La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1787 Culés

17

Oprawa Legii poszła w świat. Oczywiście znaleźli się tacy, którym się nie spodobało jak np Tomasz Lis wyraził swoją negatywną opinię na jednym z portali społecznościowych.

3

@kamilo0066 Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, nawet jeśli jest ona negatywna :)

3

@Kapitan hawk Alw nie Lis, bo jest lewakiem.

2

@sidzej Skoro Lis jest "lewakiem" to aż strach zapytać, kim jest Kret,że o Kocie nie wspomne :)

konto usunięte

12

@Kapitan hawk Problem w tym, że Lis zatraca sie w swoim kosmopolityzmie i uwielbieniu do Zachodu. Jest zaślepiony nienawiścią do wszystkiego, co jakkolwiek wpisuje się w tradycyjny patriotyzm. Nie istnieje świat, w którym zdanie każdej jednostki ma znaczenie i wartość.

1

@al Fayed Tradycyjny patriotyzm czyli?

konto usunięte

9

@Kapitan hawk Czyli niekoniecznie podważanie wszystkiego, co Polskie i z czym Polacy (uchodzący powszechnie za patriotów) sie identyfikują. Marsze Niepodległości, jakiekolwiek głosy sprzeciwu wobec polityki proimigracyjnej, oprawy właśnie, negowanie wszystkiego zwiazanego z sentymentem narodowym. Że tez ja musze tlumaczyc o 9:14 rano postac Lisa.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

1

@al Fayed I mimo to, że jest taki (według ciebie), to "kupił" twój czas i uwagę :) ponieważ piszesz o nim o 9:14 rano...
Ja nie piszę o Lisie. Piszę, że każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii. Skoro ty masz albo dajesz sobie podstawy do oceny jego osoby, to analogicznie on ma albo daje sobie podstawy do oceny czy pogladu :)

7

@Kapitan hawk Bo mu zadałeś pytanie...a kulturalni ludzie pomagają zabłąkanym ludziom, nawet o 9:14 rano :P

konto usunięte

6

@Kapitan hawk Jaki rzetelny dziennikarz wypisuje takie rzeczy o innych politykach, jak pewnie sie domyslacie - politykach PIS:

- "kastet i w r*j"
- "wyciagniety z cylindra kaczynskiego krolik" (o p. Dudzie)
- "Trump, ten od łapania za c**ę"

To tylko pierwsze lepsze. Naprawdę by szanować tego "dziennikarza" i jego pracę trzeba być złym człowiekiem.

0

@kuba1624 Zauważ, że doszło tutaj do odwrócenia priorytetów dyskusji :)

0

@Kapitan hawk Jakie były priorytety ?

2

@al Fayed Do niego nie pasuje ani słowo dziennikarz ani rzetelny.

2

@al Fayed Przecież takich przypadków dziennikarstwa jest wiele. Nawet ci wielby patrioci używają gorszego języka. Rozumiem, że to w obronie polskich wartości. Jeśli ktoś szanuje Lisa to musi być złym człowiekiem? Serio?
erał Ścibor-Rylski, uczestnik PW, mówił ostatnio, że Polacy muszą mieć szacunek do innych, bez względu na poglądy etc. 100 latek, który poruszył wszystkich swoim przemówieniem. Mógł przecież powiedzieć coś innego. Dlaczego powiedział akurat to?

1

@Amigo_Blanco Zadałem mu pytanie o tradycyjny patriotyzm. Nie o Tomasza Lisa :)

3

@Kapitan hawk Jeżeli tego nie rozumiesz to masz jakiś problem.

3

@kuba1624 Międlar, Kowalski, Ziemkiewicz, Marcin Rola... nie trzeba długo szukać takich osób po "prawej" stronie. Tylko mam 99% pewności, że na temat tych osób żaden z was nie powie nic złego, bo przecież to prawdziwi patrioci!

Lis jest idiotą, to fakt. Ale prawdą jest też, że istnieje jeszcze tylko dlatego, ze prawicowi zapalency o nim przypominają ;)

0

@kuba1624 Priorytetem było to, że kibice Legii zrobili niesamowitą oprawę. Na mnie zrobiła wielkie wrażenie. Słowa Tomasza Lisa nie zrobiły. Rozumiem, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i to ta opinia nie może "przewyższać" tematu, który dotyczy. W tym wątku przerosła. A szkoda.

konto usunięte

1

@Kapitan hawk Szacunek do życia, bezpieczenstwa Lisa mam. Ale szacunek dla jego pracy, postów, wyrazen? I porownujesz rynsztok do dziennikarza wypowiadającego sie publicznie? I na tym polega cudowna demokracja, że takim językiem można wyrazac wszystko na co ma sie ochote? Sory, to nie moj świat.

Aha i jest jeszcze taki taki cytat- "Sza­cunek? Nie cier­pię te­go słowa. Pew­nie dla­tego że na tym świecie trze­ba sza­nować niewłaści­wych ludzi z niewłaści­wych powodów." I tutaj mozemy skonczyc.

