- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1005 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
mekston
3
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
shinthps
7
@Kgorecki2500 jakie złodziejstwo i jaka niemoralność? ktoś tworzy produkt i ma prawo sobie z... » Czytaj dalej
74 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1005 Culés
4
Byłem sobie na rowerku, wracam, aż tu patrzę wychodzi PAD na wkur*ie i daje mocny i zdecydowany głos w dyskusji o sądach. Kukiz też sporo w tym kierunku zadziałał. Podoba mi się ten obrót spraw, PAD zachował się jak należy w tym wypadku, zaimponował mi, no i Kukizy zbierają teraz plony, bo to był ich postulat i oni go merytorycznie wyłożyli jako pierwsi. To kompletnie pokrzyżowało plany opozycji...
0
@krzychu1526 Sam nie wiem, co o tym myśleć. Z jednej strony wczoraj Kukiz spotkał się z Dudą, przedstawił postulat, ale bardzo możliwe, że prezydent zrobił to z polecenia "naczelnika".
0
@krzychu1526 A to Kukiz nie jest w opozycji? :D
4
@Sotirovic Mnie to nie obchodzi z jakiego polecenia. Ważne, że postulat jest bardzo korzystny i dobry. Jeśli zdecydował sam to okej, jeśli z pomocą JK też okej.
0
@sidzej W jakiej opozycji?
1
@krzychu1526 Ok racja, postulat jest korzystny. Choć piszę o tym, bo chciałbym, aby Duda zaczął się sprzeciwiać JK, choć w drobnej części ustaw.
0
@Sotirovic "ale bardzo możliwe, że prezydent zrobił to z polecenia "naczelnika", i właśnie w ten sposób w Polsce nigdy nie będzie zgody. Co by p. Duda nie zrobił, to zawsze znajdzie się jakieś ALE, CHYBA ŻE, JEDNAK. Kaczor ponoć intensywnie rozmawiał z marszałkiem Kuchcińskim, Szydło i wcześniej rzecznikami PADa, więc jakiś zgrzyt pewnie jest.
7
@sidzej Jest, ale w tej innej, tej normalnej, która potrafi krytykować to co złe i nie zachowują się jak debile krytykując wszystko z góry jak leci zapraszając ludzi na ulicę.
0
@al Fayed Dla mnie to ważne, bo jak to tylko zagrywka, to w przyszłości będą kolejne kontrowersyjne ustawy, a tak może w PiS-ie będą widzieć sprzeciw prezydenta i się powstrzymywać. To nie jest takie byle co.
1
@KamQiX Kwestia sporna. Sam Kukiz to i może i tak, ale jego partia to zbieranina wszystkiego - ludzi, którzy głosują za Pisem, tylko po to, żeby być "w opozycji" do Po i garstka już tylko tych, którzy rzeczywiście podzielaja pogląd Kukiza.
0
@Sotirovic Zobaczymy co przyszłość przyniesie. Z wszystkich dotychczasowych prezydentów akurat Dudę cenię najbardziej. I dlatego też wierzę, że zachowa honor i nie będzie pacynką Jarka, choć opozycyjne media stale na takiego będą go kreować.
0
@al Fayed Powiedzmy sobie szczerze, każdy prezydent tylko zatwierdzał ustawy swojej partii, z ramienia której kandydował, więc każdy był "pacynką", to nic nowego.
0
@sidzej Ale w tej zbieraninie znajdziesz więcej "rigczowych" posłów niż we wszystkich pozostałych partiach: Jakubiak, Andruszkiewicz, Tyszka czy Siarkowska. Dorzuciłbym ewentualnie jeszcze Jakiego, ale to inna strona.
0
@Sotirovic Oczywiście. Niemniej prezydent pełni głównie funkcję wizerunkową, a tutaj PAD góruje nad Kwachem, Komorem czy Wałęsą.
0
@Sotirovic Przeciez Dudus to kukielka, on nie ma nic do gadania, robi tylko to co chce kaczka.
0
@BaRcA!FaN Tak myślę teraz, że i w tej sprawie Duda zrobił to, co mu kazano. Póki władza wykonawcza będzie niżej od ustawodawczej, to nawet niezależny prezydent (wiem, obecnie political fiction) miałby ciężko cokolwiek zrobić.
0
@al Fayed Góruje w czym?
Chyba w nocnej aktywności i na nartach co 2 msc.
I te jego "zdolności" oratorskie - polot dla starszych pań z kółka różańcowego.
1
@klemens100 Przynajmniej nie włazi na krzesło jak wieśniak ;)
0
@sidzej Widzę, że nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz. Kukiz'15 ostatnio był przecież oskarżany przez fanów PIS o ciągłe głosowanie ręka w rękę z N. i PO. Trochę nie podoba mi się to u nich,że są mało antysystemowi, czyli przeczą swoim zapowiedzią, ale jest tam kilku polityków, których bardzo szanuję, więc nadal z nimi sympatyzuje. Odwołując się do całego tematu to dopóki nie zmienimy systemu na prezydencki to takie oskarżenia o sterowanie z tylnego siedzenia będą padać. PAD pełni funkcję głównie reprezentacyjną w której odnajduje się znakomicie. Wracając do Kukiz'15 to na razie jedyna sensowna opozycja, nie pchają się do rewolt czy "puczów" tylko starają się prowadzić dialog. Jak widać po dzisiejszych wydarzeniach on przyniósł zamierzone skutki. Na PO-N. już nie daję rady patrzeć, bo oni nadal nie mają sensownego pomysłu, a kolesiostwo i pajacowanie niestety pokazują przy każdej możliwej okazji (krąg w okół SN to już był szczyt błazenady). Co do sądów to zmiany są konieczne i to gruntowne, ale tutaj też potrzebna jest debata i dyskusja... Ktoś mądrze jednak napisał, że nie da się wyciąć w pień całego wadliwego systemu, bo jest spora grupa, która go będzie bronić...