- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1538 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Deviler
1
Lubicie napoje bez cukru?
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1538 Culés
4
Jest tyle młodych talentów, do których Barca mogłaby zapewnić sobie jakieś prawa pierwokupu czy umowy, dzięki którym będą mieli np. możliwość wykupu danego zawodnika przez 2 sezony za określoną cenę, ale nie robią tego.
Przykładowo:
• Maxime Lopez - bardzo utalentowany, 19-letni środkowy pomocnik. Rozumiem, że nie każdy w takim wieku chce odchodzić ze swojego klubu, w którym będzie miał więcej okazji na grę, więc dlatego Barca mogłaby próbować dogadać się z klubem i zawodnikiem, że np. za 4 mln. euro, Barca ma przez dwa sezony możliwość kupienia tego zawodnika za np. 15 mln. euro. Czy nie wiem, np. kupuje tego zawodnika za te 15 mln. euro, ale Maxime jest przez np. sezon na wypożyczeniu w Olympique M., ogrywa się i klub z Francji nie musi płacić mu przez ten okres pensji. Oczywiście ta opcja jest bardziej ryzykowna.
• to samo w przypadku Matthijs de Ligta i Justina Kluiverta z Ajaxu - obaj mają po 18 lat, pierwszy to środkowy obrońca, drugi to prawy napastnik. Obaj mega utalentowani. Wiadomo taki Kluivert w pierwszej drużynie Barcy nie grałby pewnie dużo, a do Barcy B to wątpię, że chciałby przejść z Ajaxu. Dlatego można byłoby sobie załatwić do nich jakieś opcje zakupu. I gdyby wypalili, lepiej zapłacić za nich przykładowo po 20 mln. euro dzięki takiej opcji, niż później walczyć z klubami i płacić za nich po 50 mln. euro. A na koniec wchodzi do akcji takie City, wykłada na stół z 70 mln. i po sprawie.
• Kai Havertz - ofensywny pomocnik, który nie dawno skończył 18 lat, a już wymiata w pierwszej drużynie Bayeru Leverkusen. W zeszłym sezonie Bundesligi: 1449 minut, 4 gole, 6 asyst. Nie lepiej sobie załatwić jakieś opcje do niego, niż patrzeć, jak za 2/3 sezony Bayern kupuje sobie go za np. 25 mln. euro?
I jeszcze wielu, wielu innych by się pewnie znalazło. Wolałbym, żeby Barca np. za te 4 mln. euro miała jakieś opcje kupna Maxime Lopeza niż, żeby kupowała Paulinho za 40 mln. euro.
6
@BaroPodertos I tutaj także warto dodać bardzo perspektywicznych zawodników z ligi hiszpańskiej, która powinna być najłatwiejsza do obserwacji przez zarząd a tymczasem jest kompletnie olewana. Straciliśmy Isco i Asensio, którzy grali nam tuż przed nosem. Kupiliśmy natomiast Alcacera i Gomesa, którzy nigdy nie zachwycali i w wieku 23 lat wciąż poważnej pozycji w tej lidze nie mieli. Choćby pierwsi z brzegu zawodnicy - Pablo Fornals i Carlos Soler. Pierwszy już poszedł do Villareal, a u nas nawet plotki o nim nie było. Niestety scauting mamy fatalny, Barca dowiaduje się o fajnych zawodnikach gdy są już głośni i bardzo drodzy albo gdy rywal już ich kupi.