0

@kuba1624 Nie mam problemu. Powiedział to dlatego, by ludzie nawzajem siebie szanowali, pomimo swoich poglądów. Można się z kimś nie zgadzać. Nie zgadzać w kwestii patrzenia na pewne rzeczy, ale wielu ma do tego zdolność łatwej oceny drugiego człowieka, a to nie o to w tym chodzi.

2

@sidzej Kojarzę Miedlara i Ziemkiewicza. Tych dwóch pozostałych nie. Powiedz mi Patrycja czemu odwracasz kota ogonem? Jak jest dyskusja o pis i ktoś coś powie a bo PO to czy tamto to zaraz mówisz, że to głupie argumenty itd bo piszemy o pis a nie o platformie a teraz to samo robisz. Rozmawiamy o lisie którego ja traktuje jak zdrajcę i tyle, to są moje poglady. Nie przeczę temu, że wśród prawicowych dziennikarzy też da hieny i idioci, ale nie to było tematem rozmowy.

0

@Kapitan hawk Haha Lis i nawoływanie do wzajemnego szacunku dobre sobie. :)

3

@kuba1624 Pokazuje Ci jak to działa. Chyba wszyscy są "dziennikarzami" ortodoksami, co? Wszyscy prezentują tak mizerny poziom. Tylko tu pojawia się różnica. Mnie nie obchodzi, że Lis w może 5% ma poglądy podobne do mnie, najezdza na Pis czy środowiska prawicowe, bo jest to osoba niepoważna, ortodoks. Natomiast nie spotkałam się jeszcze w Internecie z negatywnymi komentarzami na temat tych pseudodziennikarzy z osobami o poglądach prawicowych. Tyle.

1

@al Fayed Tak, na tym polega demokracja. Każdy ma prawo do własnej wypowiedzi. I każdy ponosi odpowiedzialność za swoje słowa. Jeżeli dochodzi do publicznego zniesławienia, wtedy podlega to właściwym procedurom. Masz rację., Lis zamiast pisać rynsztokowo, mógł powołać sie na klasyka i zacytować "Spieprzaj dziadu" - obroniłby się.

1

@kuba1624 Czyli to jednak ty nie zrozumiałeś :D w którym momencie mojego komentarza napisałem o Lisie i jego nawoływaniu do szacunku?

0

@sidzej Ja akurat nie raz widziałem jak jechali po Ziemkiewiczu tak jak po Lisie.

0

@Kapitan hawk "Powiedział to dlatego, by ludzie nawzajem siebie szanowali, pomimo swoich poglądów" To nie było o Lisie? Jeżeli tak to przepraszam.

2

@Kapitan hawk Każdy ma prawo do własnego zdania - oczywiście. Ale to jak Lis na portalach przedstawia własne zdanie, to już inna kwestia. Nienormalny człowiek :)

0

@kuba1624 "Gerał Ścibor-Rylski, uczestnik PW, mówił ostatnio, że Polacy muszą mieć szacunek do innych, bez względu na poglądy etc. 100 latek, który poruszył wszystkich swoim przemówieniem. Mógł przecież powiedzieć coś innego. Dlaczego powiedział akurat to?"
Spoko, rozumiem pomyłkę :)

A teraz w skrócie :)
Kibice Legii zrobili wczoraj zajebistą oprawę. Z resztą nie pierwszy raz w nawiązaniu do historii. To było coś niesamowitego i po raz kolejny w moim życiu wywołało dumę, że jestem Polakiem. Kolega Kamilo podał newsa z naciskiem na to, że musiała się pojawić negatywna opinia na ten temat, podając przykład Tomasza Lisa. Dalej wywiązała się dyskusja na temat OSOBY i fachu Lisa. Wg mnie niepotrzebnie. Nie zgadzam się z jego wpisem, ale rozumiem, bo ma prawo do własnego zdania. Nie muszę akceptować, ale nie oznacza to, że muszę skupiać się na nim i go oceniać. Rozumiem, że u niektórych, w tym u Lisa - wątpliwości budzi napis tej oprawy. "Niemcy zabili 160 tyś. ludzi, wielu z nich to dzieci". Ok, pytanie czy to nie jest uproszczenie? Dlaczego? Bo może, kiedy Polacy muszą prostować zwroty, że to nie polskie obozy śmierci tylko nazistowskie obozy w Polsce, tak może i my powinniśmy używać zwrotu nie, że Niemcy zabili, tylko żołnierze niemieccy albo żołnierze III Rzeszy, czy Nazistowskich Niemiec. Dlaczego to piszę? W 1949 polski dramaturg Leon Kruczkowskich napisał dramat pod tytułem "Niemcy". Mało, kto wie, ale oryginalny tytuł brzmiał "(Czy) Niemcy są ludźmi. Po naciskach z góry, został tytuł Niemcy. Dlaczego? Bo jak się później okazało cenzor w w komunistycznej Polsce był ukrywany przez niemiecką rodzinę...
Dlatego pisałem o przewartościowaniu priorytetów tej dyskusji.. Potrafię patrzeć na coś z wielu stron. I to co uznaję za dobre nie powoduje tego, że wszystko pozostałe jest złe. Albo, że ktoś jeśli ma szacunek do kogoś, to musi być złym człowiekiem.

