La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1249 Culés

3

Ostatnio na twitterze zrobiło się gorąco ze wzgledu na nowonarodzone dzieci Ronaldo. Spotkałam się z wieloma uwagami, ze kupił sobie dzieci, jakie to nieodpowiednie itp., itd. Z ciekawości zajrzalam w komentarze pod tymi postami i zadziwiającą ilość osób uważała, ze 'nikomu nie powinno się zagladac do sypialni' albo 'jego życie, jego sprawa'. Zaciekawilo mnie w tej sytuacji tylko to, ze większość tych ludzi, którzy zawzięcie bronią w tej sytuacji Ronaldo, w innych dyskusjach krzyczą 'PRAWDZIWA RODZINA TO CHLOPAK I DZIEWCZYNA!!!!111!!!!1' Albo wypowiadają się na temat homoseksualizmu bardzo negatywnie i nie maja juz poczucia 'niech każdy sobie w sypialni robi co chce'. Hipokryzja.

0

@nawy12 Gdyby to Messi powiększał rodzinę w ten sposób, nie byłoby dyskusji...

30

@sidzej dlaczego nie byłoby dyskusji? byłaby

1

@nawy12 Ja tam Ronaldo nie krytykuję. Chciał mieć dzieci, a nie ma ich z kim spłodzić, to wynajął surogatkę. Nie wiem co w tym złego, dzieci jak każde inne, a to że nie będą miały biologicznej matki, to jak dla mnie żaden problem.

35

@Nigaki No faktycznie żaden problem. Nie mieć matki biologicznej, to przecież nic istotnego.

6

@Nigaki  "to że nie będą miały biologicznej matki, to jak dla mnie żaden problem" - dobrze, że podkreśliłeś, że to dla Ciebie żaden problem. Dla Ciebie nie, ale dla dzieci już tak.

0

@Nigaki Dla ciebie na pewno nie problem ale wiesz ... dzieci moga miec inne zdanie ;). Matczynej milosci za miliony nie kupisz.

1

@kamilo0066 No wydaje mi się, że każdy ma matkę biologiczną, inaczej nie byłoby możliwe chodzenie po tym świecie ;)
Jest mnóstwo sierot, które nie poznały nigdy ani jednego ze swoich biologicznych rodziców i to nie jest jakaś straszna tragedia, jeśli te dzieci mają kogoś, kto się o nie troszczy i je kocha. Burza o nic.

4

@sidzej Naprawdę to nie jest straszna tragedia? Wychowywałaś się w takiej rodzinie, że możesz tak powiedzieć?

1

@nowota23 Ja nie, ale z bardzo bliskich mi osób, na przykład moja mama. Jej ojciec umarł zanim go poznała i nie uważam, żeby to odbiło się na życiu jej, czy moim. Tak więc nie, to nie jest tragedia, jeśli człowiek zazna miłości tylko ze strony jednego rodzica. Tragedią jest gdy nie zazna jej w ogóle.

1

@nowota23 Z takimi możliwościami finansowymi mogą mieć wszystko. Jakoś ten pierwszy jego dzieciak nie wygląda na kogoś z problemami. Zresztą CR ma dziewczyne i ona chyba to akceptuje i pomaga ich wychowywać. Zawsze też pozostaje matka Ronaldo.

4

@sidzej Normalny model rodziny jest prosty: oboje rodziców, tata-mężczyzna, mama-kobieta. Każde rodziny odbiegające od tego modelu nie są normalne i poniekąd mogą być tragedią dla dzieci. Nie chcę nikogo urażać ani tym bardziej wchodzić w Twoją strefę prywatną, ale uważam, że podobne sytuacje odbijają się na osobie wychowywanej w niepełnej rodzinie. Być może w sposób bardziej lub mniej zauważalny. Takie sytuacje do końca życia zaznaczają piętno w ludzkiej psychice.

2

@sebasek99 Pieniądze nie rozwiążą każdego problemu. Jeśli będą miały matkę zastępczą nie będzie problemu, gorzej jeśli nie będą jej miały.

konto usunięte

0

@nowota23 Chyba za dużo Korwina się nasłuchałeś : v

1

@nowota23 Dobrze że Ty wiesz, czy te dzieci będą miały z tym problem ;) Brak jednego z rodziców, jeśli nigdy się go nie poznało, bardzo rzadko jest w ogóle zauważane przez dzieci, no chyba że w szkole trafi im się ktoś, kto wyjątkowo będzie im z tego powodu dogryzał. Jeśli jednak drugi obecny rodzic będzie o takie dziecko dbał i je kochał, to żadna krzywda psychiczna mu się nie stanie, a Ronaldo nie wygląda na człowieka, który zostawia swoje dzieci pod opieką grupy opiekunek i w ogóle nie zajmuje się dziećmi.

0

@nowota23 Nie, piętno na ludzkiej psychice odciskają tragedie. Jeśli ktoś ma kochającego ojca, babcie i rodzeństwo, nie przeżywa tragedii dlatego, że nie ma matki. No chyba, że to CR7, to sprawa wygląda przecież zupełnie inaczej ;)

1

@wojto A co ma Korwin do komentarza, który napisałem?

1

@sidzej Owszem piętno na ludzkiej psychice odciskają tragedie jak i takie sytuacje. Ja nie neguje tej sytuacji ze względu na osobę, która jej dotyczy. Czy jest to CR7 czy byłby Messi czy ktokolwiek inny. Dla jasności jestem z tej grupy ludzi, którzy szanują Ronaldo za jego osiągnięcia i tego czego dokonał w piłce nożnej. Nie jestem 'anty-kibicem' Ronaldo. Jeśli sytuacja dotyczyłaby kogoś innego miałbym takie samo zdanie.

0

@nowota23 No a co w tym takiego tragicznego? Gdyby nie to podejście w stylu: "oh, nigdy nie poznałeś matki/ojca, musi być ci bardzo ciężko", to nie byłoby problemu. Nic tak nie wkurza jak użalnie się nad kimś i wmawianie mu traumy, bo jedno z rodziców nigdy nie było obecne i nawet nie ma za czym tęsknić. Pewnie że może być takiemu dziecku przykro, ale to jeszcze nie jest wielka skaza na psychice, która przekrzywi takie dziecko do końca życia. Ludzie tracą albo w ogóle nie mają jednego lub obojga rodziców i jakoś żyją. Jak ktoś potrzebuje przez to pomocy psychologa, to w porządku, ale nie róbmy z każdej takiej osoby ofiary psychologicznej traumy, bo potem czują się w obowiązku taką traume posiadać. Tak będzie lepiej i dla nas, i dla nich.

0

@sidzej Wiadomo o co mi chodziło więc pierwsze zdanie bez sensu. Poza tym wszystko zależy od człowieka. Jeden nie odczuje tak tego, drugi odczuje i to bardzo. Kolejna sprawa, że dziewczyna jest a potem jej nie ma i kto mu zastąpi mamę? Matka rodzicielka to niesamowicie ważna osoba w życiu dziecka. Ja znałem taką osobę co nie miała jej i czasem to było widać aż nadto tym bardziej że ojciec często pracował całymi dniami. Zresztą śmiało można wyobrazić sobie jak będzie wyglądało to u Ronaldo, który będzie w trasie, na treningach, na zgrupowaniach itd.

0

@nawy12 ja tam tylko mam nadzieję, że nie wyśle dzieciaka w 5 roku życia na siłkę i na basen

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?