- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1536 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
57 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
July_6_BcN
1
@Batys Nie mam, na pewno koło połowy sierpnia, a gdzie i z kim to nie mam pojęcia.
102 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1536 Culés
5
Kilka przemyśleń bartomeowo-kadrowych.
Zaczynając od Neymara wydaje mi się, że Barca powinna jak najbardziej uprzykrzyć odejście do szejka. Żaden Di Maria, żaden Draxler. Pierwszy stary, a drugi byłby tylko po to, żeby się "dogadać", a przecież się nim nie interesowaliśmy. Nie oglądałem go dużo w akcji, ale jak to niektórzy piszą Draxler spoko opcja, bo "dobry i młody". To tak nie działa. Nie sądzę też, że należy to klepnąć poprzez klauzulę anty-Real. Szejk(dobrze to było widoczne na przykładzie Verrattiego) nie puszcza nikogo,a już na pewno nie puści Neymara, nawet jakby gwiazdorek mu szatnię rozwalał, więc to nieszczęsne PSG to jest klub na całe życie. Dlatego naprawdę nie sądzę, żeby Neymarek za kolejne 3-4 lata odszedł, bo zwyczajnie nikogo nie będzie stać i szejk się nie zgodzi. Maksymalnie utrudniał nam życie w sprawie Marka, podebrał Neymara, blokował transfery Silvy i Marquiniosa i co więcej, widząc to co robi, nadal będzie mu mało i będziemy z tym PSG pokłóceni na wiele lat. W takim razie nie musimy mu NIC ułatwiać. Płacisz klauzulę albo dajesz jako część rozliczenia Verrattiego i do widzenia Ahmed.Mamy miesiąc do końca okienka, za 2 tygodnie zaczyna się sezon, ale ma kto grać na tym lewym skrzydle. W pierwszej kolejności trzeba klepnąć Filipka z Liverpoolu, Dembele może poczekać. Czy Superpuchar jest wart tego, żeby mieć szybciej wyklarowaną kadrę? Dla mnie nie. Wolę go przewalić, niż potem się męczyć z jakimś niemieckim Draxlerem.
Co do obrony. Obecnie wygląda to tak Pique(Marlon)-Umtiti(Masche/Verma). Młokos, emeryt i połamany emeryt. Marlon jest niewiadomą, Verma też, a Masche pogra rok i pewnie odejdzie.
Moim zdaniem warto dokupić stopera, tylko nie do końca wiem jakiego. Manolas byłby spoko opcją, ale on jest na poziomie Umtitiego albo nawet lepszym. Mogłyby zacząć się kwasy, i inne nieprzyjemności. Wolałbym, żeby byłby to jakiś młody talent, tak aby nie zaburzył równowagi w kadrze. Widziałbym u nas Sancheza z Ajaxu. Najlepszy stoper młodego pokolenia w Europie(a przynajmniej według mnie :)). Pytanie tylko co z resztą. Vermy można się pozbyć(może akurat znajdzie się naiwny :D), a żeby nie narobić kwasu z paszpotrami i o ile tak się da Marlona zarejestrować jako zawodnika drużyny rezerw. Kolejne wątpliwości mam do pozycji, to nie jest takie hopsiup. Sanchez i Marlon są prawonożni, więc powinni być wystawiani na półprawym stoperze, z tym, że Marlon nie jet za bardzo wysoki, dobry technicznie. Myślę, że poradzi sobie na półlewym. Samuel to zawodnik o podobnym profilu i w zestawieniu z Rudym dobrze wyglądał na tej pozycji. Możnaby też zakupić Martineza lub Sarra z Nicei. Obaj są lewonożni i nie byłoby problemów z paszportami. Inigo trochę w akcji widziałem, dobry stoper i do rotacji wydaje się świetny. Co do tego Sarra to go nie oglądałem, ale jest młody, ma miejsce w trzeciej drużynie Ligue1. W odróżnieniu od Draxlera pojawiały się doniesienia jakoby Barca się nim interesowała. Także uważam, że lepiej byłoby kogoś dokupić, ale nie potrafię wyłonić najodpowiedniejszego kandydata(wybrałbym Sancheza, ale nie wiem do końca jak z tymi paszportami i grą Marlona bliżej lewej strony). Na pewno odpuściłbym sobie jakiegoś Minę z Brazylii. Jest za stary na "młody talent", o wiele lepiej byłoby zakupić młodszego stopera z europejskim doświadczeniem. Tutaj też dodam, że redaktor, który pisał ostatnio artykuł o letnich transferach chyba wygrał za dużo zakładów o piwo z ziomkami, którzy mówili, że Neymar nie odejdzie. Koleś napisał, że Umtiti nie spełnia oczekiwań(trochę miał racji, że za mało zdecydowany itp., ale bez przesady ), ale dodał do tego, że Umtiti powinien uważać, bo w styczniu przyjdzie jakiś wynalazek i wywali go ze składu.