0

@kamilo0066 I ta jego "nienormalność" jest jego sprawą. Ta dyskusja pokazała, że dużo ważniejsze jest dla nas czyjeś negatywne zdanie niż nasze własne pozytywne...

0

@Kapitan hawk Wstawię Ci tylko akapit z tekstu na weszło o tej oprawie.
"Zaroiło się od protestów. Tomasz Lis i inni tacy, którzy najchętniej przepraszaliby, że żyją, gdy ktoś odezwie się w obcym języku. Smutne postaci o smutnej mentalności, specjaliści od obrzydzania patriotyzmu. Tacy zawsze będą, na szczęście doczekaliśmy czasów, gdy są marginalizowani…"

Kończąc ta dyskusję powiem Ci, że nigdy nie zaakceptuje tego, że taki Lis obraza miliony Polaków i zawsze będę to potępial. To jest jedna z niewielu osób której szczerze nienawidzę mimo, że to nigdy nie spotkałem.

0

@Kapitan hawk Nie do końca tylko jego sprawą skoro pisze to publicznie, jest 'dziennikarzem'.

0

@kuba1624 No właśnie, nienawidzisz człowieka, którego nigdy nie spotkałeś i nigdy osobiście nie wyrządził Ci krzywdy. Generowanie w sobie nienawiści tylko dlatego, że nie zgadzamy się z czyimś poglądem.

0

@kamilo0066 Jest dziennikarzem z wykszałcenia i z doświadczenia. Pisząc jego profesję, w cudzysłowiu, wyrażając pogardę przy tym - nie umniejszymy mu. Raczej w drugą stronę. Skoro pisze to publicznie, to dyskutujmy o jego słowach. Ataki personalne zamiast merytorycznej dyskusją są prostsze. To, że ktoś ma wg nas, mnie czy Ciebie idiotyczne poglądy - nie oznacza, że jest idiotą :)

0

@Kapitan hawk No trudno. Jego opinie i poglady są złe i antypolskie, więc mam takie prawo.

0

@Kapitan hawk W Twoich słowach za dużo jest tej całej poprawności politycznej, chcesz być na siłę obiektywny i wyrozumialy. Tak się nie da.

0

@kuba1624 Masz prawo nienadwidzieć poglądów, ale nienawidzieć drugiego człowieka to już nie jest prawo, tylko wybór :)
Ps. I teraz piszesz o mnie. Może to ta cecha skupiania się na osobach, a nie na przekazie? Nie jestem poprawny politycznie. Nie mam jednak w naturze bluzgania innych tylko dlatego, że mają inne patrzenie na świat. Podobnie rzecz ma się z transferem Neymara :)

0

@Kapitan hawk Przekaz daje osoba. Skupiając się na jednym automatycznie skupiasz się na drugim. Poglady i człowiek są nieodłączne, nienawidzę jego poglady to i nienawidzę jego.

0

@Kapitan hawk Witam Kapitanie, skomentuję krótko, w Twoim stylu, komedia, tragedia, dramat :D

0

@kuba1624 Pamiętaj, że tylko krowa nie zmienia swoich poglądów :) poglądy i człowiek nie są nieodłączne :) przez ostatnie lata w polskiej polityce doszło do wielu migracji pomiędzy partiami politycznymi i to głośne nazwiska. Spójrz na paradoks: Magdalena Ogórek - kandydatka na urząd Prezydenta, z ramienia SLD - dziś po prawej stronie. Janusz Korwin Mikke - przeciwny Unii Europejskiej - parlamentarzysta w Brukseli. Kaminski - spin doktor PIS sprzed kilku lat - dziś w PO. Jarosław Gowin...

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

@RaulGarciatoGbur Cieszę się, że zaistniałem w twoim życiu do tego stopnia, że zadałeś sobie trudu by dodać nic nieznaczący komentarz w dyskusji. Czekam na więcej. Równie bystrego jak ty :D

0

@MarioVeB! Z Tobą nie rozmawiam.

0

@kuba1624 E no co Ty :D odpisałeś już mu :)

konto usunięte

0

@kuba1624 Aha. Szkoda myślałem ,ze wyjaśnisz jak to jest kogoś nienawidzić nie mając z nim styczności.
Mogę kogoś nie lubić , nie cierpieć itd ,ale nienawiści to chyba jest uczucie , które odnosi się do 2 osoby którą się zna . Przynajmniej u mnie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?