- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1438 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Deviler
1
Lubicie napoje bez cukru?
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1438 Culés
3
Ciekawi mnie co uważacie o naszej lewej flance? Jak ona będzie wyglądała? Bo mnie póki co trochę to martwi. Gramy tak naprawdę bez lewoskrzydłowego z Suarezem próbującym schodzić tam od czasu do czasu. No ale umówmy się, Luis nie ma ani szybkości, ani techniki żeby tam grać. To nie jest zawodnik jak Villa lub Henry, którzy dzięki super technice potrafi się tam świetnie odnaleźć i prowadzić ze skrzydła grę kombinacyjną. Luis to typowa 9, typowy snajper i na skrzydle będzie bezużyteczny nawet w formie. Zresztą widać jak z tego skrzydła cały czas ucieka do środka. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale teraz podwójnie żałuję, że nie przyszedł do nas Coutinho. On byłby idealny, coś między ofensywnym pomocnikiem a skrzydłowym. Iniesta już nie jest w stanie biegać między pomocą a skrzydle, a na pewno nie przez 50 meczów w sezonie. Alba teraz fajnie szaleje, ale pamiętajmy, że to nie jest zawodnik typu Marcelo z techniką i dryblingiem więc sam nie da sobie rady na skrzydle. Uważam, że wyjścia z tego są dwa:
1. Dać szansę Denisowi, który uważam, że ma potencjał żeby grać w takiej roli pomocnikoskrzydłowego.
2. Dembele na lewej stronie, a lukę na prawym będzie wypełniał Semedo, któremu nie brakuje ani szybkości ani techniki ani dryblingu. Poza tym dzięki temu mógłby się odblokować ofensywnie i rządzić prawą stroną niczym Alves.
0
@Granto To nie jest głupi pomysł moim zdaniem. Jest w tym zamysł, bo Messi jest bardziej 'wolny'. Gra gdzie chce, bo jego prawa strona jest zajęta przez Dembele, a na lewej szaleje Alba, wspomagany przez Suareza, Inieste i często też Messiego. Pewnie to nie będzie optymalne rozwiązanie ale fajnie, że pojawiają się schematy - raz Suarez napastnik, raz lewe skrzydło. Dembele może zmieniać strony, Messi wtedy może chwilowo wrócić na prawe skrzydło, żeby za 5 min znów grać w środku. Rywale po prostu nie będą mogli założyć pojedynczego krycia, bo Luis, Dembele i Leo będą w ataku wszędzie - każdy zmienia strony kilka razy. Tak samo widać ten schemat u Rakiety - kiedy Messi był bardziej z prawej to Ivan się cofnał i raczej grał asekuracyjnie. Ale jak Leo schodził do środka (lub bardziej na lewą stronę), a Dembele wracał na prawą to Rakitic śmiało wychodził wyżej żeby pomóc w ofensywie (co się opłaciło, bo kilka prostopadlych podań miał Ivan), wiedząc że Samedo i Dembele sami swoją prawą stronę pokryja, a Rakieta może mocno zaatakować pressingiem lub po prostu wyjść wyżej i pograć piłką z Leo, Iniestą, Albą czy Suarezem.
E: I może to właśnie tego brakowało w poprzednim sezonie? Bo każdy wiedział gdzie zagra Messi, gdzie Neymar i gdzie Suarez. A teraz nie wiadomo czy Dembele będzie z lewej czy z prawej. Nie wiadomo czy Messi poszuka na prawej stronie klepki z Semedo i Rakiticiem czy będzie bardziej z lewej klepal z Iniestą i Albą i to samo Suarez - stoper przyczepi się do niego na środku, a tu bec za 2 min Suarez przeszedł pomoc Albie i Andresowi na lewą flanke.