La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1571 Culés

5

Tak rozkminiałem czego mi brakuje w Barcy i brakowało mi w tym sezonie ducha zespołu. Nie miałem wrażenia, że za grą drużyny stoi hasło "Więcej niż klub". Może to zabrzmieć dziwnie, ale brakowało mi uczucia, że zawodnicy grają z miłością do Barcy. Nie odmawiam im zaangażowania, ale jak nie szło to powinni grać jak w ostatnim meczu z Betisem. Chcieli wygrać ostatni mecz dla Lucho i może ktoś się śmiać, że Alba przyaktorzył, ale tworzyli klarowne okazje co kilka minut. To tylko pokazuje potencjał tej drużyny. W innych tego typu meczach miałem wrażenie, że czekają, aż Messi wykeruje. Brakuje mi lidera. Teraz jest ich kilku: Messi ciągnie grę, Neymar szaleje na lewym skrzydle, Iniesta choć stary nadal bardzo dobry, ale mam wrażenie, że to wszystko jest jakieś "rozpierdzielone", nie mogę o nikim powiedzieć, że jest liderem. Moim zdaniem zespołowi brakuje AUTORYTETU. Zawodnicy nie mają wrażenia, że ktoś jest "wyżej od nich". Wieloletni liderzy się nie zmieniają:Messi, Iniesta, Pique, Busquets i Mascherano. I teraz tak.
Najstarszy Iniesta nie jest typem lidera, Mascherano już na ławce(ale ze względu na jego doświadczenie i zdolności przywódcze uważam, że powinien zostać na jeszcze jeden sezon). Pozostała trójka w podobnym wieku. Tyle już wygrali i przeżyli razem, nie wyobrażam sobie, że Pique wydrze się za spartoloną robotę na Messiego i nawzajem. Z tych wszystkich kolesi na kapitana najbardziej pasuje mi Pikej. Wiem, że zwykle jest nim najstarszy, albo ten który jest najdłużej w zespole, ale przed nami sezon 17/18. Przełomowy, najważniejszy od wielu lat można powiedzieć. Zanosi się na wiele nowych twarzy, Iniesta pewnie wyląduje na ławce. Messiemu kapitańska opaska może ciążyć. Może też ona przeszkadzać nowym zawodnikom. Nie każdy gra w ten sposób, ale ktoś o słabszej psychice, ktoś może sobie pomyśleć "No podam do Messiego, on tu jest liderem" i nie będzie mógł w pełni rozwinąć skrzydeł. Akurat o potencjalnych Verrattich czy Coutinhów się nie boję, to jest taki kaliber, że nie będą mieli presji. Chodzi mi bardziej o wychowanków, bo jeżeli Valverde ma na nich stawiać, to osoba kapitana jest ważną rzeczą. Pewnie i tak kapitanem będzie Messi, ale uważam, że powinni to rozważyć. Messi to nie jest jakiś bufon i na pewno zależy mu na dobry drużyny. Nie zmienia to faktu, że prawdziwego lidera nie mamy. Kiedyś było idealnie. Puyol kapitan, serce zespołu, a Xavi rozum. Pierwszy był kapitanem w szatni, a drugi na boisku. Byli dużo starsi od reszty i mieli posłuch(myślę, że u Iniesty i Messiego również). Puyol był genialnym kapitanem, Xavi trochę gorszym, ale też był kolesiem z charyzmą. Brakuje mi oddania dla sprawy, nie mam uczucia, że wszyscy grają w imię wyższych wartości i brakuje tego zaangażowania, jakie jest w chociażby w Realu i za Puyola. Dlatego uważam, że Puyol powinien wrócić do klubu i pełnić rolę "dobrego duszka", coś jak Małysz u skoczków. Nie chodzi mi o to, żeby był jakimś dyrektorem sportowym, nie wiem w ogóle czy w klubie jest taka funkcja jaką dla niego "przewiduję". Chcę, żeby był kimś w rodzaju motywatora. Tak to widzę, podobnie jak mówił Valverde niedawno:"Chcę, żeby ludzie utożsamiali się z moją Barceloną." Na pewno będą bardziej zmotywowani, ale żebyśmy mogli ponownie zobaczyć wielką Barcę(oprócz pięknej gry, przekazującą także piękne wartości) powrót Puyola jest wskazany.
PS. Jak jeszcze raz przeczytałem, to tak trochę przeskakuję i nie ująłem w 100% o co mi chodzi, ale uprzejmie proszę o ustosunkowanie się i nieszkalowanie jak komuś coś nie pasuje.
Pozdrawiam :)

2

@Bartek22 Nie ma czego się czepiać.. Wszystko co napisałeś jest prawda. Brakuje nam prawdziwych kapitanow. I tyle:) łap lajka

konto usunięte

1

@Bartek22 Puyol kapitan i serce . a Xavi mózg - święta racja .
Tego nam brakuje

konto usunięte

0

@Bartek22 Tym od czego chcesz, żeby był Puyol jest trener. Widać było wyraźnie, że w ostatnim sezonie brakło chemii między niektórymi zawodnikami, a Lucho. Nowy trener, nowa miotła, nowe rozdanie, nowe pomysły. To jest to, czego nam trzeba. Mądrze uzupełnić skład i do przodu w przyszłym sezonie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?