hajto. A komentowanie rozgrywek LM napewno da mu kolejne 23% do w jakości komentowania meczów :P
31
@kamilos1214 "Myślę, że niezłe łapówki musiały mieć miejsce."
Typowe polskie myslenie XDDDDDDD
Eleven jest koncernem, a nie Polską marką.
6
@kamilos1214 Mam nadzieję, że z tymi łapówkami to sobie tylko żartujesz :D
4
@kamilos1214 Kocham ten sposób myślenia, że jak coś nie idzie po naszej myśli, to na 99% stoją za tym łapówki, przekręty i spiski :D Mieli pieniądze, reklamodawcy się dołożyli, zapewne wzięli pożyczki i teraz im się wszystko spłaca, normalna rzecz. I tylko zaznaczę, że Eleven nie jest polską inicjatywą, mamy po prostu tylko swój "oddział" :D
5
@kamilos1214 Za Eleven stoi jakaś brazylijska spółka. Wcześniej jedynie pośredniczyli w sprzedażach praw do transmisji i co najlepsze współpracowali z C+/NC+.
Ligę Włoską i Francuską zgarnęli normalnie ponieważ sam Canal+ z nich zrezygnował zasłaniając się słabą oglądalnością i poskąpili kasy więc stracili te ligi. A ligę Hiszpańską z tego co wiem na rejon polski wykupił beIN i to oni udostępnili prawa Elevenowi ponieważ nie mają u nas swojego "zaplecza" itd... NC+ też starało się o te prawa ale dzieki lepszym relacjom Eleven - beIN to nowej tv w Polsce przypadła możliwość pokazywania tych meczów przez 3 lata bodaj.
Nie pamiętam czy wcześniej czy później (kolejności zdarzeń) ale NC+ straciło też wyłączność na Ekstraklasę i musiało połączyć siły z Eurosportem żeby utrzymać polską kopaną (mówiło się że również zagraniczny potentat chciał wykosić właśnie ekstraklasę i nie wiadomo czy to był właśnie beIN czy np. Sky).
A potem po fali hejtu za stratę praw NC przepłaciło za Ligę Angielską i postarało się o prawa do CDR. I tak to wygląda na obecną chwilę. Wejście Polsatu nieco komplikuje sprawę. Wiele ludzi przyzwyczaiło się już ze ma wszystko na jednej platformie. A nie jak jeszcze kilka lat temu że aby mieć ligi europejskie to trzeba było mieć Cyfrę + a żeby oglądać LM to N'kę (która de facto kombinowała z kanałami i to samo będzie robił Polsat).
Dodam na koniec, że Eleven od następnego sezonu będzie pokazywać Bundesligę.
I teraz mam kłopot co robić... jeszcze umowę z NC mam na jeden sezon. Szkoda tracić CDR i BPL... ale wiem, że Polsat na 200% nie udostępni swoich kanałów sportowych NC bo im sie to nie opłaci. Abonenci NC dalej mieliby "wszystko" więc nie musieliby migrować. A atak na LM to właśnie chęć dobicia upadającego i tak NC+.
Wiec chyba czas pożegnać się z CDR i BPL na rzecz LM i Elevenów (Hiszpańska, Włoska, Francuska, Niemiecka) w Polsacie. Za EkstraKlapą nie będę płakał.
1
@fecebok1234567 Po prostu mnie to dziwi, że pojawia się firma znikąd i zamiata wszystkich na rynku. Przecież takie nc+ miało chyba podpisane jakieś dłuższe kontrakty na transmisje lig, myśle że na kilka lat do przodu, a tu pojawia się Eleven. Może faktycznie to takie polskie myślenie, ale jestem Polkiem i wychowałem się w Polsce więc jak mam myśleć? Po chińsku? A może po prostu za dużo Barcy, i tych wszystkich Neymargate, Neymargate 2, Neymargate 2.1, Neymargate Gate itp. :P
0
@Amigo_Blanco Stary przecież ja nie ubolewam na tym że nc+ straciło LM, nie ma dla mnie znaczenia kto będzie transmitował te rozgrywki, byle nie TVP na które mam uczulenie.
2
@kamilos1214 Na prawa do transmisji są najzwyczajniej w świecie przetargi. Kto przedstawi lepszą ofertę ten wygrywa. Z tego co zauważyłem to przeważnie takie prawa są udzielane na 3 lata. Tak jest w przypadku La Ligi u Eleven, czy tak samo jak NC+ przedłużyło Ligę Angielską też na 3 lata w poprzednim roku. I tak samo mieli LM na 3 a ze się kończy po następnym roku to były przetargi i wygrał prawdopodobnie Polsat.
Jedynie jak coś nikt nie pokazuje stale to można to sobie wykupić tak jak np. zrobiło NC po fali hejtu za utratę Hiszpańskiej to wykupili sobie na bieżąco rozgrywki CdR bo Sportklub nie miał kasy i nie pokazywał już tych zmagań.
Oj wyczuwam np. 1 ligę na NC+ haha.... nie wiem jak to teraz jest ale dawniej Orange Sport puszczał zaplecze EkstraKlapy. Bo jak nie to zostanie im chyba golf i nazwa NIC+ Golf
0
@kamilos1214 NC+ nie miało podpisanych umów na dłużej. Eleven ma pieniądze, weszło na rynek w odpowiednim momencie i teraz może cieszyć się prawami.
0
@SinMistico 1 lige ma teraz Polsat. Pytanie co dalej z Eurosportem? Jak pisał kolega powyżej, od przyszłego sezonu liga niemiecka w Eleven czyli chyba jedyna klasowa liga jaka miał Eurosport. A z tego co wiem niczego innego w jej miejsce nie pozyskał. Może to będzie stacja sportowa już tylko ze sportami zimowymi i snookerem...
0
@kamilos1214 Będą jeszcze 'losowania' Ligi Mistrzów. :P
0
@Kettger I gale ZP z gwiazdą wieczoru "Siii" Brylantem ;)